Nattali.ka Nattali.ka komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

(SPOILER) Zajímavá kniha, trošku mi trvalo se začíst a některé pasáže mi přišly poměrně zdlouhavé nebo zbytečné. Jendou za čas si ráda tento styl knih přečtu, fascinuje mě ta myšlenka paralelních životů a různých vesmírů, které se zakládají na našicch rozhodnutích. Mrzelo mě, že vlastně nemá moc příběh a po čase mě to střídání životů přestalo bavit a tušila jsem, jak to skončí. Ocenila bych alespoň nějaký pořádný epilog, jak hlavní hrdinka pokračovala ve svém životě, poté co dostala druhu šanci.

17.02.2024 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Zajímavá kniha z nemocničního prostředí, která ukazuje, že i doktoři jsou taky jen lidi a řeší si své vlastní problémy. Nechybí ani vtipnější pasáže aneb co si myslí doktoři o pacientech, ale neřeknou nahlas. Líbil se mi pohled na operace z pohledu doktorů, že i oni z nich mají respekt a nervy na dranc při komplikacích a ne, jaká je to pro chirurgy pohodička, jak můžeme vidět ve filmech a seriálech. Kniha byla velmi čtivá, ale konec mohl být trošku rozvinutější, no žádný knižní happyend jako v románech, jen prostě život pokračuje dál;)

14.05.2023 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Opět moc krásné čtení, autorka svými detailními popisy prostředí a jídla opravdu umí zařídit, aby se člověk přenesl do dané destinace. Postavy byly sympatické a četlo se mi to moc dobře, protože Švýcarsko je pro mě srdcovka. Plný počet hvězd nedám jen proto, že to bylo maličko až moc přeslazené všechno to "řízení osudu" a taky ukázka toho, jak jednoduché je přestěhovat se do jiné země a otevřít si zde kavárnu během chvíle je podle mě trošku mimo realitu a příliš idealistické.

02.02.2022 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Moc pěkná kniha, ano je docela zdlouhavá, ale mi to vůbec nevadilo a vnitřní monology Vannesy mě neobtěžovaly. Je fajn, jak se člověk postupně seznamuje s postavami a prožívá to, jak si k sobě nacházejí cestu. Celá kniha je spíše o vznikajícím přátelství a lásce, než o vášni. Zápletka tam sice není skoro žádná, ale v kontrastu s těžkým dospíváním postav mi to vůbec nevadilo a přála jsem jim štastný happyend.

09.01.2024 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Další pěkná kniha ze série, tentokrát poznáváme krásy venkova a také nechybí opět něco z gastronomie, což mám na těchhle knihách moc ráda. Zápletka v podobě nepříjemného a lehce děsivého souseda byla trošku vyhrocená, ale jak jinak dostat hlavní hrdiny, kteří se nemají rádi, aby bydleli pod jednou střechou. Ikdyž je to už 8. kniha ze série pořád neztrácí šmrnc a těším se na další.

02.01.2023 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Zpočátku mě kniha moc nezaujala, stejně jak už zde padlo několikrát, kvůli motivu popelky, takže bylo jasné, jak děj bude pokračovat. Naštěstí "Popelčin" příběh byl krátký a zbytek knihy je už trošku méně předvídatelný a o něco napínavější. Sice mě překvapovalo, že hlavní hrdina svou Popelku nepoznal, ačkoli nad tím uvažoval, ale jinak opět pěkný příběh o dalším Bridgertonovi, ikdyž předchozí se mi asi líbily o něco více.

28.10.2021 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Oddechová romantická kniha, svižně se čte a je zde pěkně nastíněna doba, ve které se dej odehrává - především postavení žen. Knihu jsem také četla až po zhlédnutí seriálu, tak jsem měla herce zažité, a tedy jsem si je bohužel nedokázala představit dle popisu v knize. Jak zde již zaznělo kniha se na rozdíl od seriálu soustředí pouze na dějovou linku dvou hlavních hrdinů, což mi vyhovovalo. Ráda si přečtu i další knihu o jednom z Bridgertonů.

