Mrňous1 Mrňous1 komentáře u knih

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Tak to bylo milé a inspirativní čtení. Tím, jak šly kapitoly za sebou a každá byla psána z pohledu jedné z dam, tak jsem se občas ztrácela v detailech, něco mi uniklo, ale v celku to nebyly zásadní věci. Takže za mě určitě skvělá knížka, která stojí za přečtení. Konec byl až pohádkový, ale proč ne, já mám ráda šťastné konce, proto čtu knihy:-)

03.06.2020 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Tak já jsem opět spokojená. Na téhle sérii mě baví, že každá kniha je jiná. Má jinou atmosféru a jiné kouzlo. A ty obaly jsou perfektní. Zdá se mi, že s každým dílem ubývá chyb a překlepů, takže to vypadá, že v tom čtvrtém už nebudou žádné:-))) Těším se.

15.05.2020 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Tak opět vynikající Servaz:-) Přiznávám, že na konci jsem musela některé části přečíst dvakrát, abych si byla jistá, že jsem autora správně pochopila, Minier ale konce opravdu umí vygradovat a většinou překvapí:-) Za mě určitě jedna z nejlepších knih celé série.

26.12.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opět zdařile napsaná detektivka, Bryndza se čte dobře, vyhovují mi kratší kapitoly, děj má spád. Jsou zde samozřejmě malé drobnosti, které by se daly vytknout, ale proč si kazit příjemný zážitek nad dobrou knihou???
PS: Jsem opravdu ráda, že nepoužívám žádné sociální sítě:-)))

03.10.2019 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Bryndza se čte prostě skvěle. I když jsem tentokrát dost brzy odhalila, kdo za tím stojí, nic to neubralo na čtivosti a zajímavosti příběhu. Vůbec mi nevadí, tak jak někteří čtenáři uvádějí, všudypřítomní homosexuálové. Vzhledem k vývoji společnosti stejně budou brzy většinou:-)))Už se těším na další díl.

09.09.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

První díl byl určitě lepší, ale i hračkář stojí za přečtení. Hlavní postava se nám vyvíjí, příběh je akční, čte se dobře, chvílemi člověku připadá, že se Teo od začátku minul povoláním, ale způsob vyšetřování je jedinečný a tím i zajímavý, zábavný a taky trochu poučný.

19.03.2024 4 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Jedním slovem výborné...Musela jsem autorce napsat a sklonit poklonu, opravdu výborná kniha. Charaktery postav, to jak nás ovlivňuje prostředí, to jak nás ovlivňuje dědičnost, těžká doba, ve které nemůžou obstát rozmazlené a zhýčkané panenky, ale jen lidé s pevným a nezlomným charakterem. Otázka, kdo je vlastně hrdina a kdo zbabělec a tak bych mohla pokračovat. Knihu rozhodně doporučuji.
Spoiler:
I ten útěk z pečovatelského domu mě pobavil, i když nevím, zda je to reálné, ale vzhledem k tomu, že jsem sociální pracovnice, kterou rozčilovaly nesmyslné covidové opatření, tak mě minimálně tato část pobavila...

15.09.2023 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

To bylo tak hezky Svěrákovské - milé, poetické, vtipné, nostalgické, trefné, inteligentní...Moc hezky se to četlo. Doporučuji.

15.02.2023 5 z 5

Beskydy - Ve stínu Lysé hory Beskydy - Ve stínu Lysé hory Petr Juřák

Děkuji za výbornou knihu o mých milovaných Beskydech. Jako rodačka z Ostravy jsem se dověděla mnoho zajímavých a poutavých informací o historii tohoto krásného kraje a o často velmi těžkých životních podmínkách a osudech zdejších lidí. Více takových publikací, už jsem si koupila druhý díl a těším se na něj. Rozhodně doporučuji.

12.06.2022 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Zajímavý námět, úžasný popis přírody, napínavé, ale...ale někdy asi na mě moc zdlouhavé a natahované a hlavní hrdinka mi přišla taková nějaká nereálná. Ale kniha určitě stojí za přečtení.

29.05.2021 4 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

Tak tato autorka je téměř sázka na jistotu. Opět výborné čtení, vyhovuje mi její styl vyprávění z pohledu tří hlavních hrdinek. Vždy mě pobaví komentáře typu: "Není to žádná vysoká literatura" apod. Vždy si říkám, co to vlastně je ta vysoká literatura. Shakespeare, Hemingway, Brontéová? Knihy od této autorky mě vždy pobaví, povznesou, povzbudí, strávím s nimi krásný a plnohodnotný čas. Co od knihy chtít více? Knihu rozhodně doporučuji. A těším se na další.

