MorbidCuriosity MorbidCuriosity komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

K tehle knize muzu rict jenom jedno: kdy sakra bude dalsi dil?!

14.09.2016 5 z 5

(SPOILER) Tahle kniha je skvělá hlavně kvůli perlickam ze zákulisí, kvůli otevřenému výkladu toho, jak to ve filmu funguje a jak to může herec vnímat. Je o tom, že má herec ke své postavě v reálu poměrně blízko a rozhodně není svatoušek. A nejvíc mě odrovnal konec knihy, kde Tom bez obalu odhaluje temné stránky života celebrity a snaží se na téma duševních problému dělat osvětu. Za to všechny palce nahoru ️
Pokud se česká překladatelka snažila přeložit knihu tak, jak ji Tom napsal, tak se o něm rozhodně nedá tvrdit, že by byl buhvijaky spisovatel, mělo to příliš mnoho nedostatku, ale otevřenost vyprávění to odsouvá do pozadí.
Hrozně mě ale rozčiluje, že někdo může pustit do světa překlad s tolika překlepy, hrubkami a dokonce faktickými chybami. Je tam spousta chybějících písmen i písmem navíc, 'mi deti' nebo třeba část, kdy Tom vypráví o svém kamarádovi, kterého v první větě uvedou pod úplně jiným jménem, než o kom dál Tom vypráví... Kdyby tam byl jeden, dva překlepy... Ale tohle je fakt šílený a dost to ruší příjemné a plynulé čtení.

09.01.2023 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Navykove to nebylo, jako Maasova uz vubec ne a eroticke sceny maji asi tolik smyslu, jako Helmut - opravar kominu. Pribeh jako takovy spatny nebyl, ale cele by se to dalo zabalit do mnohem mene stranek. Do cteni jsem se musela dost nutit, vetsinu casu se tam nic moc nedelo. A ac fakt nejsem puritanka, tak ty eroticke sceny na me pusobily, ze jsou tam vlozene hrozne nasilne, aniz by mely prirozenou navaznost na dej. Zvlast ten konec byl fakt uplne na hlavu v tomhle smyslu.

07.04.2022 2 z 5

Verum Verum Courtney Cole

Nocte byla skvela kniha. Tajemna, silena a zajimava s koncem, u ktereho jsem byla vzteky bez sebe, ze byl tak otevreny a byla jsem strasne natesena na dalsi dil. Kdyz jsem si koupila Verum, pro pripomenuti jsem si Nocte precetla jeste jednou a pustila jsem se do pokracovani. A bylo to neuveritelne zklamani. Od zacatku kniha nemela hlavu ani patu a to se neslo az do konce. Nic se v knize ve finale nevysvetlilo a co presne se teda vlastne stalo od zacatku do konce a kdo zije a nezije se ctenar proste nedozvedel. Nehlede na to, ze o spojeni Calliny rodiny s Darem v Nocte ani na zacatku Vera nepadla ani zminka a hlavni hrdinka se na tuhle cestu vydala bez mrknuti oka a ani ji ta skutecnost nijak neprekvapila. Tahle kniha se zkratka nepovedla, kdyz nepocitam nadherny prebal.

28.10.2017 1 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

K tehlee knize uz asi vse bylo receno. Jak kniha, tak film si zaslouzi na ramenou nosit. Takhle krasny a silny pribeh totiz jen tak nekdo nevyplodi. A me jen tak neco nerozbreci a tady se zasarilo v obou pripadech. :)

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Moc pekna knizka, jejiz pribeh oceni vsechny vekove kategorie. Je nejen o neuveritelnem pratelstvi, ale donuti i zamyslet se nad tim, jak se lidi chovaji k zivotnimu prostedi a co vsechno zo muze zpusobit. Ackoliv me prepadl mensi smutek na konci knihy, jsem moc rada, ze to autor moc neprehanel a nepitval. Stejne tak jsem snad i rada, ze kniha neni nabouchana humorem od zacatku do konce, ale jen sem tam neco. Cloveku to umozni vnimat vlastni myslenku knihy.

