Morisius Morisius komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jedna z nejzajímavějších knih, které jsou. Pokaždé v ní najdu nové myšlenky. Kniha, které se dá číst stále dokola a dokola.

12.12.2021 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Mohu jen doporučit. Přečteno několik překladů a nepřestává příběh nudit. Stejně napínavé jako ostatní díla tohoto autora.

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Velmi zajímavé a při studiu historie velmi přínosné.

Dracul Dracul Dacre Stoker

Podařený překlad, zajímavé a čtivé. Až to láka čtenáře si opět po letech přečíst původní Stokerův román. Vřele doporučuji, i když nejsem fandou upírské tématiky, tak tato kniha mě velmi zaujala.

27.06.2021 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Jako obvykle velmi zajímavý a poutavý příběh a nadčasový s nynějším děním ve světě. Překlad se fascinující a nedovoluje knihu zavřít, dokud nemáte přečteno.

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Tato kniha mě velmi zaujala a čtu ji stále dokola a dokola, vždy po roce. Zajímavý příběh o budoucnosti.

03.08.2019 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Zajímavé a čtivé. Dobrý překlad, jen občas se člověk ztrácí a musí si odstavec přečíst pozorněji, aby se ujistil kdo a co se právě děje. Jako nenáročné čtivo - skvělá volba.

19.04.2022 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Pohodová oddechovka, kterou chcete dočíst, abyste zjistili, jak to dopadne.
Překlad je dobrý a tím příběh čtenáře zajisté zaujme.

27.06.2021 3 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Jedná z mých oblíbených, zábavný další příběh ze Zeměplochy.

12.07.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Zajímavý příběh, napsáno čtivě, ale chyběly mi tam detaily. Kdyby byly vysvětleny, tak by příběh neměl chybu. Dobrá kniha na chvilku relaxu.

12.07.2019 3 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Tato autorka má čtivé příběhy díky dobrému překladu.
Tento příběh je rovněž čtivý a vhodný na propršenou sobotu.
Není to kdovíjaká senzace, ale musíte to dočíst, abyste zjistili zda se hlavní hrdince podaří to, o co se snaží.

13.06.2022 3 z 5

Dům plný temnoty Dům plný temnoty D. M. Pulley

Již to tu zaznělo, očekávání velké, ale .....
Samotný příběh má velký potencionál, ale jeho skromnost se blíží realitnému příběhu.
Dobrá oddechovka a fajn krátké kapitoly.

19.04.2022 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Mohu doporučit. Taková oddechovka, která se dobře čte.

05.12.2021 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Autorka se čím dál tím více lepší. Zajímavé a napínavé.

27.06.2021 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Pohodové čtení, snadno a rychle se to čte. Příběh který neuchvátí, ale ani nenudí. Taková odpočinkovka

16.02.2020 3 z 5

Dějepis pro střední odborné školy - České a světové dějiny Dějepis pro střední odborné školy - České a světové dějiny Petr Čornej

Docela zdařilá učebnice, shrnuto vše nejpoctatnejší od čeho se odpíchnout dál.

15.09.2019 5 z 5

Moje dlouhé mlčení Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková

Zajímavý životní příběh plný smutných událostí. Měl by si tuto knihu přečíst každý.

03.08.2019 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Nepřekvapující příběh, ale zkrátka čtivé. Mohu jen doporučit.
Dobrá volba na oddechové čtení, pokud vás tato tématika baví.

13.06.2022 4 z 5

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

Tento thriller mě velmi překvapil svou čtivostí i samotným dějem. Mohu jen doporučit i těm, co nemají moc v oblibě tento druh thrillerů odehrávající se v městech s nádechem spíše detektivky.

13.06.2022 4 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Čtivé díky dobrému překladu. Ideální oddechovka, která jako ostatní díly spadá podle mého názoru k ideálním nenáročným čtením, které chcete dočíst hned.

05.12.2021 5 z 5