mysik612 mysik612 komentáře u knih

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Tohle je jedna z mála knih, které si musíte přečíst, i když děj znáte nazpaměť.

23.08.2020 5 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Sedla jsem si ke stolu a hodinu a půl jsem četla a pak k mému zděšení kniha končila!!!!!!!!!

29.05.2019

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

úžasná, jenom je tam až příliš okamžiků, kdy jde o život a taky docela bez oddechu.

08.01.2019 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

(SPOILER) No, celá série byla taková... nijaká. Přijde mi, že autorka do děje téhle knihy namačkala strašně moc zápletek, zatímco ostatní knihy de facto nic nového nepřinesly. Také rozhodně nepochopím Lucy a Paula, proč utekli a svou dceru nechali vyrůstat v adoptivní rodině, zatímco další dítě vítají s radostí, a Lucy jen tak mimochodem napadne, jestli Gwendolyn nebude závidět. Podle mě tedy rozhodně bude. A to, že cestuje časem, je nesmrtelná, vidí duchy a jejím rodičům je šestnáct, to mi přijde až moc ulítlé. Kdyby nebylo Xemeriuse, už bych knihu dávno odložila.

23.08.2020 2 z 5

Husité - Ve znamení kalicha Husité - Ve znamení kalicha Veronika Válková

Docela mě zklamala, nejslabší ze série, ale nečíst další díly by nebylo možné.

07.08.2019 3 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Jak se tohle může někomu zdát normální?
1. Copak by "DOBRO" někoho nechalo zkončit jako šťastného prince a princeznu, zatímco ostatní "dobří" se "uplatní" jako kytky
2. Zatímco "zlí" se nesoustředí na to, jak vypadají (což mě nutí zamyslet se, do jaké školy patří Popelka), "dobro" vězí ve fintírnách.
3. Jaký mělo vlastně smysl zloduchy něco učit, když je dobro stejně v pohádkách vyvraždí.
4. To se jako podle rodiny a vzhledu určuje, jestli jste zloduch nebo ne?
Ale jinak docela ujde :-)

23.06.2019 2 z 5

Temné tajemství Temné tajemství Tui T. Sutherland

Teď by mě zajímalo, jak Hvězdoplavovu lásku bude vnímat Slunéčka, jelikož pokud se nepletu, tak bude další díl o ní. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!!!!!!!!!!!

02.04.2019 5 z 5

Průvodce ztracených Průvodce ztracených Ilka Pacovská

Úžasné je, jaké rodinné vztahy mezi sebou hrdinové nevědomky mají.

03.02.2019 5 z 5

Dlouhý let domů Dlouhý let domů Alan Hlad

Knížka je krásná, čtivá, nic nelakuje na růžovo, ale zároveň pořád cítíte tu nezdolnost lidské odvahy a lásky.

28.02.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Na tuhle knihu jsem se strašně těšila, a musím říct, že nezklamala. Ba právě naopak. Kniha měla příběh, poselství, ale zároveň nevyvracela to, že Isabelle dělala spoustu věcí špatně. A právě proto jsem se v ní našla.

23.08.2020 5 z 5

Spokojené kaktusy Spokojené kaktusy John Pilbeam

Díky těmto radám jsem se odhodlala a pořídila si vlastní kaktus, protože věřím, že s pomocí této knihy přežije.

10.01.2020

Hádanka dutého stromu Hádanka dutého stromu Enid Blyton

Hezká, tak akorát do batohu na cesty.

09.08.2019 4 z 5

Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Veronika Válková

Ne tak dobrá jako ostatní, ale přesto se mi moc líbila

13.07.2019 4 z 5

Smrtící jedy Smrtící jedy Nick Arnold

Kniha má vše, co jsem od ní čekala: je vtipná, něco naučí a nabízí nepřeberné množství nápadů, jak se zbavit otravného mladšího sourozence a to se vždy hodí :-).

16.06.2019 5 z 5

Síla přílivu Síla přílivu Tanya Stewner

Poněkud rychle se změnil smysl příběhu. Místo toho, aby Alea dnem a nocí myslela na podmořský svět, teď je tam všude ekologie (což je dobře)

25.05.2019 5 z 5

Na vlnách fantazie Na vlnách fantazie Chris Colfer

Tohle by si přál každý spisovatel: dostat se do své knihy.

11.05.2019 5 z 5

Ponorková nemoc Ponorková nemoc Jeff Kinney (p)

Úplně Grega chápu. Taky mám sourozence.

29.04.2019 5 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Slohově katastrofa, a jinak úplně souhlasím s michalinda3811. Kdybych to neměla jako povinnou četbu do školy, nečtu to. Taky nevím, proč to dali do soutěže Rosteme s knihou. To je podle mě absurdní!!!!!!!

24.04.2019 odpad!

Dědička trůnu Dědička trůnu Tui T. Sutherland

Nádherné!!!!!!! Nic víc nemůžu dodat.

02.04.2019 5 z 5

Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Sue Reid

Pro ty, co to chtějí číst kvůli historii, OK, ale na počtení nic moc.

02.01.2020