Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog

Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3778/bmid_hovory-s-bohem-iii-neobvykly-dialog-BAy-3778.jpg 4 92 12

Hovory s Bohem série

Předpokládejme, že bychom mohli položit Bohu ty nejzapeklitější otázky otázky týkající se lásky a víry, života a smrti, dobra a zla. Předpokládejme, že by nám Bůh dopřál sluchu a poskytl nám srozumitelné odpovědi. To se přihodilo autorovi této knihy a může se přihodit i vám. Připravte se na rozhovor.

Literatura světová Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Pragma

Conversations with God: An Uncommon Dialogue , 1998

alma
31.07.2023

(SPOILER) Četba,,Hovorů s Bohem" N. D. Walsche může být jistě inspirativní. Právě tak ale může přivést k zamyšlení, zda se v autorově případě skutečně jedná o vážné duchovní hledačství, anebo spíše o mystifikaci nezkušených čtenářů hříčkami s náboženskými pojmy. Jinými slovy: zda je jeho autorská práce vedena skutečně tak dobrým úmyslem, jaký je hodem obdivu ušlechtilých členů Humanity's Teamu. (redakce časopisu Dingir, 4/2005)

Elea
11.10.2021 4 z 5

Některé části knihy se mi hodně líbily, některé mnohem méně. Z celé trilogie se mně tato kniha připadala nejméně promyšlená a propracovaná, vadily mi opakované dotazy na stejnou otázku (autor jásá nad pochopením tématu, o 20 stran dále jej nechápe a opět pochopí, aby o dalších 50 stran znovu téma nechápal). Přesto jsem však ráda, že jsem tuto knihu potkala.

Ashi
07.07.2020 4 z 5

Celá triologie je čtivá. Informace o jiných planetách atd. jsou pro někoho už hůře uchopitelné. Triologii doporučuji přečíst, ale se všemi názory se rozhodně nestotožnuji.

Papírek
27.03.2019 5 z 5

Celá trilogie je velmi čtivá a poutavá, ale ne všemu v knihách věřím! Třetí kniha je o životě a myšlení na naší planetě. Zmínka o posmrtném životě, vesmíru a životě na dalších planetách. Kniha je už trošku delší než předchozí díly a některé myšlenky se v ní opakují. V některých částech je složitější na pochopení. Není to žádná náboženská kniha a doporučuji ji všem, i těm kteří žádné náboženství neuznávají.

Chytuš
13.02.2018 4 z 5

Opakování je sice matka moudrosti, já osobně opakování často i vítám... Nicméně tady už toho bylo moc. Na to, že tahle kniha měla být absolutním vrcholem trilogie, je zde hodně málo nových informací a myšlenek. Dobrá zpráva je, že přece jen se nějaké najdou. Nicméně zkrácení by Rozhovorům III nejen neuškodilo, ale dokonce prospělo. I tak ale doporučuji k přečtení (procítění, promeditování... :-) a následnému vlastnímu dialogu.

managalante
04.12.2017 5 z 5

Tato kniha rozhodně obsahuje spoustu důležitých názorů a poselství, které vám pomůžou změnit určitým způsobem vaše myšlení a konaní, podle mne, tím nejsprávnějším směrem a to směrem přímo do světnice boží... do chrámu jednoty, pravdy a lásky... měl jsem z knihy opravdovou radost, avšak jak už předesílal jeden z komentářů níže, je potřeba s touto knihou zacházet velmi opatrně. Některé autorovy věty a slova se dají pochopit a uchopit nešťastně. :) Sám to na konci hezky napsal: ..."Některé myšlenky jsem určitě překroutil. Proto neberte všechno doslova. Nedělejte z toho víc než to je. Ale nedělejte z toho méně."... Tento celý trojdílný rozhovor každopádně doporučuji zakusit. :)

Sarri
30.12.2015 4 z 5

Dobré zakončení rozhovorů s Bohem =)

