Mycak Mycak komentáře u knih

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Vždy čekám na další knihy Tess, protože je zjednodušeně řečeno žeru. Tato opět výborná, napínavá s dobrým spádem. Ale..., něco málo mi tam chybělo.

18.03.2014 4 z 5

Boj o Matterhorn Boj o Matterhorn Carl Haensel

Vzhledem k roku v níž se děj odehrává a kdy byla kniha napsána, musí člověk brát ohled na slohové vyjadřování autora, které se dost liší od nynějšího stylu psaní. Příběh je naprostá lezecká klasika, nadchne a pohltí. Asi bych ale uvítala přepis tak úžasné story s trochou více napětí.

18.03.2014 3 z 5

Tajný závod Tajný závod Daniel Coyle

V letech popsaných v knize jsem Tour poctivě sledovala a ano byla jsem fanynka Armstronga. Pěkné vystřízlivění, ale vůbec ne odsouzení.

18.03.2014 4 z 5

Tvář strachu Tvář strachu Dean Koontz

Příliš zdlouhavý začátek, na příliš krátký konec.

18.03.2014 3 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

Napínavé čtení, zajímavá zápletka, konec nic moc.

08.01.2014 3 z 5

342 hodin ve stěně Grandes Jorasses 342 hodin ve stěně Grandes Jorasses René Desmaison

Tuto knihu jsem sehnala až po velmi dlouhé době v antikvariátu a pustila se do čtení celá nažhavená. Ze začátku spíš vláčnější povídání se postupně mění v dynamický napínavý příběh. Konec jsem vyloženě zhltla. Z horolezecké literatury rozhodně doporučuji.

16.12.2013 4 z 5

Deset velkých stěn Deset velkých stěn Radovan Kuchař

Knihu si určitě ráda zařadím do své horolezecké sbírky, protože patří mezi klasiku. Styl psaní mi místy lehce připomněl Rébuffata, postrádalo však jeho jemnost a lehkost. Kniha je viditelně poznamenána evidentním zásahem "zvenčí" a dobou v niž byla psána a publikována. Škoda toho. Taky popis cest je spíš pro čtenáře hor né tak znalých, protože mi přijdou dosti ochuzené, ne-li nepřesné.
I přesto nehodnotím zle.

11.12.2013 2 z 5

Francouzky umí žít Francouzky umí žít Mireille Guiliano

Oddechovka pro dobrou náladu, okořeněná francouzskými recepty a tipy. Mě se líbila kapitola o vínech a jak správně vybrat to "své" a postřehy ke stolování.

25.10.2013 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Nejméně polovinu knihy bych vyhodila. Zápletka ke konci alespoň trochu udržela mou pozornost. A konec- americký happy end. Moc mě to nebere.

24.10.2013 3 z 5

Hora smrti Hora smrti Arnošt Černík

Velmi čtivá. Potěší všechny příznivce horolezecké literatury. Přehled úspěšných i neúspěšných expedic k holé hoře-hoře smrti, Nanga Parbat, od prvních krůčků až do roku 1969.

02.10.2013 5 z 5

Válečný reportér Válečný reportér Patrick Chauvel

Války a bitvy zachycené fotoaparátem Patricka Chauvela. Knihu jsem zhltla jedním dechem. Zároveň mi přivodila mrazení a několik nočních můr. Obdivuji a zároveň nechápu autora a jeho povolání. Doporučuji si přečíst.

21.08.2013 5 z 5

Cílem je vrchol Cílem je vrchol Peter Habeler

Malý průvodce životem jednoho z nejlepších horolezců planety. Formou rozhovorů a autorových vlastních příspěvků je zde popsána kariéra tohoto lezce nejen v domovských horách, ale i na nejvyšších kopcích světa. Jeho vrcholy i pády.
Poutavé horolezecké čtení tohoto nesmírně příjemného a skromného muže.

13.08.2013 5 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Čtivá, začátek zbytečně protahovaný, následně spád a dobrý závěr.

07.08.2013 3 z 5

Trapasy po francouzsku Trapasy po francouzsku Tanja Kuchenbecker

Bavila mě, jako příprava na výlet do Paříže je super.

22.07.2013 3 z 5

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Tento díl se mi líbil. Čtivý, spád a zajímavá zápletka. Konec ale zbytečně protahovaný.

22.07.2013 3 z 5

Očekávala jsem něco poutavějšího a vtipnějšího. Byla jsem ráda, že jsem na konci a můžu ji odložit a zapomenout.

22.07.2013 1 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Chvílemi čtena jen z jakési nutnosti knihu dočíst, chvílemi mě ale náramě bavila. Není to čtení pro každého, dokonce si myslím, že jako povinná četba na střední škole není úplně vhodná. Né všichni vydrží číst dost dlouho,aby nakonec docenili její kvalitu.

20.03.2013 3 z 5

Dva roky spolu Dva roky spolu Jiří X. Doležal

Knihu jsem si přečetla, protože mám ráda Alexiny i Jiřího sloupky. Stejně tak trefně popsali v knize své krátké manželství.Otevřeně, bez zábran, o sexu i uklízení, prostě tak jak to chodí. Kniha je oddechovka, kterou člověk přelouská za chvilku a rozhodně mu nezůstane hlava zavalená filozofickými otázkami. Psané slovou obou autorů, je rozhodně hodnotnější a stylovější než jejich veřejné projevy, proto bych se nenechala odradit. Literární zázrak ovšem nečekejte.

04.01.2012 3 z 5