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Bohužel jsem viděla nejdřív film a teprve potom mi přišla objednaná kniha, nicméně vzhledem k tomu, že film je vážně jen na motivy, tak vlastně o nic nejde. Srovnávat se to nedá a nechápu, proč knihu přejmenovali podle filmu, když originální název knihy je jiný.
Knížka je to skvělá a ačkoliv mi chvilku trvalo smířit se s tím, že to nebude klasický příběh, ale sbírka dopisů, vzkazů, chatů, smsek atd., ve finále jsem se začetla takový způsobem, že jsem to ve výsledku měla přečtené za pár hodin.
Příběh krásně ukazuje, jak je vzteku přemýšlet na tím "co by, kdyby" a nemá to vůbec žádnou cenu. Jak kdejaká maličkost může ovlivnit celý náš život, jak bychom se neměli bát udělat první krok nebo začít znova. A jak život strašně rychle utíká a pokud nechytneme příležitost za pačesy, můžeme ztratit celý život marným čekáním a hledáním, aniž bychom dosáhli toho, čeho bychom dosáhnout chtěli. Já byla strašně naštvaná. Neuvěřitelně mě naštvalo, že Rosie s Alexem spolu měli být málem od narození - šťastní a zamilovaní s dětmi a krásným společným životem a k tomuhle se dostali až když jim oběma bylo tolik let... Je to v podstatě strašně smutný příběh, ačkoliv je se šťastným koncem a já si díky němu uvědomila, že takhle většinu života za žádnou cenu promarnit nechci.

22.01.2015 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Ačkoliv je to klasika a většina z nás musela na základní škole nejednu z básní recitovat, rozhodně ji nehodnotím nijak extra kladně. Chápu, jsou to balady a se svou povahou proti baladám a pesimistickým dílům nebo dílům realistickým v případě neblahých skutečností a událostí nemám vůbec nic, ale tohle je prostě úchylné.
Erben nemohl být psychicky v pořádku, což se projevilo především v této knize. Zabil koho mohl a především si potrpěl na děti a matky. Nelíbilo se mi to a dvě hvězdy dávám pouze za to, že to (bohužel) patří mezi naše nejvýznamnější díla.

30.11.2014 2 z 5

Rod nebies a povetria Rod nebies a povetria Sarah J. Maas

(SPOILER) Tak samozřejmě, že to zas byla jízda - ostatně jako všechny Maasovic knihy. Konec mě dost rozsekal, úplně jsem nečekala, že by mohla sloučit dva příběhy, takže jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.
Jinak jak už tu zaznělo, taky si nepřijdu zrovna jako jeptiška, ale ty sexuální scény jsou za prvý jedna jak druhá, za druhý je to čistý porno a i tím, jak vulgárně je každá tahle akce popsána, to fakt kazí dojem že čtení. To, jak jsou popsány sexuální scény ve Dvorech je moje maximum, co jsem v jinak fantasy příběhu schopná unést, tohle už je na mě přes čáru.
Ale co kazí dojem ještě víc jsou rozhodně chyby. Pomalu nebylo stránky, kde by nebyl nějaký překlep, chybějící písmeno nebo dokonce záměna jména. A neskloňování jmen bylo úplně mimo. Tohle se fakt nepovedlo.

16.12.2023 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Uz pri koupi me dost zklamalo, jak je kniha na Maasovou tenka. Ale jak zde bylo zmineno, muze ta zenska psat o nicem a stejne se to cte samo. Tahle knizka opravdu o nicem byla, ale i tak byla prijemna. Kazdopadne nemam pocit, ze by v ni bylo cokoliv natolik duleziteho, aby to proste nemohla vlozit do dalsi plnohodnotne knihy. Tak sup, dalsi :)

12.11.2018 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Trvalo mi dlouho se zacist, protoze uvodni seznamovani je zdlouhave. Kazdopadne asi jeste zadna kniha ve mne nedokazala vyvolat takovy vztek a nenavist, jako Pilire Zeme. Ta nespravedlnost, kterou je cela knizka prodchnuta, me neuveritelne uzirala. Tim vic jsem pak ale oslavovala jeji pomstu. Bozska kniha, kterou by si podle me mel precist kazdy.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pravda je, ze jsem tuto knihu koupila ciste proto, ze ji bylo vsude plno. Ani jsem si nezjistovala o cem kniha ma vlastne byt. A to byla chyba, protoze uprimne uplne nechapu, co na tom pribehu vsem prijde tak uzasne. Uznavam, ze nejsem fanousek 2. sv. valky, ale i tak mi prijde, ze je ta kniha vlastne o nicem. Plus jedine za obcasne vtipne pasaze.