David008
10.05.2015

Byl jsem nadšen, když jsem 3. díl objevil a začal číst. Krásné, úžasné pravdy, ALE taky krásné lži. Člověk lehce přijme pravdy a s nimi i lži!!! Žádné Křesťanské nakladatelství tyto knihy nevydává...proč asi?? Učení o reinkarnaci, o neexistenci ďábla, o němž se v Bibli píše, učení o neexistenci očistce, o němž se v Bibli píše, učení o jiných mimozemských civilizacích...to všechno jsou lži. Velký pozor na tuto knihu, prosím konfrontujte si ji s Biblí, to mě zachránilo....díky Bohu za to.

monna
09.02.2015

Tento 3 díl mi přišel jako opakování dvou předchozích dílů a trochu mě to zklamalo..1 a 2 díl byl úžasný, ale tento 3 díl mi přišel nejslabší...prvni dva díly stačily, třetí díl prezentovaný jako vrcholný mě všek už tolik nenadchnul...

Malefisto
02.01.2015 5 z 5

Nevím jestli je N. Walsch tak dokonalý mystifikátor a znalec veškeré filosofie, duchovní praxe a metafyziky, který vytvořil tak dokonalý a ucelený systém otázek a odpovědí na základní existenciální otázky lidstva, nebo opravdu komunikuje s Nejvyšším. Ono je to v podstatě absolutně jedno. Každý z nás je částí Boha a tudíž sám Bohem. Proto nemá cenu se trápit, kde se hovory vzaly a kdo je napsal. Spíš je důležité začít měnit svůj život, hledat a pochopit tak tuto dokonalou a láskyplnou Jednotu všech a všeho. To je hlavní myšlenka celé této knihy, ke které se snažíme každý svou cestou dojít :)

Moares
11.04.2014 5 z 5

Opět naprosto ůžasné :-)

PatrikDi
15.09.2013 5 z 5

Po přečtení prvního dílu Hovory s Bohem jsem se s některými myšlenkami neuměl sžít a stále jsem měl pochybnosti o přečtené knize, která mne sice určitým způsobem do duševního obsahu naplnila, neprobudila ve mne niterněji smysl - o sobě přemýšlet. Nebyl jsem schopen srozumitelně ji analyzovat a interpretovat. I když sám autor ve spolupráci se svým spoluautorem (Bohem) rozevírají filozofii života a vůbec společnosti až ve třetím díle nám naplno otevírají oči co se tzv. skrývá za našimi skutky.
Myslím si, že člověk je velmi inteligentní osoba, která se snaží čím dal více zlepšovat sebe sama na poli vzdělání a pracovní činnosti. Pod tlakem různých politických směrů a filozifií se střetáváme a pohlcujeme se. Sami se hledáme a stále nenacházíme se. Bojujeme mezi sebou. Rozuzlení je totiž jen v nás samotných. Podléháme vidině nejsnažšímu a nejjednoduššímu způsobu co od nepaměti nás provází, moci síly a ovlivňování. Většina z nás totiž vidí tzv. před zrcadlem jen jednu osobu, která dělá jen co mi chceme a neorientuje se na druhé. Sami se ničíme.
Z několika myšlenek, které jsem zde kostrbatě vykreslil jsem si vzal jen jednu od Neala Donalda Walscha a to je, že co vykonáme není apriory jen pro nás samotné ale především i pro druhé. Ukazujeme se a dáváme druhým podněty a názory k zamyšlení. Život je jedinečný svou rozmanitostí a způsobem, co jako "svobodní a nezávislí" můžeme udělat. Pomoct nejen druhým ale i sami sobě nalézt víru v naší planetu, přírodu a dokázat, že jsme schopni si ji zasloužit.

rozhovory

Neale Donald Walsch
americká, 1943
2016  83%Hovory s Bohem I.
2007  95%Malá duše a Slunce
1999  83%Hovory s Bohem II. – Neobvyklý dialog