NannyOgg24 NannyOgg24 komentáře u knih

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Pratchetta prostě miluju, jeho humor. Vždycky mám problém rozhodnout se, jestli je lepší Hlídka nebo Čarodějky. V této knize Čarodějky jako sudičky nemají chybu.

26.12.2022 5 z 5

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin Stručovský

Opět stupňující tempo, těším se na další díly s Matějem.

22.09.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Krásná romantika. Pochopitelně předvídaný konec, ale to knize nic neubírá na kráse.

03.07.2021 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Ze začátku nic moc, i jsem přemýšlela, že knihu odložím a nedočtu. Ale pak se to rozjelo, líbila se mi hlavně druhá část vyprávěna Daphne.

20.05.2021 4 z 5

Zpověď knihkupce Zpověď knihkupce Shaun Bythell

Pěkně napsaný deník, se všemi starostmi i radostmi, které práce s knihami obnáší. Lehce satirický humor je už jenom třešinka na dortu.

10.05.2021 5 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Po několikáté přečtené a pokaždé se pobavím. Příběhy ze Zeměplochy patří k ním srdcovkám.

03.04.2021 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Je to moje několikátá kniha od této autorky a patří k těm lepším. Krásně popsané Skotsko a jeho zvyky. Romantika napínavá do konce knihy.

01.04.2021 5 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Klidná, romantická kniha. Pohladí na duši. Děj se celkem předvídatelný, ale kniha se čte dobře.

27.03.2021 4 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Paráda jako vždy. Já si Zeměplochu a její příběhy užívám plnými doušky. Moc se mi líbí námět i překlad. Kapitán Elánius a jeho hlídka jsou nepřekonatelní.

14.03.2021 5 z 5

Láska a kozy na venkově Láska a kozy na venkově Victoria Brownlee

Druhý díl nezklamal. Pořád na mě dýchala krásná francouzská atmosféra, klídek a pohoda.

29.01.2021 4 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Jonasson je skvělý, neotřelý nápad. Pobavila jsem se. S hlavními hrdiny musíte sympatizovat, i kdybyste nechtěli.

02.01.2021 5 z 5

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Agátha nezklame.

12.12.2020 5 z 5

Sám mezi ženami - Kohoutí zápas Sám mezi ženami - Kohoutí zápas Aleš Vogel

Pro mě lepší než první díl, protože se více týká školy. Vtipné postřehy, je vidět, že se autor v prostředí pohybuje.

01.08.2023 5 z 5

Sám mezi ženami - Kohout Sám mezi ženami - Kohout Aleš Vogel

Perfektní pohled chlapa na ženský svět. Ať už ve škole nebo doma. Oddychové čtení, u kterého se zasmějete.

25.07.2023 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Skvělá kniha. Líbila se mi detektivní i historická část, každá měla něco do sebe.

14.07.2023 5 z 5

Konzultant Konzultant Antonín Mazáč

Napínavá detektivka, děj má rychlý spád. Pan Mazáč píše velmi poutavě a udržuje čtenáře v napětí až do konce.

05.07.2023 4 z 5

Dámy a pánové Dámy a pánové Terry Pratchett

Skvělá Zeměplocha. Čarodějky jsou nepřekonatelné a s každým dílem se mi líbí víc a víc. Sérii mám přečtenou po několikáté a stále přemýšlím, jestli je lepší Hlídka nebo Čarodějky.

08.04.2023 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Moc si pane Beneše vážím, proto jsem si s radostí přečetla tuto knihu. Poučná, zajímavě napsaná.

29.03.2023 5 z 5

Aristokrat Aristokrat Antonín Mazáč

Napínavá detektivka od začátku do konce. Dobře se čte, těším se na pokračování.

19.09.2022 5 z 5

Třikrát superintendent Alleyn Třikrát superintendent Alleyn Ngaio Marsh

Poklidné detektivky ve stylu Agathy Christie. Žádné krváky nečekejte, ale vše se musí vyřešit pomocí šedých buněk mozkových.

13.08.2022 5 z 5