Nailo Nailo komentáře u knih

Infernina touha Infernina touha Simona Součková

Jedná se o prvotinu vydanou samonákladem.
Osobně bych knihu jen kvůli tomuhle nezatracoval, ale bohužel sazbu má dílko opravdu zlou a nedokážou to zachránit ani ilustrace. Námět knihy lehce připomíná seriál Mrtví jako já, avšak Infernina touha není tak komediální. Kniha mě nijak zvlášť nenadchla a většina povídek mi přišla naprosto prázdná a nic neříkající. Můj osobní názor je ten, že si autorka pro začátek ukousla příliš velký krajíc a psala velmi nahodile a bez rozmyslu. Tím myslím, že si předem nesepsala reálie a základy logiky fungování Infernina světa. Dávám jednu hvězdičku za odvahu.

19.05.2020 1 z 5

Volkhavaar, služebník Černého Boha Volkhavaar, služebník Černého Boha Tanith Lee

Tenká a čtivá knížečka s vcelku příjemnými postavami. Velmi se líbil autorčin styl psaní a barvité téměř poetické slovní obraty. Za mínus považuji klišé ve smyslu hlavní dějové linky, kterou je odvěký boj mezi světlem a temnotou. Naopak zpracování tématu magie a kouzel mi přišlo velmi povedené. Kniha se mi dostala do rukou náhodou při návštěvě antikvariátu a rozhodně jejího nákupu nelituji.

29.02.2020 4 z 5

Člověk a jeho symboly Člověk a jeho symboly Carl Gustav Jung

Zakoupeno intuitivně a bez doporučení. Přečteno jedním dechem.
Poutavé, inspirující a srozumitelné.

Toliko proklínaný velký formát knihy, mě zpočátku též vyděsil, avšak v průběhu čtení jsem za něj začal být neskonale rád. Protože číst obsah této knihy někde cestou v rušné tramvaji a nikoli v klidu doma, asi bych si z ní moc neodnesl.

Doplňující obrázky a fotografie jakožto laik velmi oceňuji, pomohly mi k pochopení některých pasáží textu. A především mi připomněly hodiny dějin výtvarné kultury na střední škole, ve kterých mi vždy něco chybělo. Tato kniha mi zodpověděla co.

01.10.2019 4 z 5