mr.Zdenek mr.Zdenek komentáře u knih

Modrý labyrint Modrý labyrint Lincoln Child

Nepřekvapí, ale ani nezklame. Vhodné čtení v koronavirové době.

07.01.2021 4 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Zajímavý začátek, jinak lepší průměr. Knihy od pana Vondrušky mám rád, je to relaxační čtení a sem tam se člověk dozví nějakou perličku, jak to dříve chodívalo, že naši předkové nebyli svatí, chlastali, souložili, kradli, podváděli a občas i někoho zamordovali.

24.01.2020 4 z 5

Líheň Líheň Miroslav Žamboch

Něco jako Rambo v sukni. Ale četlo se to dobře.

30.08.2019 5 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Zamluvil jsem si, v knihovně, další díl.

16.04.2019 4 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Už se těším na třetí díl

29.03.2019 5 z 5

Evakuace Evakuace Marko Kloos

Těším se na třetí díl

29.03.2019 5 z 5

Zmije Zmije Andrzej Sapkowski

Knížku jsem si půjčil podle jména autora. Četla se dobře, prolínání časových rovin beru jako zpestření děje. Po dočtení jsem uvažoval, co chtěl autor vlastně říct. Můj závěr je následující. Kdo se účastní válečného konfliktu, tak až na výjimky, nedokáže bez války žít a účastní se dalších, a dalších, dokud ve válce nezemře. To ovšem posouvá knihu od očekávané fantasy někam úplně jinam.

10.12.2018 5 z 5

Ocel a krev Ocel a krev Harry Sidebottom

Historické knihy, mimo jiné, patří do mých oblíbených. Ocel a krev není sice úplně top, ale venku, u vody se dala. Mám v knihovně zamluvený další díl.

10.08.2018 4 z 5

Střepy z Apokalypsy Střepy z Apokalypsy Vladimír Šlechta

Při čtení jsem ztrácel pojem o čase, konec o půlnoci byl průměr.

31.05.2018 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Poněkud obtížnější čtení. Hlavní postava je profesorem literatury na Sorboně a své životní události konfrontuje s tím , co řekl, nebo by řekl, některý filozof, spisovatel. Takže hodně mudrování, filozofování.
Nečekejte, nějaký hororový děj, když islám přebírá výkonnou moc ve Francii. Vše proběhne bez hrubého násilí, někdo se přizpůsobí, někdo odejde. Přizpůsobí se i hlavní postava, přijímá islám a těší se, že bude moci mít více manželek.

06.07.2017 4 z 5

Nikdo nemusel zemřít Nikdo nemusel zemřít Luděk Kubát

Pravděpodobně první kniha co jsem od autora přečetl a dávám plný počet hvězdiček. Ještě budu muset prolustrovat knihovnu, mají-li na půjčení i jiné tituly od pana Kubáta. Máte-li rádi detektivky bez nadbytečného krveprolití, pak je tato kniha právě pro Vás.

29.03.2024 5 z 5

Past Past František Niedl

Autor se zde odklonil, k mému překvapení, od své většinové, historické, tvorby. Kniha ale není špatná, poněkud zvláštní, ale možná zápletka. Dávám plný počet hvězd.

27.12.2023 5 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Docela dobré čtení, má to spád, napětí, poněkud drsné a zvláštní hlášky. Určitě sáhnu po dalším dílu, v knihovně jich mají pět.

19.09.2023 5 z 5

Mise, která musela selhat Mise, která musela selhat Shigor Birdman (p)

Oproti Kronice o konci světa slabší. Jako oddechovka, když je venku škaredě, by to šlo.

19.01.2023 3 z 5

Mariňáci Mariňáci Robert Fabian

Poslouchaná audio-kniha, neusnul jsem, tedy dobré. Konec je otevřený, snad se dočkáme pokračování, které bych opravdu přivítal.

11.09.2022 5 z 5

Adept Adept Adam Przechrzta

Knihu jsem si půjčil v knihovně, abych měl přes jejich dovolenou co na čtení. Trochu jsem váhal, autor byl pro mě neznámý. Ale zase tak špatné to nebylo. Jako čtení na léto mohu jen doporučit.

11.08.2021 4 z 5

Zvony Londýna Zvony Londýna Ben Aaronovitch

Zazvonil zvonec a bude konec? Lesley přece zdrhla. Přimlouval bych se za alespoň jeden díl.

07.01.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Zajímavý námět - nesmrtelnost a co s tím.

10.10.2019 5 z 5

Strom viselců Strom viselců Ben Aaronovitch

Série o Peteru Grantovi přečtena, na podzim by měl vyjít další díl. Docela se těším.

20.06.2019 5 z 5

Blokáda Blokáda Marko Kloos

Jsem zvědavý, jestli bude další díl. Konec třetího dílu je dost otevřený, je na co navázat. Čtvrtý díl bych přivítal.

02.04.2019 4 z 5