Miška74 Miška74 komentáře u knih

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Knížka, která je o knížkách a čtenářich je pro knihomola jako jsem já balzám na duši. Ačkoliv čtu úplně jiný žánr, tak po této jsem sáhla díky anotaci a bylo to skvělé rozhodnutí. Knížka má krásný a dojemný příběh, takže ač se mi to nestává, tak i slzička ukápla. Akorát nevím, co by se mi líbilo víc, jestli být knihonošem nebo naopak jednoho takového, jako byl Carl, mít.

19.07.2022 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Toto byla moje první knížka autora a musím říct, že vůbec nebyla špatná, spíše naopak. Když si uvědomíte, že knihu napsal ještě před vypuknutím pandemie Covid-19, tak klobouk dolů. Detektivní příběh na pozadí epidemie byl dle mého názoru skvělý nápad. Jediné, co mi v knize trochu vadilo, byl vždy popis cesty ulicemi Londýna, který pro někoho kdo tam nikdy nebyl je asi celkem zbytečný a nicneříkající. Knížka se ale čte skvěle a ačkoliv to někomu může přijít místy drsné, tak mě tam nic výrazně nevadilo. Určitě si od autora přečtu něco dalšího, protože už tu čeká celá série Ostrova Lewis.

29.01.2022 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tenhle díl byl fakt povedený. Bylo to napínavé, se zajímavou zápletkou a velmi čtivé. Mám ráda, když má příběh spád a tady to bylo super.

14.04.2024 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Autor napsal skvělé sci-fi Útěk z výhně a tak jsem musela zkusit i tento thriller.
Kniha se četla velmi dobře. Hodně mě bavilo, že kromě případu se v knize řeší i zvládání výchovy třech cácorek, na které zůstal šéfinspektor sám. Thriller se špetkou humoru, Můžu jen doporučit, už se těším na další díl.

29.08.2023 5 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Čtvrtý díl série byl hodně zajímavý. Téma bylo skvělé zpracované a děj skvěle ubíhal. Trošku mě mrzí závěr, kdy se vlastně můžeme jen dohadovat, jak to dopadlo.

16.02.2023 4 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Již druhý díl série s Ninou. Šifra (1.dil) mě opravdu nadchl a tak jsem se na tuto knihu moc těšila a musím říct, že mě nezklamala. Fantastický příběh, který graduje a vše do sebe krásně postupně zapadá. I zde je znát to, že autorka byla skutečnou agentkou FBI a dokázala mistrně zužitkovat postupy z praxe do příběhu. Kniha se četla fantasticky a bylo tam jen to, co tam mělo být a to co by zbytečně rušilo dojem z příběhu jsem tam opravdu nenašla. Už teď se těším na další díl, tak snad se brzy dočkám.

10.06.2022 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

K téhle knize jsem s dostala díky dceři, která ji čte ve škole a se svolením paní učitelky si ji půjčila domů.
Z počátku jsem měla trošku problém se čtením, protože to opravdu působilo, jako by to psal chlapec s autismem, ale trvalo to jen pár stránek. Pak už jsem si na styl psaní zvykla a četlo se to výborně. Díky stylu psaní kniha působí mnohem autentičtěji. Je hodně zajímavé pozorovat myšlenkové pochody autistického chlapce, který je téměř geniální matematik. Musím říct, že vložené matematické příklady pro mne byly tvrdým oříškem.
Při čtení knížky si uvědomíte, jak to takové děti mají s vnímáním světa, reality a všeho, co se kolem nich děje. Pro nás je to hodně zvláštní chování a pro ně zase je zvláštní naše chování. Je zde vykreslen i život rodičů takového dítěte a to jak nemoc chlapce ovlivní úplně chod takové rodiny.
Chlapec má svá oblíbená jídla, které se na talíři nesmí dotýkat, nesmí mít určitou barvu a když ji mají vyřeší se to potravinářským barvivem. Některé momenty právě z fungování rodiny mě hodně zaujaly.
Za mě je kniha skvěle napsaná a přibližuje nám život pro nás "odlišných" lidí.

23.02.2023 4 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Od tohoto autora to byla moje první knížka a musím říct, že vůbec nelituji, že jsem si ji koupila.
Na začátku jsem přemýšlela, co se může odehrávat na tolika stránkách, když situace je téměř bezvýchodná. A musím říct, že se s tím autor popasoval skvěle. Hlavní hrdinové jsou inteligentní a to se mi líbilo. Mě osobně se zamlouval i popis zbraní a jejich doplňků. Takže pro někoho, kdo má rád zbraně bude knížka určitě zajímavá.
A já si asi půjdu sehnat i další knihu tohoto autora.