13.10.2021 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Oddechové čtení, ale za mě o dost slabší než první díl. Hlavní postavy mi nepřišly tolik zajímavé a "drama", které si hrdinové nesou z minulosti mi přijde přehnané. Chvílemi mě některé pasáže nudily a nebylo to čtení, které by mě pohltilo a nedalo se od knihy odtrhnout.

19.07.2021 2 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Pěkné, oddechové, příjemné a chytlavé čtení. Příběh sice prvoplánový a konec je jasný hned od začátku, ale příběh byl poutavý a nebyly zde téměř žádné nudné pasáže. Jediné co, tak hlavní hrdina a jeho emoční výkyvy byly na kluka docela přehnané.

11.07.2021 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Za mě nejlepší kniha z této série, pěkně popisuje krásy Islandu, a taky vtahuje čtenáře do klidného stylu "hygge". Konec dvou hlavních postav je sice předvídatelný, ale ostatní zápletky a záhady dějící se v hotelu čtenáře napínají do konce knihy. Některé situace byly ovšem zbytečně přehrávané a nepravděpodobné.

04.04.2021 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

(SPOILER) Opět pěkná kniha autorky tentokrát o krasobruslení. Kniha je jako ostatní knihy autorky poměrně zdlouhavá, ale líbí se mi autorčin styl psaní a to, že příběh nebyl tak úplný přechod od nenávisti k lásce skrz jiskření a chemii jako u většiny těchto knih, ale od pozvolného "nepřátelství" k toleranci a přátelství až v lásku. Na happyend a to až se konečně dají dohromady se člověk opravdu načeká a příjde to až po těch 400stránkách. Na to že hrdinům bylo oběma ke 30 jejich handrkování, nadávky, neustálé grimasy nebo ukazování prostředníčků bylo docela pubertální. Kniha má opět nulovou zápletku, což mi zase nijak extra sice nevadilo, ale chybělo mi vysvětlení, proč si Ivan celou tu situaci s novou partnerkou na zástup vymyslel. Nechápu důvod té údajné nenávisti mezi postavami když byli i rodinní přátelé. Jinak ale hodnotím pozitivně a ráda si přečtu něco dalšího od této autorky.

03.03.2024 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Opět poměrně dlouhá kniha od této autorky, a tentokrát mi zpočátku docela zdlouhavá přišla, na rozdíl od mé první knihy Srdcem proti zdi. Opět v knize nebyla skoro žádná zápletka a trošku mě mrzel ten krátký konec. Bylo to trošku přeslazené nakonec s těmi fanouškovskými dopisy z dětství, ale bylo fajn, že opět zde převažuje láska nad vášní. Nebyla to kniha, kde by se postavy na sebe hned "vrhy", ale zase celých 400 stran probíhalo hlavně přátelství. Četlo se to dobře, ikdyž nějsem zrovna fanoušek fotbalu, překvapila mě ta proměna Kultiho a líbilo se mi, jak k Sal postupně změnil své chování. Jedinné co mi ze začátku dost vadilo byly pořád ty slova o "hovnech".

12.01.2024 3 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

(SPOILER) Pěkné a chytlavé čtení, příběh s vtipnými momenty doplňovalo i pár dojemnějších. Asi do poloviny knihy mě to bavilo opravdu hodně, hašteření hlavních hrdinů a postupný přechod od nenávisti k přátelství a nakonec samozřejmě k lásce. Přišlo mi, že zvrat přišel moc brzy, tedy nějakých už 100 stran před koncem, takže rozuzlení, tedy usmíření hrdinů přišlo posléze, a tak závěr mi přišel poněkud zdlouhavý až místy nudný, především velká změna postavy Richarda, nevěřil na lásku a najednou se z něj stal přeslazený manžel, který v každé větě používá "miláčku, zlatíčko.." To bylo podle mě trošku přehnané ta náhlá změna. Dodatek baby šéf bylo příjemným happyendem, ačkoli v druhé části knihy už jsem nečetla tím jedním dechem jako na začátku. Ano je to klišé, bylo jasné hned o začátku, kam to směřuje, ale od toho tyhle knihy jsou ne? :) Takže tentokrát můžu tento typ " zlý šéf verus asistentka" hodnotit pozitivně.

