Monni Monni komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Úžasná kniha. Neskutečně čtivá a zároveň tak smutná. Konec jsem probrečela a knihu musela několikrát zavřít a prodychat. Krátké kapitoly ovšem nutí číst stále dál a dál, takže dlouhé přestávky prostě nešly a člověk musel číst stále dál. Zatím jsem od ní četla jen musím tě zradit a tohle. V šedých tónech je, za mě, lepší než musím tě zradit, ale rozhodně stojí za přečtení obě a jsou skvělé. Chystám se na vsechNzjeji knihy a moc se těším na každou.

06.03.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

NO... teda přemýšlela jsem, zda mám dát knize jednu hvězdičku nebo pět. Je to prostě mazec a hrozně silné téma. Co se týče dětí, tak na to jsem opravdu citlivá a bylo mi Barunky hrozně líto. Nechápu jak někdo může upřednostňovaz jen jedno dítě. Vím, že je to běžné, ale stejně to nechápu. Sama jsem matka dvou dětí a mám je ráda stejně i přesto, že jsou někdy na přetrhnutí. Knihu mám v el. podobě a když jsem ji dočetla nemohla jsem uvěřit, že je konec, že to opravdu takhle dopadlo. Pořád jsem klikala na další stránku, ale nic.... Myslela jsem (doufala), že jí Frodo pomůže. Kniha opravdu nekončí happy endem a v životě to tak dopadá někdy taky. Možná častěji než si myslíme....

23.05.2020 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Krátká kniha, která je ovšem plná emocí. Každá ze tří žen má svůj vlastní příběh, které se na konci propletou, i když se ženy neznají a nikdy se nepotkaly. Kniha je skvěle napsaná a líbilo se mi střídání kapitol (každá kapitola, kousek příběhu jedné ženy), každá kapitola končí tak napínavě, že to prostě nutí číst dál. Knihu určitě s klidným svědomím můžu všem doporučit.

29.09.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Dlouho jsem se odhodlávala, jestli si ji mám nebo nemám přečíst, protože knihy, které jsou psané z pohledu zvířete mi prostě přijdou divné. Jak může nějaký člověk vědět co se honí zvířeti v hlavě?
Nakonec jsem tomu dala šanci, protože to má jen něco málo přes 100 stran. Musím říct, že to byla moc pěkná kniha. Po chvilce jsem si zvykla na styl psaní a čtení jsem si užila. Na konci mě kniha i dojala, což jsem opravdu nečekala.
Ze začátku se mi zdálo až neuvěřitelné co vše dokáže jedno malé zvíře zažít a hlavně přežít. Nakonec naštěstí vše dobře dopadlo a chystám se i na film. Už mám i audioknihu, kterou budu v autě pouštět dětem. Zvířátka mají rádi, ale vždy je to baví jen chvilku, takže si snad uvědomí, že to není hračka na chvilku. kousek jsem poslechla a s Ivan Trojan to čte super, úplně se mi na to hodí.
Přemýšlela jsem jestli dát 4 nebo 5 hvězd, ale nakonec vyhrálo 5 hvězd :)

23.03.2022 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Jsem moc ráda, že jsem hned ze začátku roku sáhla po takové výborné knize. Chvilku mi trvalo, ne z jsem si zvykla na Eleanorin pohled na svět. Přišlo mi totiž, že se chová jako nějaká stará babička a ne jako žena, které je teprve 30. Ovšem s postupem času a odkrývání minulosti se čtenář dozvídá, proč je taková. To co se jí dělo jako dítěti je strašné a nejhorší je, že je to vlastně úplně reálné a možné. Moc se mi líbilo rozvíjení přátelství mezi ní a Rayem. Krásně pozvolné a jejich konec si můžeme jen domyslet ;-).

03.01.2024 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Opravdu moc krásná a dojemná kniha. Taková jednohubka, která zůstane v srdci i dlouho po přečtení a nese krásné poselství. Každé srdce obměkčí a to knihomolské ještě víc. Doporučuji všem a víc není potřeba psát.

28.04.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

další naprosto bravurní kniha. Proboha jak to jen autorka dělá to opravdu nechápu a je naprosto nemožné vybrat od ní nejlepší knihu. Prostě opět naprostá pecka.

19.03.2020 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Velice doporučuji přečíst si autorčinu tvorbu. Je to prostě zážitek. Neskutečně sem si její knihy zamilovala. Ani tahle není výjimkou, stále u mě sice vede v šedých tónech, ale v každé knize se člověk dozví něco jiného. Tato kniha mě ovšem taky chytla moc za srdce a romantická linka byla super. Nemůžu knize vůbec nic vytknout a i u této knihy nezůstalo oko suché.