13.01.2023 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Druhý díl série s Martinem Servazem a opět skvělé čtení. Kniha je velmi napínavá od začátku až do samotného konce a opět otevřený závěr, což znamená pustit se do dalšího dílu. Martin je mi celkem sympatický, ale trošku mě zlobí svoji nezodpovednosti, kdy se vydává sám bez jištění na nebezpečná místa. Ale jinak to bylo super čtení.

20.08.2022 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Opět pecka. Washingtona Poe a Tilly mám fakt ráda. Taková nesourodá dvojce a jak pěkně jim to vyšetřování jde.
Knížka je napínavá od začátku až do konce. Případ je hodně zamotaný, ale při čtení jsem se neztratila. Vše pěkně navazuje, postupně se odkryvaji stopy a hledají se způsoby, jak udělat něco, co vlastně udělat nejde. Nakonec do sebe vše krásně zapadne.
Doufám, že bude brzy přeložen i další díl ze série, protože už se na něj moc těším.

13.01.2021 5 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Pátý díl série a podle mě zatím asi nejlepší. Příběh je hodně zajímavý a i celkem dobře zpracovaný. Závěr byl fakt dobrý a překvapivý.

19.02.2023 4 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Druhý díl série byl rozhodně lepší a zajímavější než první. Terence už není takové novinářské ucho a jeho pátrání má i výsledky. Rozhodně zajímavý příběh, který ač na začátku vypadá úplně jasně se nakonec zvrtne a všechno je úplně jinak.

16.02.2023 4 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Tak toto bylo moje první seznámení s tímto českým autorem. Sice jsem si trošku zvykala na styl jeho psaní, ale příběh se mi líbil. Novinář Terence je i celkem sympatický a tam se těším na jeho další případy.

16.02.2023 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Duo Kate a Tristana mě prostě baví. i třetí kniha ze série měla zajímavý námět. Čte se moc hezky, kapitoly nejsou dlouhé, což je u jízdy MHD výhodou. Vraha jsem odhalila celkem brzy, ale závěr mě stejně překvapil, prostě to všechno hezky zapadlo. Podle všeho se chystá další díl a než bude, tak snad dám šanci i Erice.

19.02.2022 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Hodně silný a naprosto originální příběh. Kniha je čtivá a hodně napínavá, prostě ji nechcete odložit. Trošku mě zklamal úplný závěr knížky, protože z toho udělal autor americkou střílečku - střílí všichni.

07.05.2021 4 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Dětské Sci-fi s moc pěkným příběhem. Knihu jsem koupila pro syna, který nechce číst (má málo stránek). A přestože nejsem cílovou skupinou, knihu jsem si přečetla i já. Příběh se mi moc líbil, je hodně zajímavý, navíc se v knize děti dozví, jak se žilo v roce 1924 a nebudou se u toho vůbec nudit. Děj má spád a je napínavý. Trochu mě mrzel konec, ale to už tak někdy bývá, když člověk změní minulost.

23.02.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Moc jsem se těšila na pokračování Naslouchače a opět jsem z knihy nadšená. Příběh Ilan pokračuje a rozhodně nemám pocit, že by ztrácel napětí. Navštívila jsem v ní nová místa a prožila spoustu příjemných i nepříjemných zápletek.
Asi si začnu kreslit mapu, abych se někde nazabloudila .
Knihu můžu jen doporučit a já už se těším na další díl.

12.03.2024 5 z 5

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Moje první kniha od autora. Musím říct, že detektivka zasazená do historie mě opravdu hodně mile překvapila. Příběh je nejen čtivý, velmi zajímavý, ale i plný historických informací. Naprosto pohodové čtení, které není navíc ani dlouhé, takže vás nestihne ani začít nudit. Rozhodně sáhnu po dalším díle autora.

29.08.2023 4 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Poslouchání jako audiokniha. Byla jsem na knížku hodně zvědavá. Nebylo to sice špatně, ale pořád tomu hodně chybělo. Rozhodně to nebyl tak úplně thriller. Námět byl sice zajímavý, ale kniha mi prostě nesedla.

30.01.2023 3 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Nemám ráda knížky u kterých brečím a u téhle jsem brečela. Musím říct, že se mi knížka líbila. Velmi mě zaujal příběh Alíšy, která je na brigádě v knihovně a přitom nemá ráda knížky. Stařičkému Mukesovi také knihy nic neříkají, ale přesto si najde díky osudu cestu do knihovny. Díky tajemnému seznamu četby si oba najdou cestu ke knížkám a vznikne mezi nimi přátelství. Kniha je sice ke konci smutná, ale jinak je moc hezká.

21.01.2023 4 z 5