Mruskulka Mruskulka komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jsem rodilá karviňočka, takže příběh mě velmi zasáhl a rozesmutnil. Zároveň jsem mohla zavzpomínat na příběhy, které mi vyprávěl můj dědeček.
Pasáže, které mi utkvěly v hlavě:
- důvěrně znal atmosféru Harendy dole u orlovského nádraží, ve které to bujaře žilo téměř každý den: pilo se, občas v klidu, jindy s hádkou, židle lítaly vzduchem jen velmi zřídka, zato se často zpívalo, a na kolejích bývalo nablito jen velmi výjimečně (vlakové nádraží už sice nefunguje, ale nablito tam sem tam bývá pořád)
- Nahoře, nad zemí, rostou další a další kolonie...nahoře to vypadá, jako by nastával ráj. Ale co dole? Kolik si toho ještě nechá země líbit? Už před deseti lety bylo třeba snížit věž starého kostela, aby kvůli pohybům půdy nespadla. Copak je Žofie jediná, kdo si to pamatuje?
- a třeba si v životě kopí jiné boty než černé! To by bylo krásné...Jak ty botky dělají i z pravidelné návštěvy kostela navýsost slavnostní den...Tak těch se jen tak nedočká/! Je kopa věcí mnohem důležitějších než paráda.

Člověk už si tak zvykl na dnešní dobu, že k němu minulost neprojde. Kolik bot mám ve skříni já a mnoho z nich vlastně nepotřebuji...Obdivuji všechny muže, ženy i děti, kteří zde žili. Tolik dřiny, tolik trápení a přitom tolik lásky.

24.10.2021 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Myšlenkou, co by bylo kdybych., se zabývám celkem často. Kniha se mi velmi líbila. Byla čtivá.

14.08.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ. Co k tomu dodat. I po několika hodinách po přečtení přemýšlím nad obsahem. Silná kniha :)
"Důležité je to, co je pro oči neviditelné"

08.07.2021 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Perfektní. Film je skvělý a knížka také. Prožívala jsem pobyt na Marsu s Markem a na konci i slza ukápla.

01.04.2023 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Kniha se četla sama. Byla jsem zvědavá, kdo ten vrah bude a až do poslední chvíle jsem to netušila. Jen mi tam chybělo větší napětí. Kniha přečtena ve vlaku (cca 9 hodin)

15.11.2022 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Úžasné čtení. Jako bych byla součástí týmu. Sama jsem hádala, kdo by mohl být ten vrah a úplně jsem se sekla. Můj tip nebyl vůbec zmíněn :D Doporučuji

11.03.2022 5 z 5

Přečteno za jedno odpoledne. Nemohla jsem se odtrhnout. Napsáno tak, že Vás Tomovo vyprávění vtáhne. Kolikrát jsem se usmívala a na konci se mi svíralo srdce. Myslím, že tuhle knihu by si mel přečíst každý fanoušek HP.

04.02.2024 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Knížka se mi velmi dobře četla, ale patří do těch, které si znovu nepřečtu. Bylo zajímavé číst dál, kdopak zabil Gabriela, kdo je záhadný muž, ale napětí tam není

25.07.2022 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Musím hodnotit 5*. Moc krásná pohádka, kterou jsem četla dětem před spaním. Ta fantazie autorky je neskutečná

20.02.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Příběh velmi nešťastné dívky, která propadla alkoholu. Vysnila si život páru, který vídávala z okna vlaku a jednou uviděla něco, co jí představu nabouralo. Pak příběh začíná. Po přečtení knihy jsem poprvé shlédla film a musím říct, že se velmi podobá knize, ovšem té se rozhodně nevyrovná.

24.07.2021 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

U prvních pár vět jsem si říkala, že tuhle knížku nedám. Ale pak mě pohltila. V románu najdete lásku, vášeň, naději, zradu. Zároveň nenásilné poučuje o vile Tugendhat. Děkuji čtenářské výzvě, protože bez ní bych tuto knihu do ruky nevzala.

28.01.2023 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Chtěla bych napsat, že to je moc krásný příběh, ale jde to, když je to z tak otřesného prostředí?

15.05.2022 5 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Musím se přiznat, že moje první kniha od této autorky. Již jsem políbená. Stále jsem Agathu odkládala, že mě nebude bavit, že to bude blbě napsané, se slovy, kterým nebudu rozumět. Taková chyba. Perfektní detektivka, napínavá, sympatický pár, žádné protahování...určitě nebyla kniha od této autorky poslední. Díky čtenářská výzvo.

03.05.2022 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Klaním se. Tolik jmen, tolik rodů, tolik území a nesplést se :) Autor má hodně velkou fantazii, kterou dokázal přenést na papír. Také zírám, že seriál je s knihou totožný. Těším se na pokračování.

05.08.2021 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Poslední díl série se mi zdál nejslabší, přesto uděluji plný počet hvězdiček. Kniha se četla sama. Některá smrt mě překvapila, nebudu prozrazovat. Vystižení Katniss jako psychicky narušené holky je geniální, kdo by se po takových zážitcích nesložil, že? Epilog se mi ale absolutně nelíbil. Mohlo to skončit jinak než klasikou.... Knížky si ale určitě za pár let s radostí přečtu znovu :-)

19.01.2016 5 z 5

Příběh se mi líbil. Překvapilo mě, že už je kniha na světě tolik let. Pamatuju si, jak vyšla a jaký měla úspěch nikdo nezažil tolik dobrodružství, jako tento stoletý stařík :)

27.02.2024 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Moc krásný příběh muže, kterému zemřela žena. Jediná osoba, kterou v životě miloval a které se nemůže vzdát. Oveho srdce ale sms každou stránkou taje. Mě se to moc líbilo. Pohodové čtení.

30.01.2024 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

První knížka od této vychvalované autorky. Musím říct, že příběh je velmi pěkně napsán. Jsem narozena v roce 90, takže si neumím představit dobu, ve které žili mí rodiče. Určitě si přečtu další z jejich knih

11.11.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

No teda. Příběh Willa, který je po nehodě upoután na vozíčku a Lou, která má za sebou nepříjemnou zkušenost. Příběh mě úplně pohltil a až do konce jsem věřila, že to dopadne dobře a Will si Švýcarsko rozmyslí. Prostě skvělý, i když smutný

16.03.2020 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Nečetla se mi lehce. Příběh dvou neskutečně zamilovaných mladých lidí, kteří se potkali pro ně nevhodnou dobu. Jsem ráda, že jsem po knížce sáhla až v dospělosti. Jako nactiletá bych knihu neocenila.

06.05.2023 4 z 5