09.01.2024 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Další super kniha od Kinga. Začínám si už zvykat na jeho dlouhé popisy a styl psaní. Knihy mě vážně baví a určitě budu v jeho tvorbě pokračovat. Nedlouho po přečtení knihy jsem viděla i film (nejdříve se snažím přečíst knihu a potom film, protože obráceně mi to nejde a knihu už neprectu, když vidím první film) a pane bože, výkon Jacka Nicholsona byl famózní. Vypadal úplně děsivě. Takže taky doporučuji

14.02.2023 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Já nemám slov. Kniha byla naprosto super a styl psaní úžasný. Do děje sem se okamžitě vžila a Dana si totálně zamilovala. Líbilo se mi jak to bylo podané...láska za druhé světové války a láska teď. Krásně bylo popsané to, co je pro nás teď zcela běžné bylo v minulosti naprosto nemyslitelné a nemožné. Nádherná kniha.

19.03.2020 5 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Byla to naprosto skvěla kniha plná emocí. Jak kladných, tak záporných a to jak je autorka dokázala popsat bylo skvělé a má můj obdiv. Bylo to naprosto věrohodné (emoce). To jak zlomená hrdinka potká zlomeného hrdinu, který ... POZOR SPOILER ... si vzal shodou okolností únoskyni jejího dítěte a vzorně se o něj staral a adoptoval ho za svého syna ... KONEC ... bylo prostě na jednu stranu nečekané a na druhou stranu pochopitelné, ale k příběhu to patří a není to tam nijak násilně vsazené. A ten konec jako... takhle utnuté v tom nejlepším ... jakože cože??? :D Knize dávám 4,5* půlhvězdičku si šetřím na další díl, který naštěstí mám u sebe :D

16.09.2020 4 z 5

Krásná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Krátké kapitoly, které nutí číst pořád dál. Tuhle knihu bych asi zařadila do povinné četby. Je krátká a děti by se při tom naučily i kus historie než například u Harryho Pottera nebo hobita, které by podle mě neměly co dělat v povinné četbě (samozřejmě bez urážky). Jediné co bych u knihy vytkla je velké množství jmen a hrozně jsem se v nich ztrácela.

07.11.2022 4 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Na knihu jsem byla hodně zvědavá a na konci jsem byla docela zklamaná. Rozhodně musím říct, že se kniha dobře čte a je to taková jednohubka. Krátké kapitoly také přidávají na rychlosti čtení. Jenomže v podstatě stačí přečíst anotaci a víte skoro všechno. Čekala jsem, že se tam budou více řešit vraždy a vše kolem nich a přitom se tam spíše řešila Korede. Určitě se s tématem dalo lépe pracovat a rozhodně má dané téma větší potenciál a v knize to bohužel vůbec nebylo využito což je obrovská škoda.

Dávám tak 2,5*

15.03.2022 3 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Kniha byla opravdu dobrá a čtivá. Občas mě z ní i trochu mrazilo, jelikož mám malého syna a to popisování detailů bylo občas...brr... Co se týče Charlotte tak její postava byla fajn, ale pachatele toho jsem opravdu neodhadla a ani ho vůbec netipovala. Zkrátka mě vůbec nenapadl. Což bylo prostě super. Určitě knize dávám 4,5 *, tu půlečku si nechávám na další díly.

11.12.2019 4 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Jako první jsem četla Lea a Leovu šanci, které byly dobré, ale tohle? To bylo za mě úplně boží. Bylo to citlivé, romantické, smutné i vtipné. Já jsem prostě nadšená. Archera mi bylo líto, u Bree jsem občas nechápala chování (klasika), ale i tak to bylo opravdu super a hrozně rychle se to četlo. Sice mi bylo jasné od začátku jak je to s Archerem a jeho rodinou, což je u těchto knih normální, ale šla jsem do ní záměrně jako do oddechovky, což je u tohoto žánru běžné a byla jsem nadšená.

27.09.2019 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Začněme obálkou. No ta je prostě skvělá. Víc k ní asi není co říct :D.

Kniha si mě naprosto získala hned od začátku. Což se mi už celkem dlouho nestalo. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Není to takový ten klasický erotický román, kde je na každé drhé stránce podrobný popis sexu. Sprostým slovníkem se tady moc nešetří, ale celkem to tam pasovalo. Bez toho by to asi nemohl být erotický román. Každopádně se mi líbilo střídání kapitol z pohledu hlavních hrdinů, kde byly ještě kapitoly z Drewovi minulosti. To bylo prostě dokonalé. Příběh byl naprosto čtivý a zajímavý. Samozřejmě i tady se nevyhneme podobným klišé jako je kousání se do rtu, naprostá jistota, že vše dopadne dobře, atd... Ale není tam toho moc.

