moničina moničina komentáře u knih

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Výborný príbeh od začiatku až do konca. Nemám tomu čo vytknúť.

29.03.2018 5 z 5

Zabiják Zabiják Ed McBain

Výborná kniha. A dej v štýle "Vraždy podľa abecedy". Ešteže to neschytala Carellova snúbenka.

18.04.2017 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Ešteže som videla viackrát film pred knihou, takže som si pri každom dialógu predstavila konkrétnu osobu, ktorú hral konkrétny herec. Bez stotožnenia knižného Honzu so skvelým Hanzlikom s jeho typickým úsmevom a hlasom ako aj postáv Dorkinych babičiek, perfektne zahraných skvelými herečkami taktiež s osobitným prejavom a hlasom by kniha nestála za veľa. A súhlasím s jedným z nižšie uvedených názorov , že kniha postrádala ten citový náboj a ľahkosť z filmu.

28.01.2024 3 z 5

Chemická formule smrti Chemická formule smrti Jiří Marold

Vyšla už v roku 1981 po názvom Preparát X. Celkom ma to bavilo, mám rada krimi z toho obdobia a aj so špioážnou zápletkou. Niektoré časti však pôsobili trochu naivnejšie.

02.07.2023 4 z 5

Příručka pro bohy Příručka pro bohy Jan Udo Holey

Hm, takže podľa autora sú nemci/ germánci vyvolaný národ z hľadiska duchovenstva a jeho vyspelosti, práve tu by podľa neho malo byť veľa potomkov atlanťanov. Práve oni na celom svete. Napr. Jedna ukážka: na jednom mieste uvádza "Svet si němcu odkakživa váži a rešpektuje je, jsou totiž jiní. Nekteré národy nebo rasy z toho mají strach". Tak už len kvoli takejto na viacerých miestach nenápadne prezentovanej nadradenosti germánov táto kniha putovala rovno do koša, aj knižnej búdky by jej bolo škoda. Je to podobná zhovadilost ako Kysuckého knihy a žvásty o vyvolenosti tentoraz slovanov.
Ďalšie obrovské mínus je nesystematickosť a chaotické podávané informácie, celé to nemá hlavu ani pätu. Obrovský rozdiel tejto knihy a napr. vynikajúcej knihy "Bojíte sa smrti ?", ani sa mi nechce veriť, že ide o dielo rovnakého autora.

28.05.2023 1 z 5

Divné údolí Divné údolí Jan Frána

Bohužiaľ, nenadchlo ma to. A nie je to len preto, že nejde o krimi, ale celé je to také strašne naivné s chaotickým dejom a nebavilo ma to. Chýbalo mi napatie, napr. nejake tajupne pôsobiace paranormálne záhady, a vyústenie a závery boli jalové. Jediné, čo sa mi páčilo bola atmosfera v ich partii, kamarátstvo, špecificky slengový žargón a opis prostredia. A info o tom, ako sa dali viaceré postavy vlastne dohromady. Obávam sa, že autor už asi nebude v buducnosti robiť nové krimi, i keď je tam náznak, že možno bude nejaký príbeh nekriminalneho žánru kde zapoji do deja deti trampov. Je to pre mňa obrovské sklamanie.

08.05.2023 2 z 5

Stratení v horách Stratení v horách Robert K. Lesniakiewicz

Veľmi som sa tešila na tú knihu, keďže milujem tému ako záhadné úmrtia a zmiznutia v horách. Ale výsledok je rozpačitý. Prvá časť knihy bola fajn, bol to taký stručný prehľad nevyriešených prípadov počas takmer 200 rokoch, ale namiesto nudných ďalších dvoch kapitol mohli byť jednotlivé prípady podrobnejšie rozoberané. Len napr. o záhade okolo prípadu sudcu Kasznica je dosť prístupných informácii napr. aj na webe. Alebo mediálne známa smrť pri Batizovskom plese alebo zmiznutie nad Vyšnými Hágmi boli v knihe vyslovene len narýchlo odbavené. Takto to celé vyznelo skôr encyklopedicky. Je to škoda, preškoda, konečne sa niekto chytil toho, aby spracoval túto tému a známe i neznáme prípady do knihy a výsledok vyšiel nanivoč. A celé mi to vyznelo akoby neusporiadane, prípady boli uvedené len kusovo bez nejakého aj možného prepojenia.

