natashka natashka komentáře u knih

Hon Hon Andrew Fukuda

Svižně a čtivě napsaný příběh z na první pohled zajímavého dystopického upířiho prostředí. Pro mé zklamání ale svět nebyl tak dobře promyšlený, a tak několik věcí nedávalo smysl a bylo vytržených z kontextu. Hlavní hrdina, který neměl vůbec žádnou osobnost, se taky chvílemi hlavně ke konci choval nesmyslně a většina situací byla velmi předvídatelná. Z nadějného konceptu nakonec byla lehce zapomenutelná a nevýrazná kniha.

29.06.2022 3 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Pustila jsem se do toho bez jediného očekávání, zaujal mě akorát koncept sequelu Alenky v říši divů, kdy Srdcová královna je jedna z mých oblíbených záporáků. Po prvních pár kapitolách jsem čekala takový oddechový příběh o nevydařené lásce, ale tohle nabralo úplně jiný a hlubší spád. Svět ve kterém se všechno odehrávalo mě svou pestrostí bavil, postavy od Catherine, Šprýma, až po Klóbrce jsem si hned oblíbila. I přesto, že jsme asi všichni konec předpokládali, jsem byla napjatá až do poslední stránky. A na to, že je to young adult fantasy romance to ve mně určitě i něco nechalo. Jsem překvapená, že se o téhle knize nemluví stejně, jako o ostatních od Marissy.

22.06.2022 3 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

(SPOILER) Oproti prvnímu dílu, který byl akční a nadupaný, tenhle byl repetitivní, pomalý a přehnaně popisný. V knize bylo několik nudných klišé dialogů a momentů, při kterých jsem se vyloženě plácala do čela. Upřímně jsem zklamaná tím, jak se příběh nakonec stočil k mimozemské civilizaci a jejich boji s lidmi, obzvláště protože dle mého si pro tohle neudělal dostatečný world build, a proto je tam několik logických mezer. I přesto všechno je to ale stále čtivá série, u které jsem zvědavá na zakončení.

20.06.2022 3 z 5