monifta monifta komentáře u knih

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Myšlienky pekné,ale mňa kniha nejak neoslovila...ako prišla,tak odišla.

29.03.2011 2 z 5

Zlodejka kníh Zlodejka kníh Markus Zusak

Veľmi zaujímavá kniha s ešte zaujímavejším rozprávačom ...
kniha z 2.svetovej vojny snáď ani nemôže byť veselá, ale aj napriek krutým osudom je v knihe cítiť plno lásky a priateľstva a ľudskosti...
jasných 5 hviezdičiek

03.05.2011 5 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Dlho som sa chystala na toľko ospevovaného Coelha, dlho som zvažovala po čom siahnuť...prvá sa mi dostala kniha Veronika sa rozhodla zomrieť, ale tak o tom tu nebudem písať. A dala som po tejto knihe Coelhovi aj druhú šancu v podobe 11 minút. No a po dvoch knihách zatiaľ musím povedať,že Coelho a jeho štýl písania mi absolútne nesadli. Sú tam síce miestami veľmi pekné myšlienky, ktoré fakt stoja za pozornosť,ale inak som sa v tých jeho "bľáboloch" (sorry za výraz) dosť strácala a príliš ma to nebavilo. Proste to nie je môj šálok kávy ako sa hovorí. :)

29.03.2011 2 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Tak túto knihu môžem zaradiť jednoznačne medzi moje najobľúbenejšie. Jedna z najlepších (ak nie dokonca najlepšia) kníh aké som kedy čítala. Určite odporúčam prečítať - skvelý príbeh, ktorý je skvele napísaný ! :) Zanechala vo mne množstvo pocitov aj po prečítaní. Škoda,že u nás na SR ju nikde nedostať a nechystá sa ani dotlač, čo je u takéhoto skvelého románu fakt veľká chyba.
Žiadny presladený román to nie je,aj keď lásky je tam dosť :)
Odporúčam všetkými 10-timi...pre mňa skvost medzi knihami ! :)

Cesta slávy Cesta slávy Jeffrey Archer

Zaujímavá kniha so super príbehom :) ...a keďže sa o horolezectvo a všetko s ním spojené vôbec nezaujímam, tak mi aj trošku rozšírila obzory a ukázala aj čosi zo života horolezcov tým najzaujímavejším spôsobom - fakt odporúčam - super štýl písania, super príbeh, napínavé a...DOBRODRUŽNÉ :) - veľmi dobre sa číta.
A ako je napísané na obale knihy - "Príbeh muža, ktorý mal dve vášne (lásky) a jedna z nich ho zabila" ... mne osobne sa veľmi páčila láska Georgea a jeho manželky - a tie krásne listy, ktoré jej písal...super ! :)

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Láska je len slovo .... musím povedať, že inokedy na názvy kníh nejak nehľadím,ale pri tejto knihe ma zaujalo už názov ...a tak som si prečítala zopár recenzií a povedala som si,že tá kniha určite bude podľa môjho gusta :) a nemýlila som sa. Nielen krásne opísaná láska Vereny a Olivera, ale aj zaujímavé a mnohokrát trpké osudy detí v internátnej škole. Proste román ako sa patrí. A aj keď nemám rada romány typu "Danielle Steel" kde je všetko dopredu jasné, tento sa mi páčil aj keď už bolo od začiatku jasné ako Oliver dopadne (škoda ho).

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Skvelá kniha !!! ...určite jedna z najlepších aké som čítala a prečítam si ju určite opäť ...každému jednoznačne odporúčam,nebudete sa môcť od nej odtrhnúť ;)

29.03.2011

Nejkrásnější ženská ve městě Nejkrásnější ženská ve městě Charles Bukowski

Na mňa príliš vulgárne.....

20.06.2011 1 z 5

Jak na věc Jak na věc Nick Hornby

Veľmi pohodová kniha, ktorá mi nie raz vyčarila úsmev na tvári :)

31.05.2011 4 z 5

Tovar Tovar Tatiana Melasová

Úplne reálny príbeh ako dokážu drogy zničiť život. Veľmi silné pasáže a príbeh, ktorý donúti človeka zamyslieť sa nad životom, nad svetom, nad tým ako a čo sa deje aj okolo nás.
A najhoršie na tom je,že to nie je len vymyslený "románik" o drogách a o tom aké to je a aké drogy sú. Tatiana si to fakt všetko odskákala a prežila a nakoniec to dala na papier a obnažila sa až na kožu.

Smrť, na ktorú sa čakalo Smrť, na ktorú sa čakalo Peter Holka

..aj keď som si po prvých stranách myslela, že knižku odložím do šuflíka, oplatilo sa pokračovať a čítať ďalej...no a po dočítaní knihy ju musím určite odporučiť. Aj keď autorov štýl písania bol pre mňa trošku ťažší a v niektorých miestach som sa trošku strácala v jeho myšlienkach, musím povedať, že príbeh bol naozaj vydarený ! :) Super aktuálna téma. Určite odporúčam prečítať, mňa knižka fakt zaujala :)
Zaujímavo vykreslený vzťah otca a dcéry a najmä pocity otca- muža, ktorý prežíva veľmi intenzívne všetko čo sa okolo jeho dcéry deje. Veľmi veľmi zaujímavý počin a príbeh ! :)
...a tí čo máte radi takzvané oddychovky, ktoré sa dajú "čítať aj popri telke", tak to asi nebude nič pre vás.
Ale podľa mňa jednoznačne stojí za pozornosť ;)

Poslední přednáška Poslední přednáška Randy Pausch

Úplne súhlasím s Márinkou :) veľmi pekná kniha. V niektorých častiach som mala aj slzu v oku ( hlavne vtedy keď opisuje svoj nádherný vzťah s manželkou - klobúk dolu :) ) . Určite odporúčam prečítať (ale nečakajte zázraky ako ja) ;)

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Rovnako ako aj prvá kniha od tohto autora (Majster šarkanov),tak aj táto ma úplne dostala. Skvelý (aj keď smutný) príbeh z prostredia Afganistanu. Knihu som zhltla na jeden šup, veľmi silný a dojímavý príbeh a ukážka toho,že život nie je prechádzka ružovou záhradou.
Fakt odporúčam - autor má veľký talent ! ;)

Poviedky o nevere Poviedky o nevere Eva Urbaníková

Čakala som možno od toho trošku viac, ale niektoré poviedky sú fakt dobré ! Vidno,že sú to pre niektorých možno prvotiny,ale niektoré poviedky aj od neznámych stoja za prečítanie.
Je to také ľahšie oddychové čítanie na veľmi aktuálnu tému. A ktovie koľko z nich sa fakt stalo :)
A u nás na Slovensku sú momentálne Evitovky v kurze :)

29.03.2011 3 z 5