111moni 111moni komentáře u knih

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Tak co na to říct, slušně řečeno, štvali mě všichni od začátku ,i čtenář tuší a co teprve detektiv, psychiatr...No, trošku prvoplánové, předvídatelné. Četlo se to ,aby se to dočetlo, z hrdinů mi vlastně nebyl nikdo nijak sympatický, Kate, která trochu neví, kudy kam, psychopat, který zase dobře ví, kudy a kam,ale všichni to přehlíží. No, třeba to byl rozjezd :-)

07.04.2020

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Nějak jsem v příběhu něco postrådala,snaha Leleho najīt dceru,nicméně jeho hledání je omezeno na výpravy a sebedestrukci,Meja,která hledá sama sebe místo k zakořeněnī,ale ani tady autorka nepīše nic podrobněji o Mejině minulosti.A jedna podivnå rodina.Ani o ünosu,unesenených se autorka moc nerozepisuje,jako by vezněnī dīvek vlastně nebylo tak hrozná věc.Kniha mi přījde nedovařenå,dočteno abych věděla,že předpoklad je správný.

16.02.2020 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Nedočteno, z mého pohledu autorka utrpěla " slovní průjem". Téměř třičtvrtě knihy vlastně o ničem, nebo spíše ze života Cormorana Strika, motanice rádoby zločinů, ale zase ne tolik,aby je bylo potřeba řešit hned. Příliš mnoho odbíhání k jiným postavám, které něco snad možná. Popisy, které čtěnáře umlátí nudou, jako bouchání na dveře koupelny kvůli čůrání, opakované líčení bolestivého pahýlu Cormorana( měla jsem chuť zařvat, ano, chápu to napoprvé, že je to problém) . Knihu jsme nedočetla, neměla jsme na to chuť.utahané, nekonkrétní, zabíhavé.

25.11.2019 odpad!

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Přečetla jsem první stránky a říkala si, tak to ne, jak je možné, že Alex má zase takovou moc a přiznávám, začala jsme se o Kim docela bát, manipulátoři jsou skvělí v tom, co dělají a pokud je k tomu sociopat, no..Do toho vraždy a vztahy a najednou velké finále a buch, konec a opona jde dolů a pak zase nahoru,aby Kim kráčela středem.Výborně poskládaný příběh,který má švih a jiskru.

27.06.2018 5 z 5

Noční vlak do Lisabonu Noční vlak do Lisabonu Pascal Mercier (p)

Za mě krásná kniha, svým jazykem i obsahem, svým poselstvím , kniha o zamyšlení, myšlení, o tom, jak vnímat sebe, svět, vztahy, příležitosti...Nad vlastním příběhem Gregoriuse a jeho faktičnosti jsem nepřemýšlela, záviděla jsem , pokud je možné opustit v jedné minutě vše , celý život obrátit a začít žít jinak pro jedno slovo...och, to musí být nádhera, trochu obavy,ale ten pocit z nového, obavy a zároveň radost z objevování. A to, že se mu samy otevíraly dveře...no, je to příběh. Příběh, který svádí k přemýšlení, vznáší se ,aby zase vzlétl a dal další podnět k zamyšlení...

13.06.2018 5 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Velmi napínavé čtení, bohužel historie Islandu je mi cizí,ale i ,příběh drží čtenáře stále v napětí, odkrývají se možnosti, motivy a výjde z toho zase ten přízemní - peníze. Skvělá kniha, autorka nezklamala.Záhady, magie, historie a vražda, koktejl dokonale vyvážený a vyřešený bez duchů a záhad.

20.05.2018 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Tak tato kniha za mě úplně nejslabší ze všech, co jsem od autorky četla, motanice neskutečná a nakonec rozmotaná tak jako trochu ,snad,aby se čtenář uspokojil a už to byl konec. Kdybych začala touto knihou už si od autorky nikdy nic nepřečtu.
Milá autorko, umíte to mnohem lépe, takže se těším na další. Inu, každý má slabou chvilku :-)

25.09.2017 1 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Jako dobrý, ale přišlo mi, že je závěr trochu ustřelený, nějak to šlo moc rychle, takové, aby to už bylo za nám. Budiž autorce odpuštěno, poněvadž jinak celé se to četlo vskutku dobře, žádné prostoje a zbytečné tlachání, popisování druhé cihly zleva. Příběh, kterému je nemožné uvěřit a přesto uvěřitelný, vždy stačí málo, o tom, jak myšlenky jednotlivce mění myšlení lidí se lidstvo přesvědčilo. A ta parta je fakt dobrá.

24.08.2022 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Začala bych slovy,ponuré,zoufale a fakt jsem se chvílemi bála.To už se mi dlouho Besta,ten pocit když čtěte a zadržujete dech v očekávání, co se stane. Musím upřímně přiznat,že kniha mě vcucla,i přes tu absurdní zápletku ,v tu chvíli při čtení jsem si představovala ty děti, logika zmizela. Za mě tedy velmi dobrý počin, kdy autorka rozehrává příběh a jen tak vás nepustí.