14.02.2022 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

(SPOILER) Za mě zklamání, nechápu tolik vysokých hodnocení zde. Hlavní hrdinové sice docela sympatičtí, hrdinka sice s přehnaným sebevědomím ale budiž. Neustálé opakování slov očko a harém byly otravné. Chování postav a jejich konverzace mi po většinu času připadalo naprosto pubertální, a taky časté dvojsmysly nebo ujišťování se, že jsou přece jen kamarádi. Výměnu partnerů kamarádů druhou noc na chatě a naivní procitnutí ani radši nekomentuju. Ano je to oddechovka, tak trošku červená knihovna, člověk nemůže čekat nic extra, ale existují mnohem lepší knihy podobného žánru. Na to že hrdinům bylo tuším 26 a 28, kdybych se to v půlce knihy nedozvěděla, chováním bych je zařadila k 15letým puberťákům, v tom případě by toto chování bylo pochopitelnější.

24.01.2022 1 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Kniha mě moc nenadchla, čekala jsem od ní víc, dle hodnocení zde. Prvoplánové, jasná zápletka hned od začátku.

29.05.2021 2 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Ideální čtení na vánoce nebo vánoční prázdniny. Jednotlivé romantické příběhy, nenáročné, bez výraznějších zápletek. Některé příběhy se mi líbily více, jiné méně, někdy jsem se i zasmála, účel na vánoční dovolenou to splnilo.

06.01.2024 4 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Christina Lauren

Pohodová oddychovka s jasným koncem, docela originální myšlenka ale příběh je velmi nereálný. Kniha na jeden víkend, neurazí, jedinné co mi vadilo bylo vykání hlavních hrdinů ačkoli už spolu randili, působilo to na mě dost rušivě.

06.01.2024 3 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Tuto poslední knihu hodnotím jako trošku slabší než předchozí díl (a první díly), zajímavé bylo, že se zde nesetkáváme s láskou na první pohled, ale s hrdinou, který byl nejprve zakoukaný do hrdinčiné kamarádky. Kniha je čtivá stejně jako všechny díly ze série, ale v závěru mi trošku vadilo neustálé opakování "miluji tě", někdy i dvakrát v jedné větě, což mi přišlo z Gregoryho strany poněkud zoufalé. Vyhrocený konec ala únos, přestřelka se mi tam moc nehodil a působilo to na mě, jakoby to autorka chtěla něčím ozvláštnit a na nic lepšího nepřišla.

13.08.2023 3 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

(SPOILER) Velmi čtivá kniha a vůbec jsem nečekala, o čem nakonec kniha bude. Myslela jsem si, že to bude typický romantický příběh s happy endem. Předtucha neboli sen hlavní hrdinky, nebyl moc rozvinutý a myslela jsem si, že v příběhu bude mít větší váhu. Vlastně jsem to nakonec celé nějak nepochopila, co ten sen nakonec znamenal a co k sobě Danie a Aaron teda cítí. Kniha byla nakonec spíše smutná a závěr působí dost fylozoficky, takže čtenáře nechá na rozpacích a konec ať si domyslí každý sám. Asi to byl protipól hlavní hrdinky, která měla vždy vše naplánováno a teď není jisté nic.

10.04.2023 3 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Pěkné romantické čtení, nenáročné, přečetla jsem za víkend. Postavy byly sympatické, nic co by mi na nich vadilo a pro změnu příběh o dlouhodobém přátelství mezi klukem a holkou. Jediné co bylo pro mě dost nereálné, tak změna z kamarádství v něco víc během jednoho dne. Po tolika letech z čista jasna oba hlavní hrdinové během jednoho odpoledne viděli toho druhého jako přitažlivý protějšek a ne jako nejlepšího kamaráda, jakoby je náhle osvítil duch svatý. Zápletka jednoduchá a očekávaná, ale tak to má u těchto knih být a ani pořádný sladký happyend nechyběl. Za mě jedna z těch lepších knih tohohle oddechového romantického čtení.

01.01.2023 4 z 5