MoireDeTardis MoireDeTardis komentáře u knih

Cyberpunk Znovuzrození Cyberpunk Znovuzrození Andrzej Ziemiański

Tahle knížka byla pro mě Cyberpunkovou premiérou. Hru jsem nehrála, nic extra jsem o tom nevěděla, ale i tak jsem to zkusila. Potěšila mě detektivní zápletka, tu bych nečekala. Malinko mě zklamalo, že ten cyberpunk svět tam nebyl až tak dobře vyobrazen. Styl autorova vyprávění pro mě byl malinko hůře čitelný a trvalo mi delší dobu než jsem se začetla. Nakonec to byl ale solidní výkon a není mi líto, že jsem si ji přečetla.

21.08.2021 3 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Kniha mě neuvěřitelně bavila od první stránky až do konce. Nejdřív mě zaujala obálka, viděla jsem, že Kristýna spolupracuje s Kotletou, kterýho všichni hrozně žerou, tak jsem si říkala že to prubnu. První myšlenka, co mě při čtení napadla, byl Netflixovský Bright. Skvělá dynamika postav, vývoj, zápletka, detektivní linka, nadpřirozeno... prostě moje krevní skupina. Doporučuje 10 z 10 praček Whirlpool

21.08.2021 5 z 5

Fialová Fialová Anna Šuláková

Fajnový young adult postapo sci-fi. Dvě hlavní hrdinky, jedna na Zemi, jedna ve vesmíru. Svět už není co býval, ze Země se stalo nehostinné prostředí a lidi se museli přesunout na vesmírnou loď mimo planetu. Ti, co se neodletěli, buď zůstali a dožili, a nebo se mohli dostat do bunkrů s inkubátory a labyrintem určeným k jejich rozvoji během doby, co budou spát. Ale ono nic není jak se zdá. Spící se začínají probouzet a vesmířani si toho zase začínají všímat. Co by se mohlo stát, když tam pošleme jednu malinkou výpravu že?

Fialová je peckovní knížka, která rozhodně stojí za přečtení. A mě je ctí, že jsem mohla být jednou z těch, co přispěli na její vydání. Je to první fyzicky vydána kniha autorky a jsem moc ráda, že se ji rozhodla takhle zhmotnit, protože ebook bych si asi nepřečetla. Nicméně když už teď vím, že existuje nějaký prequel, resp. první kniha k tomuhle příběhu, tak se možná hecnu a přece jenom na ebook mrknu.

16.05.2021 4 z 5

Strategie úniku Strategie úniku Martha Wells

Robokat jako vždy vynikající! Ideální lék na čtecí blok. Super hlášky, líbí se mi i vývoj Robokata samotného. Vůbec by mi nevadilo, kdyby to bylo delší, užívala bych si každou stránku :)

31.03.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Mrtvé vzpomínky pro mě mají speciální význam, jsou totiž první knihou, do který jsem se zakousla po kompletním překonání čtecího bloku.
U Angely jsem měla vždycky že začátku problém se začíst a zvyknout si na její styl, ale tentokrát to všechno šlo samo. Přijde mi, že se její styl vyvíjí k lepšímu.
Co se týče knihy samotné, hned mě v prvních stránkách vtáhla do děje, hrozne mě zaujala, napínala, nutila přemýšlet. Chvíli jsem uvažovala, jestli pak nedat 5* , ale když jsem to porovnala se Skrytými kartami, tak jsem to prostě nemohla udělat. I tak si ale myslím, že to byla skvělá knížka.

31.03.2021 4 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Několik negativních recenzí mě nejdřív trochu odradilo, ale nakonec jsem po předchozí knize potřebovala něco trochu lehčího, co se mi bude dobře číst a bude mě bavit. A nemohla jsem sáhnout po ničem lepším. Myslím si, že postavy přesně splňují young adult - občas se chovají jako děti, a občas jsou zase dospělejší než většina lidí. Mělo to náboj, napětí a zvraty a hlavně emoce. Když už to nemůžu zažívat v reálu, ráda si o tom přečtu, o tý začínající lásce, zklamáních, napětí... Já s tou holkou žila a prožívala všechno za ni. Takže ať si každej říká, co chce, ale mě se to strašně líbilo.

25.10.2020 5 z 5

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Měla jsem dle hodnocení velká očekávání a byla jsem bohužel malinko zklamaná. Téma bylo nakonec fajn, Erikova linka byla poutavá a propracovaná, člověk si s postavami vytvořil vztah a prožíval všechno s nimi.
Zato linka Nikkol moc dobrá nebyla. Byla hodně mělká, budování vztahu k postavám skoro nulové, naopak to bylo dost uspěchané a z toho důvodu to pak činilo dojem, že se postavy chovají dost divně a nepřirozeně.
Za Erikovu linku bych dala i 5 hvězd, za Nikkol pouhé tři, takže dohromady dávám 4.

