Mufka Mufka komentáře u knih

Zlatan Ibrahimović: Rudý ďábel Zlatan Ibrahimović: Rudý ďábel Matt Oldfield

Netroufám si tvrdit, jak dalece jsou nebo nejsou dialogy reálné. Kniha byla čtivá, v knihovně je celá tato edice určena dětským čtenářům, a myslím, že s ohledem na tento fakt kniha splňuje svůj účel. Samozřejmě jsem si pořídila také jiný životopis tohoto sportovce, abych si mohla udělat obrázek. Co se týče autorů životopisů, daleko větší problém mám se životopisy psané panem Čermákem.. to je pro mě jedna velká tragédie, přečetla jsem asi pět jeho (využiju slova z příspěvku pode mnou) blábolů a nikdy více.

14.10.2019 4 z 5

Příběhy z korfských uliček Příběhy z korfských uliček Pavla Smetanová

Líbí se mi laskavé autorčino vyprávění, a proto jsem sáhla i po její nejnovější knize. Některé z příběhů mi byly povědomé, ale kdo ví.. možná se mi to jen zdálo. Seznámila jsem se s vývojem jejího života na ostrově, a i když jsem nikdy na Korfu nevyrazila, myslím, že při návštěvě by mi daná místa nebyla vůbec cizí. Otázkou je, zda bych měla během krátké dovolené prostor na prozkoumávání uliček, kostelíků, taveren a tržišť v knize zmíněných :-)

01.10.2019 4 z 5

Voyeurův motel Voyeurův motel Gay Talese

Název knihy mě zaujal a tak jsem po ní sáhla. Začáteční vysvětlování autora mě trochu mátlo, ale pak už se kniha četla poměrně dobře. Některé věci byly zajímavé, jiné se daly očekávat. Zajímalo by mě ale spíše, vzhledem k tomu, že kniha byla upravena a znovu vydána, jak to všechno dopadlo. Zda se majitel dostal až k soudu nebo jestli se mu podařilo prodat rozsáhlou sbírku i s domem a podobně. Tohle mi trochu na konci chybělo.

27.05.2019 3 z 5

Manžel nikdy nespí Manžel nikdy nespí Alena Jakoubková

Přečteno rychle, taková autorčina klasika. Nic závratně překvapujícího. Jen úplně netuším, podle čeho vznikl název, ale to asi není až tak důležité.

30.12.2018 4 z 5

Experiment (milostný) Experiment (milostný) Myrto Azina Chronides

V průběhu čtyř - pěti let jsem se ji snažila přečíst, dočíst, pochopit... :-) Vždycky jsem si dala pauzu tak rok, rok a půl.. :-) Ale teď, kdy jsem ji znovu vzala do ruky a přečetla ji od začátku do konce na jeden zátah - nevím úplně, co o ní napsat ani co si myslet.. :-)

19.12.2018 1 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Nejdříve mě kniha až tak nebavila, ale ještě před polovinou jsem se do ní dostala. Některé myšlenky mi přišly zajímavé, jiné zcestné. Hlavní hrdinka mi nevadila, asi její rozpoložení dokážu pochopit.. O to více mě mrzí konec. I když konec příběhu směřoval právě k tomuto konci, stále jsem tak nějak doufala, že svou situaci vyřeší Anna přece jen jinak.. :-( :-)

08.11.2018 4 z 5

Dvojité salto na talíři Dvojité salto na talíři Michala Jendruchová

Kniha mě bavila :-) Nenapadlo by mě, že existují vtipy i na anorexii, ale asi existují na všechno, tak proč ne na tohle. Bavil mě vhled do osudů ostatních pacientů.

08.11.2018 4 z 5

Já se z tebe zblázním Já se z tebe zblázním Carole Matthews

Autorku mám ráda, takže jsem si knihu přibalila na dovolenou a docela se bavila :-)

23.07.2018 5 z 5

Muž, který kradl rukopisy Muž, který kradl rukopisy Giacinta Caruso

Jinou knihu jsem od autorky nečetla, takže nemůžu soudit, jestli jde o úlet nebo ne :-) Taková pohodová chvilková, rychle se čtoucí oddechovka.

