Mufka Mufka komentáře u knih

Den, kdy jsem zabil svého otce Den, kdy jsem zabil svého otce Mario Sabino

Svým způsobem zajímavá kniha, konec jsem teda vůbec nečekala.. :-)

31.10.2013 3 z 5

Facky z Marsu: 77 fejetonů z týdeníku Sedmička Facky z Marsu: 77 fejetonů z týdeníku Sedmička Pavel Tomeš

Můžu tyhle fejetony číst stále dokola a stále budou úsměvné a některé povedou stále k hlasitému smíchu :-)

31.08.2013 5 z 5

Jak ty mně, tak já tobě Jak ty mně, tak já tobě Ellen Berg

Kniha se mi líbila, samozřejmě, že se o ní nedá říct, že byla napsána jako něco, co by člověk mohl ve skutečnosti zažít. Vše je trochu přibarvené a o to u většiny knih jde. Hlavně je to kniha, která je velice čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout, a pokud by chtěl ode mě někdo poradit, nějakou oddechovou knihu, která se dobře čte, s čistým svědomím bych mu ji doporučila :-)

20.08.2013 5 z 5

René Příběh filmu - dopisy z vězení René Příběh filmu - dopisy z vězení René Plášil

Film jsem bohužel ještě neměla to štěstí shlédnout, ale dopisy psané Reném vedou mnohdy k zamyšlení.. nejen o něm, ale i o stavu věznic, ve kterých se René pohybuje snad celý život, i když přiznávám, že se musí vzít v potaz fakt, že dopisy nikdy nebudou objektivní, že je to jen subjektivní pohled pisatele.

30.07.2013 3 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Dlouho jsem odolávala další knize téhle autorky, ale ano, líbila se mi.. Dokonce mě inspirovala k tomu, abych si přečetla také román Pýcha a předsudek :-)

30.07.2013 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Výborný román, strhující po celou dobu až na samotný konec. Neskutečné zvraty a pointy - masakr :-)

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Pěkná oddechovka z prostředí kavárny ve stylu "kovářova kobyla..." :-)

23.07.2013 4 z 5

Cigánka Cigánka Janette Maziniová

Výborná kniha, přečetla jsem jí doslova jedním dechem. Četla jsem jí v originále (slovenština) a musela jsem se několikrát přesvědčit, že opravdu není přeložená a stále čtu slovensky... tak je příběh strhující :-) Nejenže je tedy zajímavá, ale vede také k zamyšlení... Vřele doporučuji.

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

Super pokračování, už teď se těším na avizovaný třetí díl - sem zvědavá, jak to všechno dopadne... nebo jestli se dočkáme i čtvrtého dílu? Motivů na pokračování by se v takové knize našlo spoustu.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Byla to první kniha tohoto žánru, kterou jsem přečetla a jsem překvapená a nadšená.

23.07.2013 5 z 5

Kniha se mi osobně četla těžce, možná proto, že mě až tolik neoslovila, ale před koncem se děj začal více rozvíjet, a to už sem se to toho dostala, takže mé hodnocení je víceméně dobré :-)

23.07.2013 3 z 5

Milenka z nejnižší zásuvky Milenka z nejnižší zásuvky Josef Košťál

Zajímavé téma, které má obrovský potenciál. Autor jej ale bohužel nedokázal využít. V celé knize dokazuje svou bohatou slovní představivost, ale opis jednoho slova dalšími pěti větami je už vážně moc. Kniha navíc nemá žádné rozuzlení - což není až tak na škodu, ale když už jsem se obtížně čitelným příběhem konečně prokousala, uvítala bych (tedy já osobně) nějaké konečné rozuzlení příběhu...

15.11.2012 1 z 5

Kapitán Tomáš Ujfaluši Kapitán Tomáš Ujfaluši Petr Čermák

Skvělé téma, ale příšerné zpracování. Kniha by se neměla jmenovat Kapitán Tomáš Ujfaluši, ale Můj hrdina Tomáš Ujfaluši. Opravdu dlouhou dobu sem tak špatně napsanou knihu o někom nečetla, po prvních stránkách bych nevěřila, že Ujfaluši tuto knihu opravdu autorizoval. Jsem zklamaná...

15.11.2012 1 z 5

Ajťákem v pralese a ženou indiána Ajťákem v pralese a ženou indiána Jana Troupová

Zajímavá kniha - o cestování, ale také trochu o práci pro neziskové organizace. Líbila se mi.

13.10.2012 3 z 5

Léto bez mužů Léto bez mužů Siri Hustvedt

Celou knihu jsem čekala na nějakou logickou pointu, ale nepřišla. Myslím, že jsem se ztrácela v textu nejen já, ale i autorka sama... Na to, že byla kniha oceněna kritikou... nevím, nevím..

13.10.2012 1 z 5

Nymfomanky Nymfomanky Lenka Teremová

Název knihy je myslím docela zavádějící, nějak jsem od toho asi čekala více, než mi kniha mohla nabídnout.

13.10.2012 1 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Tak u téhle knihy jsem se opravdu bála, byl to masakr :-) Ale komukoliv ji s čistým svědomím doporučím.

To To Stephen King

Knihu jsem četla hodně dávno, myslím někdy na přelomu základní a střední školy a pro jistotu si podle rady kamaráda, od kterého byla, nechávala její hřbet zakrytý pelstí postele, aby na mě něco v noci nevyskočilo. Brutální kniha ve smyslu výborná. V té době dávali navíc v TV její zfilmovanou verzi, ale já se na ni nepodívala a řekla si, že se podívám, až ji dočtu.. Od té doby jsem ji zahlédla v TV snad jen jednou, asi před rokem, dvěma, ale ani teď jsem se nedívala, protože prostě nevěřím, že by tento příběh přenesený na plátno, byl tak výborný, jako kniha sama :-)

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Jako i jiné, hodně mě zaujal její obal, název Dokonalý pár ve mě vyvolal úsměv ve chvíli, kdy sem zjistila, že to je určitý druh fantasy.. :-) Přesto, že sem ji začala číst o pauzách mezi jednotlivými činnostmi, z pátku na sobotu jsem větší polovinu přečetla na jeden zátah v noci, v koupelně na návštěvě (abych nikoho nerušila světle). Prostě jsem se nemohla odtrhnout. Určitě budu čekat na pokračování a jsem zvědavá, jestli bude stejně zajímavé a kam se příběh posune.

Kolej Today Kolej Today Martina Doležalová

Kniha je možná dobrá, určitě si najde své čtenáře, ale já osobně jsem ji nedočetla. Líbila se mi jakási "předmluva" autorky, ale tím to skončilo. Možná mi vadilo, že jednotlivé příběhy jsou psány hovorovým jazykem - tady rozuměj pražsky, a tohle jsem prostě nedokázala rozchodit. Několikrát jsem se k ní pokusila vrátit, ale nesplnilo to svůj účel a já knihu vrátila do knihovny.

14.09.2012 1 z 5