mmmisulka.r mmmisulka.r komentáře u knih

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Moje druhá přečtená kniha od Roberta. A? No, asi dám Erice ještě šanci. Tenkrát mi totiž první díle série s Erikou přišel poněkud jednoduchý a další díly mě moc nelákaly. Co se nové série týká, je tam diametrální literární rozdíl. Bryndza se dost zlepšil.

24.02.2020 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Co dodat k Ženě mého života? Snad jen to, že to je jeden z nejlepších dílů série právě díky svému příběhu. Možná není nejpropracovanější a nejlepší ze všech, možná obsahuje pár nedokonalostí a much, ale rozhodně je super! Je nutností a dalším hřebíčkem do čtenářovi pomyslné rakve. Dostane vás! Ale to už se jistě stalo i u předchozích dílů… S touto sérií bude jednou velmi těžké se rozloučit.
Nikdy blíže už asi Davidovi nebudeme...

29.11.2019 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Tim nám maličko začíná brousit nervíky po emoční stránce. Nezdá se vám?
Rozhodně jeden z nejlepších dílů. Já už ani nemám vlastně co dodávat. Jako skalní fanoušek Tima Weavera jsou pro mě jeho knihy takovou malou drogou a vždy se dočteme spokojenosti.

29.11.2019 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Hodně zajímavá knížka, pomohla při čtecí krizi. Já jsem tedy nad míru spokojená. Bavila a těším se na další díly. Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

09.08.2019 5 z 5

Dívky z Roanoke Dívky z Roanoke Amy Engel

I přes ten zvrácený obsah se kniha četla strašně lehce. Myslím si, že kdyby byly Dívky z Roanoke více doladěné do detailu a krapet prostě vyšperkovanější, že je z toho dokonalý trhák. Takhle je to prostě jen dobrá kniha se super tématem.

01.08.2019 4 z 5

Temnota v něm Temnota v něm Alice Raine

Já mám tyhle knížky docela ráda, občas po nich sáhnu, ale tahle je naprosto zbytečná... Nic nového nepřináší, snad jen přepis toho, co už někdo dávno napsal...pokus o nového, tvrdšího a více pošramoceného Greye...
Ale, ženské, které miluju Fifty shades of Grey si na tom asi smlsnou. Pro mě tohle byla velmi vlažná záležitost na jednu noc

28.03.2019 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná T. J. Brearton

Za mě velmi povedený dobrodružný román, ano, trochu thriller, ale více převládá dobrodružná linka. Velmi dobře se kniha četla a děj odsýpal. Překvapivě příjemné čtení.

25.03.2019 5 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

Za mě spokojenost, celkem povedený psychologický thriller se zajímavou zápletkou. Četlo se to dobře.

19.03.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Celkem slušná krimi. Děj proplétaný deníkovými záznamy sériového vraha. Sice nic nového, ale v této knize je to opravdu perfektně nadávkované a šlape to jako po másle. Sice jsem hned od první kapitoly vydedukovala jednu věc týkající se hlavního vyšetřovatele, ale nevadí. Jako celek je to velmi dobré čtení, které hodně pobaví. Těším se na pokračování!

15.01.2019 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Překombinované. Vůbec mě to nenadchlo. Takové plácání se v hereckých estrádách.

08.01.2019 2 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

A je to tu zase, placka bestseller. A tak jsem četla a četla a čekala a čekala, až mě kniha uhrane. Nestalo se. Čtivosti kniha vděčí hlavně za krátké kapitoly, ale obsahově to není žádná sláva. Netvrdím přímo, že je to brak, ale tak nějak jsem si to představovala jinak. Plácání se v myšlenkových pochodech profesora bioinformatiky, který si dělá co chce a jak chce kolosálně zastínil potenciál samotné Šelmy. A co jsem si z toho odnesla? Leda to, že bych možná dokázala najít v lese mrtvolu.... Ale nečetlo se to špatně, to ne.

12.12.2018 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Pozor! Lovec králíků rozhodně nechytá žádné miloučké králíčky Azurity! Duo Kepler nám silně přiostřuje a od začátku knihy nás nešetří a napíná jako strunu. Joona opět nezklamal, ani jsem to neočekávala. Pecka, pecka, pecka! Těším se na Lazara! ★★★★★

23.11.2018 5 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Čtyři hodiny čtení?! Mazec!!!
Tahle autorka má kuráž, ničeho se neštítí a naprosto se vymyká úplně všemu. Absurdní, nechutné, zvrácené, ale abnormálně čtivé a pro mě prostě fantastické!!!

21.11.2018 5 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

No, nemůžu říct, že mě to opět neohromilo, ale! Upřímně, občas to už byl maglajs na entou. Předchozí díly byly už tak dost přitažený za vlasy, ale tady to byl ke konci fakt extrém.
Nicméně, klobouk dolů, četla jsem a ani nedutala. Takže odpouštím občasnou zamotanost i přeplácanost a netrpělivě očekávám další díl. Snad už nebude tolik tlačit na pilu, ne ve zvrhlosti, ale v překombinovanosti prostředí Králů... Slušná kovbojka!

21.11.2018 4 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Super start, ale jinak hrozně překombinované. Každopádně velmi slušně čtivé. Kniha obsahuje aktuální a atraktivní témata o kterých je třeba mluvit. Já jsem byla spokojená, takový průměr...

06.11.2018 3 z 5

Hádanka jménem Oliver Hádanka jménem Oliver Liz Nugent

Nepochybně jedna z nejlépe psychologicky propracovaných knih tohoto roku!
Autorka brousí okolo velmi závažných témat, která jsou ovlivněna časovým i místním určením.
Celá kniha se točí okolo otázky, proč Oliver zbil do bezvědomí svou manželku Alici. Není to ovšem to jediné... z pohledu hned několika postav se snažíme rozluštit hádanku, kdo je vlastně Oliver Ryan a co všechno ho vedlo k brutálnímu činu.
Velmi čtivá kniha, dlouho jsem nic podobného nečetla s takovou chutí!

04.10.2018 5 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

Po zvráceném, ale fenomenálním Sběrateli motýlů přišlo tvrdé rozčarování a zklamání v Májových růžích! Bohužel, druhý díl nemůže v žádném případě konkurovat jedinečnosti prvního. Měla jsem velká očekávání, která nebyla naplněna, ale i to se prostě někdy stává. Na obou knihách je kus zvrácenosti. Sběratel motýlů udeřil plnou silou jaderné hlavice, zanechal ve čtenáři spoustu protichůdných pocitů a morbidní fascinace. Májové růže jsou bohužel jen mlžným oparem a stínem, který těžce zaostává....

02.10.2018 3 z 5

Nezavírej oči Nezavírej oči Holly Seddon

Spíše rodinné drama než thriller. Vhled do osudů dvou rodin. Pomalejší rozjezd, klíčové rozuzlení až ke konci knihy. I tak to bylo příjemné čtení.

21.09.2018 3 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Krásné uzavření série, sice už ne tak devastující jako předchozí tři díly, ale i tak to bylo prostě super.

18.09.2018 4 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Velmi dobrý námět zasazený do skvělého prostředí. Rozhodně dobré čtení. A nemyslím si, že by předchozí knihy byly slabší, myslím, že jsou na stejné úrovni. Tato autorka je něco jako Paula Howkins, buď vám sedne nebo ne!

11.09.2018 4 z 5