moničina moničina komentáře u knih

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

U mňa jedna z najobľúbenejších kníh od autorky.

29.03.2018 5 z 5

Útočník Útočník Ed McBain

Výborný príbeh. Sympatický Bert Kling, akcia dvojice detektívov Willis-Eillen v hone na Clifforda, ktorá skončí naprostým fiaskom a prekvapivé rozuzlenie.

27.02.2018 5 z 5

Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Stanislav Rudolf

Výborná kniha, ktorá ma v 80 rokoch strašne bavila.

12.06.2017 5 z 5

Dej mládencům ruku jako lopatu Dej mládencům ruku jako lopatu Ed McBain

Výborná krimi od začiatku až do konca.

11.06.2017 5 z 5

Jako z lásky Jako z lásky Ed McBain

Opäť, jedna z jeho vydarených.

11.06.2017 5 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Skvelá kniha, čítala som ju mnohokrát a nikdy ma neomrzí. Perfektne opísané dianie a atmosféra v hoteli, rôznorodé postavy, napínavý dej. Film, ktorý bol natočený podľa knihy však nestál za veľa.

18.04.2017

Udělal jsem to já! Udělal jsem to já! Ed McBain

Aj som si pri nej poplakala. Chudák Bert, večne sklamaný v láske.

18.04.2017 5 z 5

Není hluchý jako hluchý Není hluchý jako hluchý Ed McBain

Skvelé. Síce ho nechytili ale odišiel naprázdno.

18.04.2017 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Pekný romantický príbeh s happy-endom, aj film bola fajn i keď kniha ma bavila viac.

09.04.2017 4 z 5

Boží mlýny Boží mlýny Luděk Kubát

Oddychovka, prečítala som to na chalupe. Zaujímavé prostredie, pekný opis postáv v porcelánke, bez vulgarizmov. A opäť, páchateľ, ktorého treba trochu poľutovať... Veľmi nepríjemne ma však prekvapila správa, že porcelánka v Klášterci s 300 ročnou tradíciou končí, pre mňa nepochopiteľné. Je fajn, že sa s ňou autor takto rozlúčil, ktovie, či sa v nej bude niekedy ešte odohrávať nejaký dej v knižnej alebo filmovej podobe.

06.05.2024 5 z 5

Případ rozeklaného tunelu Případ rozeklaného tunelu Jan Frána

Opäť vydarený popis trampského života a dobrej partie, prírody a ovšem, zločin. A celý čas predo mnou príbeh s podrobným opisom prostredia a pocit, že som priamo pri tom, akoby sa to dialo priamo pred mojimi očami. A moc sa mi páči ilustrácia na obale. Len to vysvetľovanie na záver trošku bolo zložitejšia. A opäť, ľútosť , že to nikto nesfilmoval. Bol by to parádny film, namiesto tých trápnych a nudných seriálov a filmov, ktoré v posledných rokoch produkujú.

27.04.2024 5 z 5

Magická chuť cestovín Magická chuť cestovín Vladimír Horecký

Opäť, od pani Horeckej zaručené výborné a jednoduché recepty nielen na cestoviny ale aj múčne jedlá, a tie pirohy, tak tie rozhodne odporúčam.

02.12.2023 5 z 5

Dávid a Goliáš Dávid a Goliáš Václav Neuer

Opäť dobrá dynamika v rámci partie detektivov, starí mazáci verzus mľaďosi a ich prekáračky medzi sebou, drsný príbeh, a predovšetkým výborné a absolútne vierohodné vykreslenie divokých devädesiatok bez príkras so všetkou brutalitou, obmedzenými možnosťami polície a súdnictva, čo k tej dobe patrilo. Zaujímalo by ma, či autor ako byvalý vyšetrovateľ vychadzal z nejakej skutočnej udalosti.

26.11.2023 5 z 5

Tady bezpečnost Tady bezpečnost Ruda Janský

Na rozdiel od knihy "Bezpečnost zasahuje" ma toto vôbec nebavilo. Deje začali niekde v strede, často skoro bez úvodu a trošku chaoticky a vôbec ma neoslovil ten štýl písania. Ani sa mi nechce verit, že obe knihy boli od rovnakého autora.

25.11.2023 1 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Veľmi pútavo napísané s množstvom detailných informácii. Vrahova drzosť bola fakt neskutočná, to ako zaúradoval za denného svetla v parku pri obrovskom množstve ľudí a to jeho vyčíňanie v študentskom dome. Je nepochopiteľné, že človek s takým rodinným zázemím, ktorý nebol obeťou násilia v detstve a s možnosťou kvalitného vzdelania sa stal zrůdou. Úplne sa tým líši od iných sériových vrahov.
Jediné, čo mi na knihe vadilo bola úvodná časť, ktorá v skutočnosti úvodom vôbec nebola a vlastne sme vpadli na začiatku trochu chaoticky rovno do deja.

04.11.2023 4 z 5

Start do neznáma Start do neznáma Jiří Marold

Vyšlo v druhom vydani pod názvom Vražda ve stínu stadiónu.

02.07.2023

Nebezpečná bezpečnost. Státní bezpečnost 1948 - 1956 Nebezpečná bezpečnost. Státní bezpečnost 1948 - 1956 Karel Kaplan

Naprostosto súhlasím s nižšie uvedeným komentárom. Ťažkopádny štýl. Trvalo mi tri dni, kým som sa tým celým prelúskala.

16.06.2023 2 z 5

Šľachta Bratislavskej stolice Šľachta Bratislavskej stolice Gábor Strešňák

Pre tých, ktorých zaujíma genealógia je kniha určite užitočná, mne to pomohlo doplniť viaceré informácie, i keď je škoda, že jednotlivé rody sú tam opìsané stručne. Ale na detailnejši opis by musela kniha vyjsť ako viaczväzkové dielo.

27.02.2023 4 z 5

Banská Štiavnica a okolie z neba Banská Štiavnica a okolie z neba Bohuš Schwarzbacher

Krásny estetický zážitok, perfektne vybraný uhol záverov na vrchy a pohorie.

03.02.2023 5 z 5

Podpoľanie z neba Podpoľanie z neba Milan Paprčka

Opäť, krásne spracovaná kniha s obrázkami dediniek, mestečiek a krásnych vrchov a riedko obývaných lazov s milým komentárom pod obrázkami.

15.11.2022 5 z 5