Moares Moares komentáře u knih

Stepní vlk Stepní vlk Hermann Hesse

Již má druhá kniha od p. Hesseho a mé dojmy jsou spíše na pováženou.

Celkové vyprávění bylo doprovázeno občasnými, složitými, až na půl stránky dlouhými větami, kterým jsem nerozumněl a ztrácel se. Příběh mi seděl pouze v částech, které jsem si dokázal představit či se do nich vžít. Sehnat knihu bylo velké nadšení, které po přečtení zanechalo neutrální dojem.

Z celé knihy mi nejvíce na paměti zůstala strana 53.

27.04.2022 2 z 5

Darmata Darmata Petr Hruška

Mé první čtení od tohoto autora, první dojem... , bylo dosti málo řádků,které mě obvzlášť zaujalo . Zkusím tedy jeho jiné knihy :-)

11.03.2015 2 z 5

Invalidní sourozenci Invalidní sourozenci Egon Bondy (p)

Přílišná originalita napsaného příběhu způsobila že jsem si čtení neužíval .

01.02.2015 2 z 5

Dozpěv Dozpěv Hanuš Bonn

Nádhera ! nic víc,bych se vší skromností nenapsal .

12.11.2014 5 z 5

Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Opět naprosto ůžasné :-)

11.04.2014 5 z 5

Hovory s Bohem II. – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem II. – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

opět síla :-)

05.03.2014 5 z 5

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Naprosto skvělá kniha . Dlouho mě nic takhle nenadchlo. Těším se na další díly.

11.08.2013 5 z 5

Záludná luna Záludná luna Paul Verlaine

Ani vlastně nevím co k básním dodat,snad jen to,sednout si do ticha a nerušeně se jim oddat ;-)

19.03.2013 5 z 5

Anděl Anděl Jáchym Topol

Kniha mě vůbec ničím nezaujala. Po 30 stránkách se pořád jakoby nic nedělo,zvláštně napsáno,proto do knihovny okamžitě vráceno:-)

25.02.2013 2 z 5

Čtyři dohody jsou opravdu poučné dohody,které můžou positivně ovlivnit naše myšlení a dát nám jiný rozměr v životě. Je to užasné čtení ,ale trochu mi vadilo opakování stejných myšlenek,jakoby vnucení do paměti. Musím řict,že divadlo s J. Duškem je 100 a 1 . Knihu už bych asi nečetl,spíše bych šel na její div.představení.

07.02.2013 4 z 5

Bílé noci Bílé noci Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Velice hezky,až smutně líčený příběh o zakaleném rozumu láskou k neopětované Nasťi.

07.02.2013 4 z 5

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

Tato kniha je další vzácny klenot,který mi padl do ruky:-)

20.10.2012 5 z 5

Základy tibetského buddhismu Základy tibetského buddhismu Rebecca McClen Novick

Výše uvedená anotace mluví za vše. Akorát jsem mnohdy s těží pochopil o co v některých kapitolách jde. Určitě to není čtení,které lze přečíst za krátkou dobu a pochopit vše. Jinak je to skvělá kniha,ke které se určitě vrátim.

26.09.2012 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Mile a skromně krátká avšak zanechávajicí pocit,že sázet naději a vypěstovat štěstí umí vážně člověk vyjímečného charakteru..

27.06.2012 5 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Přesně si pamatuji,když jsem jí viděl v knihovně a hned mě nějakým způsobem k sobě přitáhla..okamžitě jsem ji bral. Hned po prvních větách jsem poznal,že tato kniha je i něco víc.. Je to krásné,poučné,často k zamyšlení ale i smutné. Ten naprostý soulad s přírodou,nebo jak skromnému štěstí stačí ůplně malé radosti,taky jak si vážit věcí,protože byly srdcem darované,jsou pokladem příběhu. Myslím,že by mnohým neuškodila ji přečíst, jen proto,aby se trochu nad sebou zamysleli...což podle mě by asi měli...tato kniha má pro mě velkou hodnotu.

12.06.2012 5 z 5

Neomezená moc podvědomí Neomezená moc podvědomí Leonard Coldwell

Příručka jak si naprogramovat vědomí na ůspěšný život s kupou peněz, to vážně funguje? mrhání vteřin,který jsem u tehlé knihy strávil...

20.05.2012 2 z 5

Mnohdy se zaujetím,někdy nezajímavé,párkrát k pobavení...taková maková kniha

20.05.2012 3 z 5

Zpověď trosečníka Zpověď trosečníka Gabriel García Márquez

Do knihy jsem se ze začátku nemoh moc začíst,ale postupně,když jsem se vžil do okamžiků.které popisoval Velasco,nešlo ji nepřečíst jedním dechem až do konce. Marquéz má dokonale prostý a detailní vkus vyprávění. Touhle knihou si mě ziskal.

03.05.2012 5 z 5

Basket Flora Basket Flora Jan Pelc

Tak tohle mě fakt vším rozesmálo. Chudák Stulík,za těžkou věrnost Basketovi zaplatil svým tělem:-D:-D

21.04.2012 4 z 5

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

Naprosto nádherný příběh o svobodě. Kniha patří mezi mé nejoblíbenější knihy,které jsem kdy četl. Kerůvej je touhle knihou pro mě král

21.04.2012 5 z 5