Ms.Floyd Ms.Floyd komentáře u knih

Hrdina Hrdina Samantha Young

Neurazí, ani nenadchne... Občas některé už přečtené knížky po čase čtu znovu, téhle se to ale netýká. Styl Samanthy Young mě úplně nenadchnul, touto knihou jsem si to jen potvrdila.

04.09.2021 3 z 5

Ztracený příběh Ztracený příběh Charles Martin

(SPOILER) Takový typický americký kýč - dva pohádkově bohatí, ale zničení lidé odhodlaní zemřít, jeden kněz, výlet do Francie a následný happy end, když se oba hlavní hrdinové zase postaví na nohy.
První půlka knihy naprosto strašná, nemohla jsem se začíst, příběh byl nudný, těžkopádný. Nemohla jsem si najít cestu k hlavním hrdinům. Katie mi byla vyloženě nesympatická, Steady byl jako kněz, no, já vám nevím.. Ještě nejvíc z nich byl ok Sunday.
Za mě to byl spíš, než Ztracený příběh, ztracený čas. Ke knize se nevrátím a od autora už nic dalšího s největší pravděpodobností číst nebudu. Kniha mi přišla jako děsná slátanina.

26.10.2020 2 z 5

Oddechový čas Oddechový čas Katie Fforde

Přemýšlela jsem, zdali dvě nebo tři hvězdy... Nakonec to vyhrály tři hvězdy a to za dobrý nápad. Klady - zmíněné téma knížky, docela sympatičtí hlavní hrdinové, prostředí anglického venkova. Zápory - příběh se opravdu hodně vlekl, bylo tam hodně pasáží, které jsem přeskakovala, protože byly jen nudnou vatou a často do příběhu zasahovali docela nelogicky. Když by byla knížka o polovinu kratší, asi by zasloužila min. 4 hvězdy.
Za mě tedy průměr a zpátky už se ke knížce spíše nevrátím.

02.01.2020 3 z 5

Hříšník Hříšník Madeline Hunter

Příběh není špatný, ale nijak zvlášť mě neoslovil. V sérii určitě najdete i lepší díly. Každopádně i tak je to docela dobré oddychové čtení.

11.07.2017 3 z 5

Svatoušek Svatoušek Madeline Hunter

Kniha mě neoslovila. Nesympatická hlavní hrdinka, příběh do první poloviny o ničem, v druhé polovině se toho děje naopak až zase moc a příběh tak působí nevyváženě. První díl se mi líbil více.

01.07.2017 2 z 5

Výzva k hříchu Výzva k hříchu Suzanne Enoch

První díl série byl fajn, styl psaní Suzanne Enoch se mi vcelku líbí, ale popravdě tento díl mě docela zklamal. Hlavní hrdinka nudná, hrdina taky žádná sláva, rodina hrdinky sice potrhlá, ale moc vtipná mi tedy nepřišla. Čtu třetí díl a ani ten mě zatím moc neoslovuje a domnívám se, že v tomto duchu budou pokračovat i zbylé díly. Za mě zatím spíše slabší série.

12.06.2017 2 z 5

Oběť bouři Oběť bouři Dolores Redondo

Určitě nejlepší díl z celé série! Jsem moc ráda, že jsem po tom prvním, který se mi nelíbil, sérii nezavrhla, protože bych přišla o skvělý příběh. Knížku určitě hodnotím kladně, zápletka bezvadná, napínavý děj, příjemné postavy - až tedy na hlavní hrdinku, se kterou jsem "bojovala" už od samého začátku. Záporně opět hodnotím překlad, který je úděsný. Pak mi možná malinko vadilo, že některé záležitosti zůstaly v příběhu neobjasněné, tak nějak na půl odhalené a nemyslím, že by to byly zrovna nepodstatné věci. Každopádně celkový dojem - super, doporučuji!
ps. nemáte pocit, že by mohl být ještě jeden díl? Na mě to tak v závěru knihy působilo...

21.02.2017 4 z 5

Dědictví kostí Dědictví kostí Dolores Redondo

Druhý díl série mě velmi mile překvapil, ale i tak nějaké výhrady mám a opět se budu opakovat jako při hodnocení prvního dílu. Špatný překlad, ne úplně uvěřitelné tajemno a mystično a neskutečně nesympatická postava inspektorky Salazarové. Naopak výborná je zápletka a to jak dějová linie vyšetřování (současnost), tak i její přesahy do minulosti Amainy matky. Zakončení super. Dávám 3 z 5. Snad bude třetí díl série aspoň stejně tak dobrý, jako druhý :)

15.02.2017 3 z 5

Králova nevěsta Králova nevěsta Gabriele Marie Schuster

Nejlepší ze série Růží z Hawkstonu, nebo tedy mně se alespoň líbila nejvíc. Kdekdo by se do Cyruse z Avalu zamiloval :D

24.09.2015 5 z 5