NaiTenshi NaiTenshi komentáře u knih

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Klasika, ale já jsem víc na Kytici. :)

13.08.2017 3 z 5

Údolí krásných žab Údolí krásných žab Stanislav Rudolf

Takové dívčí čtení, nic moc pro mě, ale dočetla jsem to.

13.08.2017 3 z 5

Hlavou proti zdi Hlavou proti zdi Kamila Moučková

Knize hodně prospěl fakt, že si obě aktérky dost sedly, což ve mně vyvolával takový domácký hřejivý pocit. Mám radost, že Světlana Witowská nechala knihu co nejvíce autentickou, ať už se jedná o nevybíravý slovník paní Moučkové nebo drobné odbočky (oteklé oči a pokuta za rychlost). Materiál je příjemný, kniha velice čtivá a čtenář se o obou aktérkách hodně dozví.

18.02.2021 4 z 5

Eda Eda Eliška Straková

Nádherná pohádka! Až mě skoro mrzí, že už nepracuju s dětma, tuhle bych jim hrozně ráda předčítala. Jsem ráda, že jsem podpořila vznik knížky. Ty ilustrace jsou kouzelné.

31.01.2021 5 z 5

Kolja Kolja Zdeněk Svěrák

Brečela jsem úplně stejně jako u filmu. Krásné a citlivé. Přitom geniálně napsané. Děkuji pane Svěráku.

19.07.2019 5 z 5

Moje "super" rodinka Moje "super" rodinka Tim Collins

Psal se rok 2011 a upíři byli naprosto ve všem. Já byla tou dobou v šesté třídě a když přišla hodina literatury, většina mých spolužaček, co v životě přečetly možná tak Honzíkovu cestu tuto knížku vychvalovaly až do nebes. A to bych to nebyla já, abych ji hned neotestovala. No a výsledek je asi takový - stalo se vám někdy, že se vám po dočtení udělalo špatně? Mně ano. uhodnete kdy? Po dočtení takovéhle knihy. Takovou lehce předpovídatelnou slátaninu jsme dlouho nečetla a doufám, že ani číst nebudu. Palec dolů.

26.12.2017 odpad!

Anička a flétnička Anička a flétnička Eduard Petiška

Na základce jsem paní učitelku dost proklínala, když jsme to museli číst. Vůbec mě to nebavilo.

13.08.2017 2 z 5

Zuzanka a malý host Zuzanka a malý host Jan Machač

Bože, jak já tyhlety Zuzanky milovala. Jedny z mých prvních knížek. Ještě jsem číst neuměla, tak mi je četla mamka. Příběhy, co mají hlavu a patu a ty obrázky. nádhera. Škoda, že už je doma nemáme.

13.08.2017 4 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Moje první přečtená foglarovka, která mě přivedla ke skautingu. Už je to hodně let, musím ji zase trochu oprášit...

13.08.2017 4 z 5

Anděl Vicky Anděl Vicky Jacqueline Wilson

Jako dítě jsem tuto autorku bohužel objevila až dost pozdě, takž tohle byla moje jediná knížka, co jsem četla, protože pak už jsem na ně byla moc velká. Knížka se mi moc líbila, i když byla smutná, byla tak zvláštně kouzelná.

23.07.2017 4 z 5

Emil z Lönnebergy Emil z Lönnebergy Astrid Lindgren

Vtipné čtení, které jsem jako školačka milovala.

26.05.2017 4 z 5

Písání Písání John Lennon

To je on, John. Takový byl. :)

08.01.2017 5 z 5

Patnáctka v tom! Patnáctka v tom! Ros Asquith

Tuto knížku jsem milovala, když mi bylo nějakých 13, kdy jsem ji dostala od paní učitelky. Teď bych si jí už asi nepřečetla, ale i tak vzpomínky na ní hezlý, četla jsem ji mnohokrát.

08.01.2017 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Nevim, jestli jsem já měla moc vysoké očekávání a nebo jestli se ti to Johne vážně nepovedlo. Ani nevíš, jak zklamaná jsem byla. Velký palec dolů.

08.01.2017 odpad!

Markéta II.: Královnou v Dánsku Markéta II.: Královnou v Dánsku Anne Wolden-Raethinge

Není to nějaká vysoká literatura, ale je to zajímavý náhled do života dánské královny. První polovina knihy, kde mluví o svém dětství, dospívání a životě obecně, mě baví daleko více než pozdější zamýšlení nad různými tématy.

07.03.2023 3 z 5

Princess Diana / Princezna Diana (dvojjazyčná kniha) Princess Diana / Princezna Diana (dvojjazyčná kniha) kolektiv autorů

Taková jednohubka na jedno odpoledne. Po obsahové stránce jsem se jako člověk, co má o královské rodině načteno fakt hodně nedozvěděla nic nového a autor mi přišel trochu nespravedlivý k Charlesovi. Ale knihu jsem četla hlavně kvůli zlepšení v angličtině, kdybych se chtěla něco nového dozvědět o Dianě, sáhnu po jiné publikaci, zde byl záměr jinde. Úroveň angličtiny mám sice trochu výše, ale i tak jsem si pár slovíček vypsala a něco si zopakovala. Přesto musím ještě dodat, že u popisu Dianiny smrti jsem měla husinu a slzy na krajíčku.

03.12.2020 3 z 5

Zpupnost Zpupnost Adriana Krnáčová

Kniha mě ze začátku velice mile překvapila, ale jakmile jsem si od čtení dala pauzu kvůli studijním povinnostem, nemohla jsem se do ní znova ponořit hlavně kvůli velkému množství postav, ve kterém jsem se ztrácela. Trošku mě to mrzí, protože začínala dost zajímavě a nemyslím si, že by se za knihu měla autorka stydět. A to nejsem zrovna její fanynkou.

24.11.2020 3 z 5

Ruce Venušiny Ruce Venušiny Jaroslav Seifert

Nádherné básně od našeho národního básníka. A taky můj los u ústní maturity z češtiny.

20.02.2019 4 z 5

Znamení moci Znamení moci Jan Zahradníček

Silná báseň. Je mi zle z toho, jak se minulý režim k tomuto básníkovi zachoval.

19.02.2019 3 z 5

Zahradní slavnost Zahradní slavnost Václav Havel

Jako milovnice absurdního dramatu jsem ráda, že se ten to žánr pěstoval i u nás. Geniálně napsáno, přečteno během jedné hodiny a doufám, že si tento výtvor vytáhnu u maturity.

13.02.2019 4 z 5