21.03.2023 3 z 5

Záhada nezvestného pilota Záhada nezvestného pilota Ben Nevis

Opäť vydarená klasika. Výborná chémia medzi chlapcami, ako vždy, zaujímavé prostredie výborný popis prírody a celeho prostredia. Dynamika deja. Som síce už v strednom veku, ale toto ma baví.

24.12.2022 5 z 5

Helenčino pečení - Vánoční cukroví Helenčino pečení - Vánoční cukroví Helena Vybíralová

Pre mňa nová kniha, urobila som hneď štyri recepty a pečivo má skvelú chuť. A to som normalne malo skusena kucharka. A tie jej rozne typy kremov, to je pohádka. Dúfam, že autorka ešte bude pokračovať v písaní.

10.12.2022 5 z 5

Považská Bystrica a okolie z neba Považská Bystrica a okolie z neba Matúš Krajňák

Výborná séria Slovensko z neba, ale toto sa nejak nedarilo. Väčšina obrázkov slabo ostrá, kvôli tmavosti nevynikli detaily, týka sa to objektov v obciach ale aj objektov prírode.

10.11.2022 3 z 5

Dolná Nitra z neba Dolná Nitra z neba Milan Paprčka

Perfektne spracované ako vždy. A úžasné obrázky s estetickým prevedením. Veľmi vhodná kniha , určena nielen pre rodákov z toho regiónu ale aj pre každého, ktorý nepozná daný región a takto si ho priblíži.

03.11.2022 5 z 5

Bratislava z neba Bratislava z neba Milan Paprčka

Moje rodné mesto, takže tu som kritickejšia. Podľa mňa nie najlepší výber objektov na fotenie a naopak, iné mi chýbajú. Aj s centrom sa mohli pohrať lepšie. Ostatné knihy z danej série (mám ich prezretych cca 25) sú na päť hviezdičiek. Ale nie táto kniha.

28.10.2022 4 z 5

Pod jabloní Pod jabloní Jindřiška Ptáčková

Oddychovka. Páči sa mi štýl, akým je príbeh napísaný, viacero svojskych postav a vtipné vsuvky. Súhlasím s už uverejnenym nazorom, kto má rád túto Edícii Moba, kniha patrí k tým vydareným.

02.01.2021 5 z 5

Případ Anthrax Případ Anthrax Pavel Hejcman

Netradičný a originálny pribeh, s prekvapivym odhalením v závere, páči sa mi štýl, akým to je napísané a aj opis prostredia, v ktorom sa to odohrava. Škoda, že kniha nebola sfilmovana tak, ako jeho ďalšia vydarená kniha Dum za duhovou zdi.

28.11.2020 5 z 5

Vražedkyně Vražedkyně Pavel Kohout

Ale ta zápletka s Machatou! To už autor prehnal.

14.11.2020 4 z 5

Případ pohřešovaného háčka Případ pohřešovaného háčka Jan Frána

Idealna kniha na horuce leto a sladke nicnerobenie. Ďalšie velmi podarené príbehy. Druhý pribeh má bavil viac. je skoda, že to niekto nesfilmoval.

01.07.2020 5 z 5

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

Klasická výborná Exnerovka, ktorej niet čo vytknúť..

08.07.2019

Milionová holka Milionová holka Stanislav Rudolf

Stanislav Rudolf mal taký dobrý štýl písania, ktorý mi sadol. A táto kniha nie je výnimkou. Zaujala ma v čase dospievania pred 30 rokmi a aj nedávno som si ju znova prečítala.

27.01.2019 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásny, smutný a citlivý príbeh so smutným ale šťastným koncom. Kniha vôbec nepôsobí gýčovo a postavy a prostredie sú dobre vykreslené.

24.10.2018

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Skvelá klasika. Knihe niet čo vytknúť.

29.03.2018 5 z 5