Dědička trůnu

Dědička trůnu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380912/bmid_dedicka-trunu-JG2-380912.jpg 5 71 12

Ohnivá křídla série

Dračice Tsunami míří spolu s ostatními dráčaty k Mořskému království. Vrací se tam, odkud ji ještě jako mládě ukryté ve vajíčku před lety unesli. Těší se, že konečně pozná svoji matku, královnu Korálu, a také své budoucí poddané. Je totiž dědičkou trůnu a velkou nadějí pro Mořské království. Všechny královniny dědice totiž už po několik let zabíjí neznámý vrah. Dráčata hledala v Mořském království bezpečí a ochranu. Oceán ale skrývá mnohá tajemství a ve vlnách čeká zrada – a možná i smrt.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lost Heir , 2013

BELLINKA120
03.08.2022 5 z 5

Druhý díl je ještě lepší než první.

Mám moc ráda hlavní hrdinku Tsunami, která je odvážná, odhodlaná a někdy trochu tvrdohlavá. Tenhle díl je podle mě nabitý napětím a tajemstvím, které si nelze nechat ujít. Mám ráda celou sérii a myslím si že tenhle díl je jeden z nejlepších. Když jsem to četla nedokázala jsem přijít na to kdo je vrah co vraždí královniny dcery a po tom co jsem se to dozvěděla jsem byla opravdu hodně udivená. Také se mi líbí že celá událost má vysvětlení.

S druhým dílem bych opravdu neváhala.

julie0463
25.03.2022 5 z 5

DOKONALOST.
Na druhý díl sem se těšila hodně dlouho ale dočkala sem se.
Tsunami mám ráda protože je vodní drak a já miluji draky a hlavně vodu.
Ale celá parta prožívá další dobrodružství a nebezpečí světa.
Zase se mi líbila obálka, a celý příběh.
DOPORUČUJI.

Radovan_R
26.07.2021

Opět kniha, která se čte sama - otevřu ji a za chvíli je konec. Očekávatelně jde všechno špatným směrem, aby se to za chvíli zase spravilo. Ani u draků to není lepší než v našem světě, pořád samé podrazy a intriky. Hned se vrhám na další díl.

ElizKNIHOMOLKA
13.07.2021 5 z 5

Druhý díl jsem přečetla za nějaké okolo 4 hodiny a 20 minut. Tohle je vážně rekord. Říkám si, jestli jsem v pořádku, když přečtu takhle silnou knížku za 4 hodiny a 20 minut. Tento díl mě bral více než první. Řeknu mám, jak Tsunami byla v té místnosti a hlídala svou sestru a jak jsem četla že se ta socha její mrtvé sestry pohnula a dívala se n ní.. Tvl.. Já začínala mít strach a není divu když jsem s tou sochou četla asi o půlnoci nebo po půlnoci. XD Ještě více se mi líbil než první protože mi bylo jasné že Tsunami a Příboj to musí dát dohromady. Štve mě že ne.. Ale doufám že časem jo. Tvl.. Už při prvním díle jsem nesnášela Poštolku a Žaru, tu spojenkyni Korály. Já úplně zuřela při jejím chování. Ještě víc mě štve že Tsunami neřekla mámě že ona zabila tátu. Když Příboj říkal co ona mu říkala jejich řečí kterou neuměla tak já chcípala smíchy.. XD Celkově její příběh mě úplně zaujal, zaujala mě hlavně i knížka všeobecně podle obalu. Boží.. ;)

(Vytvořila jsem si nový účet kvůli přezdívce. Proto je možné že vidíte stejný komentář jako předtím ale jiný čas.)

Elulilinka1
04.07.2021 5 z 5

Pořád nemůžu pochopit to, jak se vždycky něco "podělá" jak nejvíc to jde a za 5 minut je všechno v pohodě :DDD.

Za další krásný díl nemůžu dát jinak, než 5 hvězdiček.

Macev
23.04.2020 5 z 5

Děj pokračuje v rychlém tempu a opět graduje, kniha se líbila a zaslouží opět plný počet hvězdiček

Medasek
14.08.2019 5 z 5

Příběh Tsunami mě naprosto zaujal. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

Pája20
05.08.2019 5 z 5

Opět suprové pokračování plné napětí a akce. Tsunami se shledává se svou matkou a sestrou happy end ? Ne opravdu ne.
SPOILER!!!

Spousta špatných věcí, které se jen hromadí, Někdo zabil Poštolku, Tsunami zjistí že zabila vlastního otce a krále Mořeletů, Někdo ničí vejce v královské líhni. Pro mě zajímavá chvíle Sasanka je magdrak což mě překvapilo. Bohužel je vše plné zrad a záhad. Moc dobře to zatím nedopadá. Letní palác Mořeletů objeven a zničen.
KONEC SPOILERU !!!!
Co dál co teď?
No jsem opravdu zvědaví jak to celé dopadne....

MatoZu
03.07.2019 5 z 5

Přečteno ještě rychleji než první díl, akorát mi bylo líto, že po dost velkou část knihy nevidíme ostatní čtyři členy party.
Ale rozhodně doporučuji, je velice čtivá a plná zvratů a překvapení.

(Teda ale ta obálka vypadá strašně, já knihu četla v originálu a po grafické stránce se to s českou verzí nedá srovnávat...)

mysik612
02.04.2019 5 z 5

Nádherné!!!!!!! Nic víc nemůžu dodat.

Vikinkaa
28.03.2019 5 z 5

Úžasná kniha! A krásně čtivá! DOPORUČUJI!

vrana55
26.08.2018 5 z 5

napinavé a velmi čtivě,dočetla jsem to za jeden a pul dne.