02.03.2021 5 z 5

Až vysvitne slunce Až vysvitne slunce Debbie Macomber

Tak tohle byla přesně kniha, od které vůbec nic nečekáte, dokonce jsem si myslela, že ji ani nedočtu, a pak Vás pohltí a nemůžete se od ní odtrhnout Postavy zajímavé, každá něčím zvláštní a přitom si troufám tvrdit, že dost reálné, vztah mezi hlavními hrdiny se vyvíjí tak nějak přirozeně, hezky, dokonce i nutná roztržka není žádný výbuch, je to odpovídající jejich povahám a krásně dokresluje celý příběh. Vůbec nesouhlasím s tím, že Keaton je stolker či autista, mě přišel jako pozorný a citlivý člověk, který jen nemá potřebu se hrnout neustále někam vpřed, jako je dnes téměř nutné. Je pravda, že jsem si říkala, jestli s takovými životními zkušenostmi může vyrůst v tak dokonalého muže, ale troška té pohádky té knize určitě neuškodila.

02.10.2020 5 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Tak tohle se hodně povedlo. Líbí se mi, jak často v komentářích zaznívá, že tato literatura není šálek kávy čtenářky a že ji nevyhledává. No tak já ji vyhledávám, těším se, jak si odpočinu, zrelaxuji, prožiji romantickou chvilku a dobiji energii, kterou potřebuji. Autorku jsem do této doby neznala a kniha mě nadchla. Je pravda, že první díl by mohl být propracovanější, působí trošku odbytě, ale druhá část knihy byla prostě perfektní. Těším se na další díl jezero snů a doufám, že seženu i poslední díl, který, jak jsem pochopila, zatím vyšel jen na Slovensku.

21.07.2020 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá...Tak v rámci žánru určitě velmi kvalitní příběh, nadchnul mě nápad vyprávění ze dvou stran. Půjdu asi trochu proti proudu, když řeknu, že mě Amber ze začátku fascinovala a částečně jsem její pohnutky chápala, ale až do jisté doby, než překročila určitou mez, pak už mé sympatie pominuly a čekala jsem, jak to s ní dopadne...Taky mě bavila více první část a samozřejmě třetí, vyprávění Daphne, zvláště ze začátku na mě asi bylo trošku silné, měla jsem problém se s tím srovnat, ale já to tak mám, asi je to dáno mou profesí sociální pracovnice:-) Konec parádní, moc jsem si ho užila!

04.03.2020 5 z 5

Trilogie je prostě výjimečná. Nápad, zpracování, vše je chytlavé, čtivé, výborné.

13.01.2020 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Četla jsem ji před nějakou dobou, ale stále si pamatuji děj knihy. Kniha se čte skvěle, děj se pomalu rozjíždí a pak je to jízda. Skvělé.

13.01.2020 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Právě jsem doposlouchala audio knihu. Začátek mi přišel trošku pomalý, ale pak se děj rozjel a bylo to super. Trochu mi to připomínalo styl knih Agáthy Christie, kdy se mi velmi často stává, že sympatizuji a soucítím s vrahem a plně chápu jeho pohnutky:-) Tady se mi to stalo a ten pocit je velmi silný. A taky mě pobavilo, že jednou z nejméně sympatických postav pro mě byla Češka:-) Je to moje první setkání s touto autorkou a určitě si přečtu nějaké její další knihy.

21.11.2018 4 z 5

Zasloužíš si smrt! Zasloužíš si smrt! Zdenka Hamerová

Právě jsem dočetla a myslím, že je to velmi kvalitní příběh o tom, že svinstvo rodí zase jen svinstvo, že není dobré problémy zahlazovat, protože se vždy ti kostlivci odněkud vynoří v ještě horší podobě, a že na vše většinou doplatí nevinní, často děti. Přestože jsem nešťastnou náhodou dopředu věděla, kdo za vším stojí, nic to neubralo na napínavosti knihy, hlavní představitelka mi tedy nepřišla hysterická, já jsem momentálně taky těhotná a nevím, jak bych zvládala takový psychický teror:-) Naopak mi přišel v určitý moment její manžel jako naprostý ignorant a divila jsem se, že nepráskla dveřmi, nebo s ním pořádně nezatřepala, aby mu to došlo:-)

10.10.2018 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Knížka mě nadchla. Nedokážu posoudit, jak moc je příběh a hrdinka reálná, ale způsob vyprávění, krátké kapitoly, příběh, postavy, vše mi přišlo zajímavé a velmi čtivé. Knížku jsem zhltla, super "pohádka" pro dospělé.

25.01.2017 5 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Jules Wake alias Julie Caplin prostě nikdy nezklame. Někdy jsou knihy kvalitnější, jindy trochu slabší, ale vždy dostanete kouzelný příběh plný zajímavých informací, charakterů, romantiky a chutí. A jde to i bez politicky korektních moderních témat, za což moc děkuji a velmi si toho cením. Rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

26.03.2023 5 z 5