monikasbookclub monikasbookclub komentáře u knih

Syn podsvětí Syn podsvětí Vladimíra Šebová

Jednoznačný must have pro všechny milovníky fantasy a nadpřirozených bytostí. Příběh je protkaný hned od začátku napětím, spolu s akcí a dokonale vás pohltí svou atmosférou. Není v něm však nouze ani o emoce a trochu té romantiky. Celý děj se točí kolem pěti hlavních postav, které byly sympatické a věřím, že si je zamilujete stejně tak jako já. Každý z nich má za sebou ne příliš pěknou minulost a v knize sledujete cestu za jejich touhami, nalezení přátelství a celkově jejich osobní vývoj. Musím také pochválit svět, ve kterém se děj odehrává. Dlouho jsem nečetla knihu, která by byla tak nádherně propracovaná a svět krásně vykreslený. Oceňuji také styl jakým byla kniha napsaná. Autorka má opravdu cit pro jazyk a nekonečnou představivost. Rozhodně můžu knížku jenom vřele doporučit.
#humbookblogeri #spoluprace
PS. V knize dokonce zamířite i do Prahy

07.10.2023 5 z 5

Mladokrevní Mladokrevní Sasha Laurens

Upřímně, ani moc nevím co o téhle knize napsat. Děj byl pro mě takový o ničem, rozhodně mě neurazil, ale ani nenadchnul. Podle mě měla kniha hodně velký potenciál, ale bohužel byl promarněný. Strašně povrchově tam byly nakousnuty témata jako homofobie, otročení, globální oteplování a rasismus, ale nic nebylo rozebrané nějak do hloubky. Taky jsem si myslela, že bude kniha více ukazovat jakýsi pohled do světa upírů, ale bohužel tomu tak není. Zároveň mi ani samotné hlavní postavy, které děj vyprávějí nebyly obzvlášť sympatické. Upřímně jsem si nebyla do konce knihy jistá jestli tam bylo naschvál napsané třeba "chtěl/a" nebo je to chyba. Mě osobně to vadilo, protože jsem pak nevěděla jestli daná postava je žena nebo muž. Ale abych knihu jenom nekritizovala, tak musím říct, že hlavní zápletka byla dobře promyšlená i když se dala odhadnout a předpokládat. Také se mi líbil nápad s tím, že upíři musí pít krevní náhražky kvůli viru, kterým jsou lidi infikováni. I nápad se školou pouze pro upíry byl skvělý.

Moc děkuji za poskytnutí knihy @humbook_blogeri #humbookblogeri #spoluprace

03.09.2023 3 z 5

Kniha útěchy Kniha útěchy Matt Haig

Docala lituji, že jsem na knihu nenarazila už před dvěma lety, když jsem dělala bakalářský titul. Ale o to více se těším, až ji vyzkouším letos v praxi při státnicích.
V zásadě se jedná o životní postřehy a myšlenky autora. I když některé se mnou rezonovali více a jiné méně, v zásadě si myslím, že kniha může hodně nabídnout. A to každému, kdo se někdy cítí pod psa, nebo zrovna nezažívá nejlepší okamžiky v životě. Výhoda knihy je, že nemá žádný děj a můžete ji otevřít na jakékoli straně, přečíst si pár uklidňujících slov a pak ji zase odložit na další špatné dny.

17.08.2023 5 z 5

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Můj první komiks v životě a musím říct, NÁDHERA! Při čtení můžete očekávat příběh, který je plný jídla, přátelství a lásky. Určitě si taky zamilujete všechny hlavní postavy, tak jako já! Ben je obklopen úžasnou partou kamarádů a to že potkává Liama je třešničkou na dortu. Co se týče Watsona tak pane bože, já ho chci domů. Hodně se mi také líbilo, že se v knize řeší problém se kterým se potýká mnoho absolventů, kdy hned po škole nejsou schopni najít si zaměstnání kvůli absenci praxe. Dále jako velké plus je, že komiksu na konci najdete recepty od samotného Bena! Já osobně určitě vyzkouším recept na dýňovou polévku.
Rozhodně za sebe můžu tento komiks jenom doporučit, je to takový krásně milý, místy i vtipný příběh, který je doplněn nádhernými ilustracemi.

Moc děkuji @humbook_blogeri #humbookblogeri za možnost si tento Queer komiks přečíst.

11.08.2023 5 z 5

Minutky Minutky Veronika Jonešová

Druhý dil knižní série Hodinky pro mě byl slabší než ten první. Nemůžu upřít, že se stejně jako první díl četl dobře a obsahoval emoce, šťastné a smutné okamžiky spolu s ukázkou neobyčejných lidských vztahů. Ale tím, že do knihy přibyly další postavy a stále docházelo k prolínání se minulosti a budoucnosti bylo pro mě obtížnější se orientovat (ale může to být také jenom můj osobní problém). Zároveň pro mě knížka začala být zajímavější až v druhé půlce, kdy došlo k vysvětlení určitých detailů. Konec knížky byl dojemný a věřím, že jsem nebyla jediná komu ukápla slza. I přes to všechno se rozhodně těším na poslední díl série, i když mám asi ještě větší očekávání než předtím.

05.08.2023 3 z 5

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Za mě bych knihu zařadila do letního oddechového čtení, u kterého člověk nemusí ani tak moc přemýšlet. Líbily se mi narážky na Marvel a další filmy (i když většinu jsem ani neznala a to mám Marvel ráda). Chemie mezi Trevisem a Harper byla skvělá. Děj knihy taky plynul příjemně a chaty mezi postavami byly skvělé. Ale v celkově mě kniha zklama, nebylo tam až nic takového wau nebo úžasného, kdy bych si řekla, že to bude další moje oblíbená série.

Za knihu a Ola box bych moc chtěla @humbook_blogeri a @nofreeusernames
#spoluprace #humbookblogeri

06.06.2023 3 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Chtěla bych moc poděkovat @humbook a @humbookblogeri, že jsem si ji mohla přečíst. Byla to moje první zkušenost s autorkou a upřímně mám z její knihy trochu rozporuplné pocity. Kniha je rozdělena na dvě části, kdy ze začátku komunikace mezi Aarone a Ruby probíhá výhradně skrz e-mail nebo později SMS. Potom nastává druhá část, kdy je děj vyprávěný z pohledu Ruby.
První část byla jednoznačně super! Psaní skrz dopisy mělo v sobě to správné kouzlo a sem tam i vtipnou část. Líbilo, se mi jak se vzájemně poznávali. Krásné také bylo sledovat, jak se mezi nimi utváří kamarádství. A ty jejich vzájemné přezdívky!
Druhá část mě už tolik nenadchla. Přesto, že došlo na jejich setkání, nedělo se tam nic zajímavého a většinu času jsem se musela nutit, ať vůbec knížku dočtu.
Určitě si knihu přečtěte, a udělejte si na ni svůj názor. Za mě byl příběh spíše ve stylu neurazí, nenadchne. Asi jsem čekala, že se tam stane něco, co ve mě vyvolá nějaké pocity, které se mnou zůstanou delší dobu. Ale spíše jsem byla ráda, že je knížka u konce.

19.04.2023 3 z 5