Natty1233 Natty1233 komentáře u knih

V kleci V kleci Ellison Cooper

Od knihy jsem měla vysoké očekávání už od doby, co jsem ji zakoupila a musím říct, že mě více méně nezklamala. Příběh je napínavý, styl psaní mi vyhovoval a i postavy mi sedly. Byla jsem nadšená do okamžiku, kdy se odhalilo, kdo za vraždami stojí. Tohle za mě bylo kapku přitažené za vlasy a na hraně s reálností. Pokud ale toto pominu, kniha má slušný základ a rozhodně stojí za přečtení.

11.06.2022 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Za mě skvěle napsaná kniha, která se mi příjemně četla. Během pár dnů jsem ji měla přečtenou, a to jsem četla jen po večerech. Ovšem měla jsem o ni jiné mínění, a některé pasáže, dialogy mě docela překvapily, jakým stylem se vedly.

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Ani třetí díl vůbec nezklamal. Naprostá pecka s strhujícím příběhem. Nedalo se odtrhnout tak jako u předchozích dílů. A ten konec? Úžasný. Těším se na další díla autorky, věřím, že brzy bude další. Celou sérii doporučuji.

12.06.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha byla velmi lehká na přečtení, motiv a myšlenka obsahu se mi velmi líbila. Původně jsem ji četla k maturitě a měla ji přečtenou během chvilky.

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Knihu jsem si přečetla na doporučení a nemůžu si ji vynachválit. Okamžitě mě vtáhla do děje a já prostě musela číst dál. Ke konci jsem byla tak strašně napjatá, že jsem ji ani neodložila a dočetla ji. Autorka má vážně talent, kniha byla čtivá, napínavá a na konci si řeknete, že musíte číst další díl. Tak doufám, že bude co nejdříve.. :)

14.08.2017 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Druhý díl mě vůbec nezklamal, byl napínavý a čtivý. Avšak oproti prvnímu dílu, jsem už před odhalením vraha měla podezření, které se nakonec projevilo jako správné. To ovšem nezkazilo zážitek z konce. Můžu vám ji tedy jen doporučit a já se pouštím do třetího dílu.

11.06.2022 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Knihu jsem si zakoupila, protože tohle téma mě zajímá. Ovšem do čtení jsem se prakticky musela nutit a i když dokážu jednu knihu přečíst během jednoho dne, tohle mi nesedlo. Bylo to i docela chaoticky napsáno.

08.08.2021 2 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Už když jsme dělali ve škole rozbor tohoto díla, tak mě obsah neskutečně zaujal, proto jsem si knihu zařadila mezi knihy k maturitě. Kniha se mi četla dobře, měla jsem však momenty, kdy jsem se do čtení nutila. Ale i přesto se mi kniha líbila.

21.03.2021 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, trvalo mi to přibližně 4 hodiny. Ze začátku jsem měla problém se do ní začíst, ale trvalo mi to asi jen třicet stran, pak už jsem hltala slovo za slovem. Jsem docela vybíravá, co si přečtu, a jsem ráda, že se mi dneska do ruky dostala tato kniha. Příběh je mrazivý, popis některých scén mě nechával s ústy dokořán a s pocitem zhnusení. Konec byl pro mně překvapivý - vraha jsem odhalila až společně s hlavní hrdinkou, do poslední chvíle jsem netušila, kdo jím je. A jakmile jsem to zjistila, byla jsem v šoku. Za mě je to super knížka, která si určitě zaslouží šanci. Doporučuji k přečtení.

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Druhý díl mě nezklamal a už od začátku vtáhl do děje a nepustil. Hltala jsem slovo za slovem, stránku za stránkou. Opět tady máme několik zvratů, odhalení a celá kniha je provázena napětím, co se tak může stát dál. Čtenář si klade otázku, je to, co se děje, součástí plánu, nebo to právě zkazili a plán šel do kytek.? Myslím, že dobrá věc je, že nikdy nevíte. Můžete si říkat "sakra, teď to podělali" nebo "to jde skvěle", a přitom vlastně nic nevíte. Ke konci každá z postav dostane svůj vlastní konec, své vlastní uzavření. Duologii doporučuju, určitě stojí za přečtení a já se k ní některý den velmi ráda vrátím.

06.02.2022 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Za mě je to naprostá pecka. Psychologie postav je nádherně propracovaná, příběh nemá chybu a kapitoly z pohledu našich šest charakterů? Úžasné, udržuje to čtenáře v napětí. Těším se až začnu číst druhý díl, doufejme, že to bude stejná pecka jako tento díl.

02.02.2022 5 z 5

Poslední příliv Poslední příliv Sandrine Collette

Popravdě jsem od knihy očekávala trošku víc, přesto mě vtáhla do děje a nepustila. Konec byl za mě super, přesně tak jak měl být, ale některé scény byly až moc nerealistické a autorka si s tím mohla více vyhrát. Kniha ale stále stojí za přečtení.

14.10.2021 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Za mě je kniha úžasná. Krátké kapitoly mě nutily číst dál a knihu téměř nikdy neodložit. Děj se rozjel rychle a napnutá jsem byla až do konce. Těsně před ním jsem však už tušila, co se děje a kdo za tajemným Řetězem stojí. To však nevadilo, jelikož o pár stránek později to věděly i hlavní postavy. Doporučuji, určitě stojí za přečtení.

25.03.2021 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Jako doplňková kniha k sérii se mi kniha líbila a nemám žádné výhrady k ní. Neočekávala jsem žádnou akci, jen oddechové čtení, což mě nezklamalo.

02.02.2022 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Po dlouhé době jsem se rozhodla si zase něco přečíst a jsem ráda, že se mi do ruky dostala právě tato kniha. Je naprosto úžasná, okamžitě vás vtáhne do děje a vy se chcete stále víc a víc dozvědět, jak to dopadne. Konec vás nadchne, já osobně jsem jej nečekala. Doporučuju všem, co mají rádi detektivky.

19.01.2018 5 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Příběh co nahání hrůzu, četl se sám a stejně jako v prvním díle jsem netušila, kdo je vrah do poslední minuty. Vřele doporučuju.

28.05.2023 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Upřímně jsem od knihy čekala kapku víc. Konečně něco s neobvyklým námětem, ale něco tomu chybělo. Průběhu knihy jsem občas nechápala i chování rodičů. Nejvíce mě štvalo chování otce, který pořád hledal výmluvy. Na druhou stranu se ale musí uznat, že celá kniha je napsaná čtivě...

08.08.2021 2 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Ze začátku jsem se nedokázala do knihy pořádně začíst, tak jako u prvního dílu, ale asi od poloviny knížky mě to začalo bavit... Konečně se tam objevila i nějaká ta akce a konec mě trochu i šokoval. Těším se na další díl, určitě mu dám šanci...

24.08.2017 4 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Kovyho sleduji už dlouho a kniha se mi z určitých důvodů do rukou dostala až nedávno. Bylo fajn si zjistit nějaké informace, které jsem neznala. Přečtené jsem měla během pár hodin.

22.03.2021 5 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Za mě jsem byla velmi zklamaná. Námět knihy byl velmi lákavý a zajímavý, ovšem zdlouhavé popisy mě nesmírně nudily a odrazovaly od čtení. Knihu jsem četla strašně dlouho, ale nedokázala jsem se začíst a na konec jsem knihu odložila.

11.08.2022 1 z 5