16.11.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Občas mám pocit, že většina knih má nálepku světový - cokoli, u této knihy si netroufnu tvrdit zdali je světovým bestselerem, ale mezi top bych ji zařadila, rozhodně není nudná, hlavní postava není upjatá, je mnohovrstevná, a za mě velké plus, není na ničem závislá, příběh je psán bez odboček a ve chvíli, kdy si řeknete, tak uf, dobrý, vám autorka nasype další drobečky a hezky vyrazíte na další zážitek. Za mě tedy nový objev a rozhodně počítám s dalšími počiny autorky.

30.10.2021

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Nové začátky,nové cīle,pro nás čtenáře nové otázky a nåsledně odpovědi. Knihy tēto autorky, dåvají čtenáři více,než dopadení vraha,tedy kromě chuti ochutnat všechny podàvanē dobroty,vztahy, zåhada,náhled do povah a charakteru každé z postav. Knihy,které se velmi dobře čtou,děj se odvíjí a vtåhne čtenáře.

17.01.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Tak nějak mám pocit,že kniha utekla velmi rychle,obě dějové linky byly dobře propracované a čtenáře tentokrát rychle nevedly k odhalení spolu s týmem Kim. Kniha se opravdu četla dobře, autorka umí udržet čtenáře v přījemné napětī,aniž by měl pocit zbytečných odboček a protahování děje.

21.06.2020 5 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Kniha na mne působí, jako rozloučení, všichni protagonisté ušní kus cesty,účastnili se několika vyšetřování a nyní je čas si sednout na zahradu v Three Přines,dát si limonáda,Ruth samozřejmě néco tvrdšího,a rozloučit se s návštěvníky, kteří sledovali jejich příběhy se zataveným dechem a těšili se na další setkání. Kniha je opět velmi poutavě napsåna,příběh se pozvolna rozvīijí až k závěru.

23.12.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Velmi dobře napsanå detektivka, děj má spád,linka pokračuje bez zbytečně dlouhých odboček.Trochu vadí ,z mého pohledu, potlačování schopností hlavní hrdinky a její odsouvåní na druhou kolej,aby byla rebel a dosàhla svěho.
Nicméně i tak přīběh dokázal zaujmout a četl se velmi dobře.

29.09.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Čtení se mi neskutečně vleklo,nastavování přīběh dalším,který v podstatě neměl souvislost,pátrání a vrah,na kterého by nemohli přijít, kdyby såm nechtěl.Pro čtenáře děj přeskakují bez toho,aby mohl přemýšlet nad logikou příběhu.
Autor jakoby psal pro počet,ne pro příběh.

31.08.2019 1 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Moje prvni kniha od autorky a velmi přījemné překvapení. Ač mám pocit,že vyšetřovatelé vyšetřovali tak nějak mimochodem,a příběh se zatím vyvíjel a žil svým životem.Oblíbené téma minulosti,která ovlivnila přītomnost.Životní příběhy se proplétají,aby je vražda začala rozpletat.

12.08.2019 5 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Na rozdíl od nových detektivek se tady vracíme do 19.st a sledujeme pátrání skupiny různorodých lidí po vrahovi malých dětí. Sestavování profilů psychiatrem,påtrání po důvodech,původu vraha vedou k jeho dopadení. Velmi zajímavé čtení, jako by se čtenář såm stal součástí týmu a střípky skládačjy skládal,nebo odkládal dle vývoje a informací,které mu vypravěč zprostředkuje.

24.07.2019 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Velmi zvláštní kniha, příběh, kdy minulost a lži jsou přítomny na každé stránce a ovlivňují tak postavy, jejich chování, pocity, činy. Ve chvíli, kdy už si člověk řekne...aha...tak se zase dozví novou informaci. Zajímavý příběh plný lží, které se hromadí,aby ubližovaly. Tajemství,která nevyřčena vyvolávají další tajemství.

07.10.2018 5 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Dominik Dan mně zaujal,nicméně vyznat se v posloupnosti,a ještě v češtině je dost náročné. Občas måm pocit,jako by nakladatelé zámėrně vyvolåvali chaos, ať se čtenåř píší.Zpět ke knize,dobře napsáno,svižný děj,nicméně zåpletka s politikou pro mně byla tak nějak navíc.Případ vyřešen,i když tentokrát se dál vrah předvídat a opravdu jsem chvíle ma měla pocit,ať mě s tou politikou nezdržují.Těším se na další a patrně v originåle.

07.07.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Objevit tuto paní spisovatelku, byla výhra. Další výborná kniha. Zápletka , kdy se rozplétají nitky dávné minulosti, podezřelý je každý a sami začínáte tušit.Navíc morbidní místo činu.Skvěle napsáno, napětí až do konce a musím říct, že jediné díky víře v další pokračování jsem byla přesvědčena, že to Kim zvládne. Těším se na další.

28.01.2018 5 z 5