23.10.2016 2 z 5

Údolí slz Údolí slz Kevin O'Brien

Na tuto knihu jsem narazila poměrně náhodou díky slevové akci na bux.cz O:), ale tím spíš jsem překvapená, jak tak skvělý kousek mohly mít za tak málo peněz. Knížka mě naprosto odbourala a opět utvrdila v tom, že sériové vraždy s náboženskými motivy jsou stejně nejvíc "krutopřísný" :)
Velmi originální příběh plný napětí, u kterého mě mrzí akorát to, že konec neměl žádný velký zvrat ani boom a ve finále byl i poměrně předvídatelný.Možná by se dalo i říct, že mi celý zbytek knihy přišel mnohem napínavější, než závěr.

06.04.2015 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Musím říct, že kdyby autorka zůstala u původního záměru, který zmiňuje na začátku této knihy, a napsala celou sérii z pohledu Tobiase, možná by se mi to četlo líp. Povahově se mi tato postava líbí mnohem víc, než postava Tris.
Čtyřku jsem přečetla jedním dechem a je mi dost líto, že takhle krátká, protože bylo strašně zajímavé číst o událostech, které znám z Divergence, z jeho pohledu.
Dávám pět hvězd jenom proto, že víc jich tu dát nejde :)

09.01.2015 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Po nepříliš podařeném druhém díle úžasná tečka. Tris a Tobias už zase konečně fungujou jako normálnější pár a sem tam narazíme i na romantiku (ačkoliv je pravda, že po tolika oťukáváních v předchozích dvou dílech bych očekávala trochu detailnější popis situace, kdy konečně došlo k sexu :D). Konečně se dostáváme do jiného prostředí, dozvídáme se pravdu a začínáme situaci řešit. Četlo se to hezky a snadno a člověk má opět nutkání - jako v prvním díle - hltat každé slovo.
Závěr knihy mě mile a zároveň nemile překvapil. Mile, protože na smutné závěry se většinou v knihách i filmech nehraje. Nemile, protože to sakra mělo vážně smutný závěr... Nejsem ten typ člověka, který by mohl být nájemnou plačkou, ale tady jsem musela hodně rychle mrkat, aby mi v tramvaji nezačaly téct slzy. Je to nefér. Strašně moc nefér vůči Tobiasovi a Tris, ale myslím, že ten, kdo to četl pozorně od začátku do konce, nic jiného vlastně ani nečekal...

06.01.2015 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Po prvních dvou dílech, které jsou v rámci možností dost podobné, byla při prvním čtení tato kniha tak trochu jako ledová sprcha. Žádná aréna, žádné hry, přeprogramovaný Peeta... Bylo to divné a nesmyslné a měla jsem pocit, že se někdo musel splést a zařadit do knihy špatný třetí díl (nemám knihy zvlášť, mám komplet v jedné knize). Ve finále jsem se knížkou prokousala s dost smíšenými pocity. Na jednu stranu se to četlo hezky, na druhou stranu to ale už nemělo nic společného s hlavním motivem příběhu, kterým byly Hladové hry.
Letos jsem se rozhodla knihu číst už třikrát a při třetím čtení se ledy definitivně probořily a já konečně pochopila smyl knihy - ne jako jedné knížky, ale jako celku, který tvoří všechny tři díly. Vůbec nejde o Hunger Games, jde o povstání. Už mi najednou nepřipadala poslední kniha tak zdlouhavá a zahloubaná do emočního rozpoložení Katniss, proměna Peety už mi nepřišla tak nezvratná, Hurikán už mi nepřipadal jako svatoušek a celkově jsem Sílu vzdoru začala vnímat v úplně jiném světle.
Pokud se vám napoprvé kniha moc nelíbila, dejte jí ještě pár šancí... :)

