Monika1984 Monika1984 komentáře u knih

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Opravdu krásná kniha, u srdce chladná a hřejivá zároveň.

20.02.2016 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná klasika dětské mysli čtená v dospělosti.

02.01.2016 5 z 5

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Moje první knížka od Gavaldy a hned výborné dílo.
Čteno na dovolené, kde jsem se přistihla, jak se nahlas směju a v některých povídkách jsem se viděla a nebo sdílela stejný názor jako autorka. Fakt mi to neskutečně pobavilo. Sice nic složitého, ale o to víc mi to překvapilo.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Toto je moje nejoblíbenější milostná tragédie-jak od Shakespeara, tak i všeobecně. Četla jsem ji několikrát, viděla jsem snad všechna filmová (některá i divadelní-balet, činohra) zpracování a nikdy mi to nepřestalo bavit.
Čteno prvně v 16-ti letech, pak ve 25-ti a nakonec ve 29-ti letech, pokaždé vnímáno jinak a pokaždé to žeru.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Můj první psychologický román, který má silný a složitý děj. Začátek pro mě byl utrpení, než se člověk dostane do děje a než se zorientuje, chvíli to trvá, ale pak to člověku nedá a chce číst dál a dál.
Zanechala ve mně smutný a hrůzostrašný dojem díky nacismu, který je hlavním tématem románu.
Doporučila bych ji všem v jakémkoliv věku, určitě se k ní ještě někdy vrátím a byla to jedna z prvních knih v mé knihovně.