monikasbookclub monikasbookclub komentáře u knih

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Za mě bych knihu zařadila do letního oddechového čtení, u kterého člověk nemusí ani tak moc přemýšlet. Líbily se mi narážky na Marvel a další filmy (i když většinu jsem ani neznala a to mám Marvel ráda). Chemie mezi Trevisem a Harper byla skvělá. Děj knihy taky plynul příjemně a chaty mezi postavami byly skvělé. Ale v celkově mě kniha zklama, nebylo tam až nic takového wau nebo úžasného, kdy bych si řekla, že to bude další moje oblíbená série.

Za knihu a Ola box bych moc chtěla @humbook_blogeri a @nofreeusernames
#spoluprace #humbookblogeri

06.06.2023 3 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Na začátek bych chtěla moc poděkovat @bajadolceautor a @venupress za skvělou spolupráci!
Děj knihy je převážně vyprávěn z pohledu Cassi, ale nechybí ani pohled Harryho neboli Habibiho. Rozhodně jsem ráda, že autorka Cassi popisuje jako milou, přátelskou a odvážnou dívku, která se rozhodně nebojí postavit ani samotnému Habibimu. Harry je její pravý opak a není to žádný princ na bílém koni. Ale to jakou měl slabost pro Cassie byla dokonalost sama. Stejně jako chemie, která mezi nimi od začátku do konce působí. Zápletka knihy byla hodně neotřelá a postupné odhalování minulosti postav a odhalování pravdy jsem četla se zatajeným dechem.
Musím také vyzvednout spoustu zajímavých myšlenek, které se v knize nacházejí a které mě zasáhly stejně jako Cassie.
Knížka není ale rozhodně pro mladší čtenáře, protože je tam ukázáný opravdu reálný svět bez nějakého pozlátka (drogy, prostituce, mafie, vulgarismy).

31.05.2023 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Chtěla bych moc poděkovat @humbook a @humbookblogeri, že jsem si ji mohla přečíst. Byla to moje první zkušenost s autorkou a upřímně mám z její knihy trochu rozporuplné pocity. Kniha je rozdělena na dvě části, kdy ze začátku komunikace mezi Aarone a Ruby probíhá výhradně skrz e-mail nebo později SMS. Potom nastává druhá část, kdy je děj vyprávěný z pohledu Ruby.
První část byla jednoznačně super! Psaní skrz dopisy mělo v sobě to správné kouzlo a sem tam i vtipnou část. Líbilo, se mi jak se vzájemně poznávali. Krásné také bylo sledovat, jak se mezi nimi utváří kamarádství. A ty jejich vzájemné přezdívky!
Druhá část mě už tolik nenadchla. Přesto, že došlo na jejich setkání, nedělo se tam nic zajímavého a většinu času jsem se musela nutit, ať vůbec knížku dočtu.
Určitě si knihu přečtěte, a udělejte si na ni svůj názor. Za mě byl příběh spíše ve stylu neurazí, nenadchne. Asi jsem čekala, že se tam stane něco, co ve mě vyvolá nějaké pocity, které se mnou zůstanou delší dobu. Ale spíše jsem byla ráda, že je knížka u konce.

19.04.2023 3 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Dost jsem měla problém orientovat se v jednotlivých kapitolách, protože se jednak střídá vyprávění z pohledu Jamieho a Victorie a pak se tam zároveň prolíná současnost s minulostí. Knížce ale nemůžu upřít její čtivost. Postupná gradace napětí a odhalování pravdy stála za to. Ale i přes to všechno mám pocit, že děj byl až moc přitažený za vlasy. Hodně těžko se dalo věřit, že je možné, aby se něco podobného někdy stalo.

Červi v hlavě Červi v hlavě * antologie

Skvělá knížka plná hororových povídek! Líbilo se mi jejich uspořádání, nad kterým si zřejmě autoři dali záležet. Samotné náměty jednotlivých povídek byly originální, až jsem si říkala, že některé by stačily i jako skvělý podklad pro samotnou knihu. Oceňuji také dobré zpracování jednotlivých povídek, kdy jsem většinou četla se zatajeným dechem až dokonce. Kdybych si měla vybrat jednu, která ve mě rozhodně zanechala noční můry, byla by to povídka Houpací křeslo od Karin Novotné. U té nebylo nejrozumnější číst ji pozdě v noci.

Ďáblův hřbet Ďáblův hřbet Honza Vojtíšek

Tak to byla zatím nejvíce znepokojivá kniha, co jsem kdy četla. Upřímně by mě zajímalo, co inspirovalo autory k napsání. Ani nevím jestli mě to více děsilo nebo šokovalo. Kniha obsahuje napětí, které vás nutí číst dál a dál i když už nezvládáte podrobný popis nechutných scén. Našli se ale části, které za mě byly hluché, jako například popis života lidí ve vesnici. Uvítala bych taky, kdyby v knížce byla pozornost zaměřena na samotné Ďábelské kopytníky. Závěr knihy byl opravdu strhující! Rozhodně knížku doporučuji přečíst, ale musím vás varovat, že některé scény v ní nejsou určeny slabším povahám.

Schovávaná Schovávaná Tereza Herzogová

Naprosto skvělá knížka! Moc děkuji @tereza.herzogova, že jsem mohla na chvíli nahlédnout a být součástí života Šárky. Kdo ještě nad knihou váháte, určitě nešlápnete vedle. Děj je velmi krásně napsaný a vlastně jediné, co vám na knize může vadit je to, že ji nemůžete číst donekonečna. Úplně jsem si zamilovala sarkastické poznámky jednotlivých postav (nejvíce jsem se asi zasmála těm od Chrousta). Celkově byla kniha strašně milá, vtipná, čtivá a děj lehce plynul, přestože čtete pouze o "obyčejných životech" jednotlivých postav. Řeší se tam převážně vztahy a láska. Proto ta má otázka, kolik je podle vás adekvátní věkový rozdíl ve vztahu. Kapitoly v knížce jsou krátké a oddělené tak, že vás to nutí číst dál a dál. Opravdu nemám knize co vytknout, takže vřele doporučuji si ji přečíst.

12.04.2023 5 z 5