18.12.2014 4 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Doporučeno babičkou, která má snad všechny knihy od této autorky. Řekla jsem si, že ač to není fantasy ani detektivka od Prestona s Childem, zkusím to.
Ze začátku jsem se potřebovala trochu zorientovat, nicméně uklidňovalo mě, že rozhodně nejsem sama, protože Jane se taktéž potřebovala zorientovat :) Myšlenkové pochody jsem měla totožné s Jane od začátku téměř do konce. Občas jsem byla trochu nesvá z toho, že se pasáže o tom, jak zdrogovaná Jane leží doma a slintá, opakovaly, nicméně vždycky když jsem nad tím začínala uvažovat, něco se stalo a já zas byla napjatá jak to tentokrát skončí.
Nejhorší pro mě byl okamžik, kdy si Jane konečně vzpomene na svůj život a mně v tom okamžiku hlavou proběhlo úplně přesně to, na co se snažila zapomenout. Díky tomu pro mě samotný závěr knihy nebyl tak úplně překvapením, ale byla jsem z jejího manžela ještě znechucenější, než jsem byla do té doby. Asi bych měla přestat tolik číst... :D :)

30.11.2014 4 z 5

Medovník s pepřem Medovník s pepřem Alena Adrianet Heinrichová

Knihu jsem koupila, jelikož ji napsala moje známá. O to víc je mi líto, že prostě nemám nic pozitivního, co bych k tomu řekla, kromě pochvaly krásné obálky.
Taky jsem prošla pubertou, taky jsem měla lasky, pro který jsem ze sebe tehdy dělala idiota, ale každá z nich by vydala za mnohem lepší příběh, než tohle. Smutnější mi přijde, že tohle není pubertální love story. Pro spoustu situaci bych tedy měla pochopení větší, kdyby se jednalo o příběh z období kolem 16 let věku. Samozřejmě chápu, že když to člověk sám prožívá, je to určitě mnohem "zajímavější", jsou v tom ty emoce a tak, ale tohle se nepovedlo přenést na stránky.
Kol a kolem je to prostě o ničem. Reálně se tam vůbec nic nestane, žádný zvrat, žádný progress, žádný začátek ani konec to nemá. Adriana jde do divadla, Adriana se potká s Matyasem, ten je záhadnej. Adriana jde do divadla, Matyas nemá čas. Tohle je furt dokola. Bohužel mi nepřijdou dobré ani ty pokusy o vtipné pasáže, jsou tam cestinarske chyby (nemyslím nespisovnost)... Četla jsem kus jiného příběhu na Wattpadu autorky a vím, že tohle evidentně muselo z nějakého důvodu ven, ačkoliv postrádám důvod to pouštět takhle moc ven - až do knihkupectvi, ale také vím, že autorka to umí mnohem lépe. :)

13.11.2022 1 z 5

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

K téhle knize jsem se dostala nejspíš už v poměrně pozdním věku, ale to nic nemění na tom, že mě uchvátila. Nejsem zrovna psí milovník, ale Lassie se pro mě stala hrdinkou a jasným obrazem toho, jak má vypadat opravdový přítel. Nehledě na to, že vzhledem k absenci tohoto úkazu v dnešním světě, člověk rád čte o tom, jak si lidé vzájemně pomáhají a tím raději čte, když pomáhají zvířeti, protože ty to potřebují víc. Krásná knížka... :)

06.01.2015 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Tahle kniha mě doslova okouzlila. Žádný problém se začtením a musela jsem se nutit a to hodně dlouho, abych přestala číst a šla spát, abych byla schopná ráno vstát do práce. (Ve finále se mi díky té knize podařilo si lehce obrátit spací režim... -_- :D)
Divergence se četla velmi snadno, příjemně, nic mi nepřišlo zbytečně přehnané - nemám ráda, když se emoce zbytečně zveličují, odvaha nafukuje a ze zakoukání se se dělá tzv. V(elká)S(větová)L(áska). Je to psané tak, že se neustále něco děje a člověku zvědavost nedá a nakonec si stejně řekne "tak ještě jednu kapitolu"... A řekne si to několikrát, ačkoliv chtěl už knihu položit :D
Nápad to má úžasný, moc se mi líbí rozdělení frakcí a celkový průběh příběhu.
Bohužel mě mrzí, že jsem téměř na konci knihy druhé a to samé rozhodně nemůžu říct o ní...

02.01.2015 5 z 5