18.10.2020 4 z 5

Soudný den Soudný den Jan Urban

Téměř nedobrovolně přiznávám, že dost velkou část knihy mě to dost štvalo, protože migranti, muslimové apod nejsou úplně moje oblíbený téma. Naštěstí toho nebyla plna cela knížka a ve výsledku to bylo super. Bylo to komplikovaný, což je ostatně vždy, kdy se připlete cestování časem do děje, ale spousta věcí dávala větší smysl. Byly tam ty emoce, nemůžu ani prásknout, kdo za to mohl, abych nespoilerovala :D
Ze všech knih má tahle na databázi knih nejvyšší hodnocení, pro mě byla ale nejlepší trojka.

Nemrtvá inkvizice Nemrtvá inkvizice Jan Urban

Dle obálky jsem měla úplně jiný očekávání a byla jsem nakrknutá, že to takhl prozrazujou, ale ono to nakonec bylo úplně jinak, takže nebudu spoilerovat :) Pragocalypsa měla původně být trilogie, takže je jasný, že závěr třetího dílu je asi někde úplně jinde... I čtyřka má ale svoje kouzlo, svoje super hlášky a postavy, trochu nostalgie... odpovídá na některé otázky a spoustu nových přidává.

Dědictví zkázy Dědictví zkázy Jan Urban

Třetí díl pokořen. A náležitě obrečen.
Víte, jak každá druhá knížka v podstatě rozjíždí děj většinu času a rozuzlení a vyvrcholení přichází v posledních několika nabitých stránkách? Tak teď si představte totéž, jen s poměrem 50:50 ve prospěch vyvrcholení u prvního dílu, a 0:100 u těch dalších. To je jako když dorazíte na konec knihy a ona prostě nekončí a pořád pokračuje ve stejným tempu.
Kniha mě moc bavila a chytila mě i emočně, což je pro mě dost důležitý faktor.

24.09.2020 5 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Už od prvních stránek mě to úplně vystřelilo na měsíc svým stylem, vtipem, ráznou hlavní postavou a tak vůbec, že jsem ty zdánlivé nedostatky v podobě českých jmen hravě přešla. Musím říct, že je to něco mezi Noční hlídkou od Lukjaněnka a Nočním klubem od Kulhánka a je to naprosto boží :D Ano, je to první díl, sem tam je to trochu až moc jednoduchý a na sílu, ale celkovej příběh (kterej se odvíjí v 5 knihách, kdy každá další má vyšší a vyšší hodnocení) se mi líbil. Takže kdybyste náhodou hledali, co si přečíst, tak můžu doporučit :)

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Dostala jsem na knihnu doporučení, ale musím říct, že za to asi ani nestála. Církevní tematika mě úplně neoslovila, ale nic vůči ní vyloženě nemám. Co mě zamrzelo, byla velmi chabá práce s postavami, jejich vývojem a s tím, jak by si k nim čtenář měl vytvořit pouto. Hned po pár stránkách, kdy o hlavní vyšetřovatelích nevíme skoro nic, se je někdo pokusí zabít a vám je to v podstatě jedno, protože vám autor nevysvětlilm proč by vás to vlastně mělo zajímat. Ačkoliv se později nějaký vztah k hrdinům vyvíjí, tak to pro mě rozhodně nebylo dostatečné.

23.09.2020 2 z 5

Ledový strach Ledový strach Mads Peder Nordbo

Příběh mi přišel lepší než první díl, ale tím, že jsem to četla po delší době od první knihy, tak jsem horko těžko vzpomínala na její děj. Spisovatel se sice snažil paměť naťuknout, ale musím se přiznat, že i v první knize jsem některé pasáže proletěla asi s menší mírou ukládání informací, takže mi to tolik nepomohlo. Všeobecně jsou pro mě problematické Grónské názvy i jména. Věřím ale, že pokud se na další díl vrhnu brzy po dvojce, tak by zážitek mohl být o něco vyšší.

23.09.2020 3 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Poe, Tilly i Flynnová mě neuvěřitelně baví. Kniha má dobrou dynamiku a spád, spoustu zádrhelů, které musí postavy řešit a rozhodně nemá konec, který byste čekali. Je krásně komplikovaná a poutavá. Myslím, že má i dobře našlápnuto na další složitý případ.

23.09.2020 4 z 5