Mlha Mlha komentáře u knih

Torey L. Hayden je obdivuhodná učitelka, škoda že takových je u nás málo. Její neuvěřitelná trpělivost a schopnost chápání dětské psychiky i v situacích, kdy by většina z nás už by řvala a vymýšlela tresty, mě stále přiváděla na myšlenky, jestli občas (občas docela často) neděláme někde chybu při výchově dětí. Výborná knížka.

17.01.2014 5 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Skvělá kniha od Františka Niedla, moje druhá od něj a opět to stojí za to. Viktor Koutecký je zas jeden z hrdinů, od kterého se nejde urvat. Knih o první světové válce je výrazně méně než o té druhé, a tak vždy stojí za to si připomenout, že to v 1. světové válce taky nebyla žádná selanka a lidé umírali stejně bolestně a často jako o 25 let později. Kurňa, stejně by mě zajímalo, jestli je ten Niedl taky takový suverén, jako jeho hrdinové (zatím znám jen Pavla Vencla a zmiňovaného Viktora), co si ví v každé situaci rady a na každou otázku má hned trefnou odpověď.

02.11.2013 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Paráda. Tak já jsem si tedy pošmáknul. Rychlý, nápaditý a zajímavý. Hlavní postavy kapánek cáklý, některé věci trošku předvídatelné, ale vše dohromady moc pěkný a svižně napsaný příběh. Už se těším na další pokračování.

09.06.2013 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Výborná knížka. Čte se to jedním dechem. Jeden příběh lepší než druhý. Po dlouhé době jsem si Kinga zase užíval.

12.06.2012 5 z 5

Kecy mýho fotra Kecy mýho fotra Justin Halpern

Výborný. Už když jsem si to nesl z knihovny, tak jsem se smál na ulici za chůze, a to jsem v ní jen listoval. Odzbrojující "lidovost" Halpernova otce je spíš pro chlapy, ale pokud nejste dámy moc úzkoprsý, tak se pobavíte taky. Nevím, jestli bych takovýho otce chtěl mít, ale rozhodně bych ho chtěl znát.

17.01.2014 5 z 5

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Tak pro mě trošičku zklamání. Asi to bude tím, že hlavní hrdina je tentokrát takový jelito nesympatický (kam se hrabe na Vencla z Útěku do pekel a Kouteckýho z Posledního batalionu). No, možná není tak úplně špatnej, ale mě k srdci teda nepřirostl. Jinak se to ale čte moc dobře.

02.11.2013 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Perfektní čtení. Harry Hole se dostává na samé dno a kalí tak ostře, že člověk má pomalu chuť jít chlastat s ním. Závěr knížky je hotový uragán a nedá se od toho odtrhnout. Lepší než Nemesis.

12.06.2012 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Čte se to dobře. Ke konci mě už trochu zarážely některé nelogičnosti, ale přesto to pořád pěkně odsejpalo. Hypnotizér byl asi o trošku lepší. Larssonovi a jeho Miléniu se to ovšem nevyrovná.

01.12.2011 4 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Podle mě je Buzz o fous horší než Game. Pořád to docela frčí, jenom krapet jinak než v prvním díle. V každém případě ale opět stojí za přečtení, protože i přes předchozí výhradu jsem se od čtení zase nemohl urvat. S radostí si přečtu i 3. díl, protože Anders de le Motte umí.

17.01.2014 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Tak pro mě teda zklamání. Musím souhlasit s pet-kyval. První půlka je totální zmatek. Později se to rozjede, ale knihu to nezachrání. Pochybuji, že by tady z toho byli všichni tak nadšeni, pokud by se nejednalo o Jiřího Kulhánka nebo pokud by to byla Kulhánkova vůbec první kniha. Možná, že sám Jiří Kulhánek považuje své první knihy za špatné viz. strana 189 rozhovor u sira Henryho, ale jsou to právě knihy "Cesta krve" a "Divocí a zlí", které mu získali hromadu příznivců. Takže za několik vtipných hlášek a za necelou druhou polovinu knihy je to u mě za slabý tři, spíš 2,5.

29.02.2012 3 z 5

Město zlodějů Město zlodějů David Benioff

Moc dobře se to čte. I když jsem to nečekal, tak i po přečtení jsem si na tuhle knihu často vzpomněl. Stejně jako "nier" i mě hodně udivilo, když jsem jí v LK uviděl za 9 Kč.

01.02.2012 5 z 5

Město zlodějů Město zlodějů David Benioff

Moc dobře se to čte. I když jsem to nečekal, tak i po přečtení jsem si na tuhle knihu často vzpomněl. Stejně jako "nier" i mě hodně udivilo, když jsem jí v LK uvidělza 9 Kč.

01.02.2012 5 z 5