Mystig Mystig komentáře u knih

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Asi jako polovina čtenářů jsem jako první viděla film, který se mi líbil. Už od mala hltám starověk a ač u mě vede Egypt, antické Řecko je jen o chlup v závěsu. S přibývajícím věkem mě tato vášeň neopustila a tak jsem se rozhodla osvětlit si pravdivost filmu knihami. Ve svých 23 letech (pěkné zpoždění, já vím :D ) jsem se vrhla na sérii, která se mi líbila, byla velmi čtivá, Percyho jízlivý humor vždy pobavil a prakticky nikdy jsem se nenudila. Vytkla bych jen některé až alarmující výstřednosti ve vzhledu některých postav a naprostou zaujatost západní civilizací, což je vzhledem k původu autora pochopitelné ale stejně jednání jako "Olymp se stěhuje s centrem moci a proto je v Americe a Evropa je naprosto low." navíc, když právě ta "low" Evropa dala vzniknout samotnému námětu... mi mnohdy pilo krev. Tak či onak jsem si jistá, že se v budoucnu do Tábora polokrevných zase vrátím. :)

22.10.2018 5 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Zábava jako vždy, přesto už začínám sledovat jisté vzorce a trhliny v ději, což mě neskutečně mrzí a vůbec by neuškodilo věnovat více pozornosti případům, než vše řešit téměř na posledních stránkách, zatímco většina knihy popisuje dokolaseopakující problematiku Charley/Reyes vztahu "Miluji Tě -nesnáším Tě - toužím po Tobě - jsi mi ukradený/á". Už mě to jejich kličkování a paličatost místy skutečně vytáčeli. Napříč knihami mi přijde, že jen co udělají krok vpřed, vrátí se o dva zpět a to uvědomění mi celý zážitek trochu kazilo. Přesto je to jedna z mých nejoblíbenějších sérií a s takovým koncem se prostě nesmířím! Další díly být musí! Nechci mít polovinu série v čj a druhou v aj... -_-

09.05.2018 3 z 5

Od předchozího dílu trochu chvílemi zmatenější, ovšem s nečekanými zvraty, správnou dávkou humoru a trochou té erotiky. Kotleta je zkrátka dobrý v tom, co dělá.

16.08.2017 3 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Svět není jen černý nebo bílý a hrdinové né vždy jsou na statných koních v brnění. Někdy je lze zaměnit i za zapáchající onanisty s neortodoxními postupy. Rozhodně se člověk u této knihy nenudí. :D

16.08.2017 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nádherné úsměvně smutné dílo. Po dočtení mě mimo slz přepadl pocit smířené smrtelnosti a přesto krásný. Je to zkrátka OKAY.

14.08.2017 5 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Ani napotřetí jsem se nenudila. Tahle série obsahuje vše, co mám ráda a to si patřičně užívám. Snad i v budoucnu si povede takhle dobře. Teším se!

14.08.2017 5 z 5

Noční můry nespí Noční můry nespí * antologie

Až na jednu povídku (Duchna) mě kniha bavila. Některé části méně, jiné mě vtáhly a ohromily svou nápaditostí. Rozhodně pro milovníky strašidelna doporučuji.

14.08.2017 4 z 5