PS: Pokud jde o úlet, vřele doporučuju knihu Fidel a Julie... tohle nasadí slůvku "úlet" poměrně vysokou laťku... :-D

10.07.2018 3 z 5

Jaro s rozbitou tváří Jaro s rozbitou tváří Mario Benedetti

Nejdříve jsem se musela prokousat a zjistit, o co vlastně jde, pak už to bylo dobré. Zajímavé myšlenky, zajímavé postoje.. jo, jsem ráda, že jsem se nevzdala :-)

04.07.2018 4 z 5

My dva My dva Andy Jones

Ze začátku strašná nuda, poté, co hlavnímu hrdinovi sdělila Ivy tu "radostnou" zprávu jsem čekala, že se to trochu rozjede a taky že ano (ale správné je to slovo trochu), ale ne zas o tolik. V závěru jsem si i trochu poplakala, ale že by to byla kniha, kterou bych s čistým svědomím doporučovala, to ani náhodou.. škoda :-)

14.05.2018 3 z 5

Jak jsem stopoval letadlo Jak jsem stopoval letadlo Stanislav Gálik

Tohle bylo od začátku něco, s čím jsem se tak nějak nedokázala ztotožnit.. Celý přístup autora je pro mě tak nějak neuchopitelný.. Pravděpodobně je to i tím, že mám naprosto odlišný styl humoru a hláška typu: "Ona si neuvědomuje, že ji Bůh obdaroval tím největším darem? Mnou?!" mě vážně zvedla ze židle... Možná je autor pohodový mladík, ale jeho názory provázející celou knihou mi přišly chvílemi až arogantní. Těžko říct, jestli si z celé téhle akce něco vzal, nicméně názory a životní moudra, kterými jej obdařili lidé, se kterými se setkal, jsou tak nějak všeobecně známé, ale neměla jsem pocit, že by se jimi autor chtěl v nejbližší době řídit.. Ale to už je na něm.. :-) Pokud někde uvidím jméno Stanislav Gálik, rozhodně ne nepohrnu - ani ke čtení článku o něm nebo s ním a už vůbec ne po jeho případné další knize. Pokud bych ji někomu známému doporučila, měla bych opravdu špatné svědomí..

14.06.2017 2 z 5

Za zdmi paláce Za zdmi paláce Cay Garcia

Kniha se mi četla dobře a poměrně rychle.. asi za to mohou krátké "kapitolky". Zkušenost určitě nezapomenutelná, poměry... těžko říct, docela se mi chce věřit, že to tak určitě může být, četla jsem v minulosti knihu lékařky, působící určitou dobu v Rijádu a některé prvky a poměry v této zemi se rozhodně v obou těchto knihách shodují.. No.. každopádně zajímavá :-)

01.05.2017 4 z 5

S duší Japonky S duší Japonky Denisa Ogino

Suši v duši jsem četla poměrně dávno, takže pokud tam jsou celé pasáže, které se opakují, nerušilo mě to. Je ale pravda, že tato psaná jinou autorkou se mi stylem líbila mnohem méně.. Škoda, že znovu nespojila síly s paní Urbaníkovou.

26.01.2017 3 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Četla sem, četla, hezký příběh a rozuzlení.. No ty bláááho... :-) Stojí za to, vážně bych to nečekala.. Ještě chvíli před koncem sem přemýšlela, jestli to jako vážně je tak, jak to vypadá... Nooo.. pěkně... :-)

10.10.2016 4 z 5

Roviny života Roviny života Julian Barnes

Ač kniha tenká, měla jsem neskutečný problém si ji přečíst.. trvalo to dlouho :-) Ale ano.. některé myšlenky byly zajímavé :-)

09.10.2016 2 z 5

Dohoda s láskou Dohoda s láskou R. L. Mathewson

Jak píšete, pohodová oddechovka, přišlo mi to milé a čtivé :-) A že jsou ujetí na jídlo? Až moc? No.. každý máme nějakou tu úchylku a jednomu něco přijde už přes čáru a někdo si řekne, že je to divné, ale ještě se to dá brát v klidu. Nijak mě tahle "vášeň" pro jídlo v příběhu nerušila, jen sem se u těchto pasáží více usmívala... s myšlenkou na to, že každý to nějak máme.. :-)

09.10.2016

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Pohodová, milá oddechovka, nemyslím, že by autorka chtěla napsat velké dílo, prostě napsala milý příběh :-)

09.10.2016 4 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Mám autorku ráda, ale tahle kniha mi přišla jako snad nejhorší z toho co napsala.. Konec už byl očekávaný a tak nějak v pohodě, ale hlavně začátek byl pro mě osobně strašný. Nevzdala jsem to jen proto, že jiné autorčiny knihy se mi líbily. V doslovu autorka píše, že se s touto knihou hodně rvala a musím jí dát za pravdu :-)

22.06.2016 2 z 5

Slečny Slečny Barbora Baronová

Přistupovala jsem ke knize se zvědavostí, některé příběhy nebo důvody,proč zůstat sama, se mi nezdály příliš smysluplné, ale po přečtení celé knihy a zvážení všech "příběhů".. ano.. nahlížím na tento fakt jinak, než předtím.. Jako vše, ani zde není nic černé nebo bílé a každý cítíme věci jinak.... a je to tak dobře.. :-)

04.05.2014 4 z 5