Hlavní postavy jsou super. Pořád se škádlí a přehadují a jak se říká co škádlívá rádo se mívá a ani tady to není vyjímka.

Dávám 4*/5* a mám v plánu i další knihy od autorky. Její styl psaní je super a skvěle mi sedl.

Knihu můžu určitě doporučit. Je to takový jiný erotický román, kde je i normální děj.

10.01.2019 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Musím se přiznat, že jsem od knihy čekala podle hodnocení něco víc. Ze začátku mě to opravdu bavilo, ale s postupem času mi kniha přišla moc zdlouhavá. Na chvilku sem ji dokonce i odložila, protože mě to přestávalo bavit. Nakonec jsem se ke knize vrátila a dočetla ji. Myslím, že kdyby měla tako okolo 300 stran, tak by to bylo lepší. Bojovala jsem i s formátem knihy. Necelých 500 stran ve velkém formátu. Docela blbě se s ní manipulovalo, příště bych si asi vybrala raději e knihu.

12.06.2023 3 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Super kniha, která mě dokonale vytáhla ze čtecí krize. Rugby je super a haku rugbistů miluju a po přečtení jsem si hned musela pustit na youtube, protože už jsem dlouho žádnou neviděla. A je super, jak jsou tam hráči dobře popsaní jako normální lidi a vysvětlují jak si je lidé často představují. I já si je představovala jako velké hory bez mozku (velice zjednodušeně řečeno) a oni jsou to vlastně normální lidi s rodinami a kamarády, kteří milují sport. Ať žijí předsudky. Postavy jsou dobře napsané. Postava Bena je taky super napsaná, tak krásně na přesdržku :D. Hrozně se mi líbily popisy českých přirovnání a jejich zmatení :D nejlepší s opřeným kolem :D. A postava Jacka byla top. Toho jsem si úplně oblíbila a těším se na další díl, který je o něm. Ovšem musím vytknout, že To vlastně nebylo moc ukončeno s Benem. Hrozně mě zajímalo co se stalo, že se jeho chování tak změnilo. Myslela jsem, že má jednoduše milenku, ale nebylo tam vysvětleno vůbec nic a to mě mrzelo. Potom ještě hodně urychlený a useknutý konec. Autorka mi poslala odkaz na přečtení úvodu druhé knihy, kde je to vysvětleno, ale nemít ho, tak se dozvím vysvětlení až v druhé knize a celou dobu by mě to mrzelo. Jinak knihu můžu vřele doporučit a děkuji jí za záchranu ze čtecí krize. Pohádky pro dospělé jsou prostě potřeba :)

08.03.2023 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Moje první setkání s autorkou. Zaznamenala jsem všechny knihy, které vyšly, ale nějak sem se mi do nich nechtělo pustit, protože historické romány moc nemusím, ale tohle byla prostě bomba. Miluju knihy podle skutečných událostí a tohle byl Roman, který je vsazeny do skutečné události. Kniha se četla rychle, má velká písmena a krátké kapitoly, takže super. Nutí to číst pořád dál a dál. Celou dobu sem byla v šoku co vše jsou lidi schopni udělat jiným lidem, když mají moc a možnosti. I když je příběh vymyšlený, tak se klidně stát mohl a je to opravdu hrozné. Opravdu jsem netušila, že se tam něco takového dělo a rozhodně to člověka podnítí k tomu aby si vyhledal další informace o této historické události (mě tedy určitě). A určitě sáhnu i po dalších knihách od autorky, určitě se bude řadit mezi mé oblíbené autory. Ohodnotim knihu 4,5* a nechám si tu půl hvězdičku do zásoby, kdyby se mi nějaká jiná kniha od autorky líbila o něco víc :⁠-⁠). A chyby v textu přehlédnu, protože ti není chyba autorky.

26.10.2022 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Super detektivka, chystám se na další díly a jsem zvědavá jestli série dokáže něčím překvapit a bude něčím výjimečná než ostatní detektivní série od jiných autorů. Po prvním díle mě to zatím baví a styl psaní mi sedl. Občas jsem sice musela zavracet oči nad Kim, ale to je asi jen čistě můj osobní problém :D uvidíme v dalších dílech jestli mi sedne víc nebo ne.

22.09.2022 4 z 5