Miška74 Miška74 komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuhle knihu znám už ze studentských let, ale nikdy jsem ji nečetla. Ke čtení jsem se dostala až teď a to jen díky povinné četbě svých dětí. Vůbec nechápu, jak mi taková krásná knížka s tak jemných a laskavým příběhem mohla unikat. Rozhodně se k ní budu vracet.

19.02.2022 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Knížka jsem četla v době, kdy jsem byla cílovou skupinou a teď po hodně letech jsem se k ní díky výzvě vrátila. Nějak mám pocit, že hrdinky knížek pana Stanislava Rudolfa jsou dost naivní a vlastně nemají ani žádné zájmy. Podle této knihy je natočený i film, který je s knihou skoro totožný, až na nějaké drobnosti. Knížka se čte dobře, je to taková oddechovka a člověk si při ní zavzpomíná na dobu svého dospívání.

27.01.2023 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Opět skvělá knížka od Miniera s Martinem Servazem. Mě tahle série prostě baví. Dej je napínavý, plný zajímavých zápletek a dějových linek. Závěr je možná trochu víc překombinovaný, ale mě to prostě bavilo.

06.01.2023 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Opravdu dlouho jsem se této knize vyhýbal, protože nemám moc ráda fantasy žánr. Nakonec jsem se přemohla a po knize sáhla, když má tolik procent a navíc je od české autorky a vůbec toho nelituji.
Moc hezky vykreslený svět, kde se příběh odehrává a velmi zajímavý příběh.
Kniha mě opravdu vytáhla do děje a já jsem se nedokázala odtrhnout.
Asi dám fantasy ještě šanci, každopádně v téhle sérii hodlám pokračovat a těším se na další díl.

12.03.2024 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knížku jsem si vybrala kvůli dobrému hodnocení a musím říct, že mě mile překvapila. Ačkoliv je to autorův první thriller, tak se povedl. Knížka se četla dobře, byla napínavá a vše krásně navazovalo. Inspektorka Erika Fosterova mi byla celkem sympatická. Líbila se mj její vytrvalost a odhodlání, nenechala se zastrašit a dostala se svým týmem nakonec vraha před soud.

26.05.2021 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

V této knize se vrátíme i do začátků Martina Servazem, což se mi celkem líbilo. Děj je velmi zajímavý, ale zápletka mi přišla celkem nereálná. I tak se mi knížka četla moc dobře a i mě bavila. Už se těším na další díl.

06.01.2023 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Opět další kniha ze zatím povedené série. Příběh se čte jedna báseň a pěkně to uprasuje. Zápletka jako vždy velmi dobrá a závěr víc než zajímavý. Už se těším na další díl.

03.11.2022 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Poslední kniha série se Sayer mě opět nadchla. Ačkoliv některé věci jsem předpokládala, jiné mě překvapily. Tahle knížka byla opět skvělá a to jsem si po té předchozí říkala, že už to autorka nepřekoná. Opak byl ale pravdou. Tahle série byla opravdu skvělá a je mi celkem líto, že končí, pokud tedy autorka nezmění názor. Rozhodně doporučuji přečíst celou sérii, rozhodně za to stojí.

25.08.2022 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Moje první knížka tohoto autora a jsem nadšená. Četla se skvěle, byla napínavá a vyšetřovatel je velmi sympatický. Příběh je velmi zajímavý už od samého začátku a drží vás v napětí až do úplného konce. Už teď se těším na další díl.

06.07.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Tak tahle série se mi fakt líbí. První díl byl skvělý, ale tento druhý byl ještě lepší. Jsem moc ráda, že s Kate je v knize i Tristan. Tahle dvojka vyšetřovatelů se mi líbí. Knížka se četla skvěle, děj má spád a zajímavý příběh. Pro mě byla kniha napínavá a nedokázala jsem ji odložit. Už se těším, že se hned vrhnu na třetí díl, který už čeká v knihovně.

14.02.2022 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tak pátý díl série se opravdu povedl, konečně. Evidentně se vyplatila pauza, kterou si autor mezi díly dal. Knížka se četla skvěle a strašně moc jsem se u ní nasmála. Za mě byl tento díl stejně povedený jako ten první. Těším se na další, až se Marie ocitne pod palbou lásky.

02.01.2022 5 z 5

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

Tuhle knížku jsem četla jako dospívající slečna (a to už je hooodně dávno) a teď jsem se k ní díky výzvě mohla vrátit. Vybavuji si, že tenkrát se mi líbila. Dneska se mi chování Lenky vůbec nelíbí a tak mě vlastně nepřekvapilo, že vztah s Danem jí nevydržel. Knížka je i přesto čtivá a je to oddychovka, u které člověk zavzpomíná na své dospívání.

25.01.2023 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha tohoto autora, ale určitě ne poslední. Příběh se mi líbil a byl zajímavý. Celkem brzy mi došlo, kdo je pachatelem, ale i tak to bylo skvělé čtení. Protože o tlakových komorách (ani potápění) nevím vůbec nic, tak mě tato kniha donutila i trochu googlit a rozšířit si obzory. Každopádně se chystám přečíst celou sérii a věřím, že bude skvělá stejně tak jako její první kniha.

30.03.2024 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Moje první knížka od Kinga. Viděla jsem film, ale musím říct, že knížka je skvělá. Líbilo se mi to prokladani novinovými články a zprávami, působilo to tak mnohem autenticneji. Co mi přece jen trochu vadilo, je použití závorek ve kterých je vnitřní hlas člověka. Z toho důvodu ubiram hvězdičku.

10.01.2023 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Další skvělý díl série. Tenhle se mi hodně líbil a hodně mile mě překvapila zápletka s malým Gustavem. Kniha byla napínavá a četla se velmi dobře. Jsem zvědavá, co Martin zažije příště.

06.01.2023 5 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Další kniha že série a za mě opět super čtení. Příběh našeptávače, který hledá své oběti prostřednictvím počítačové hry ve virtuálním světě, mě hodně zaujal. Kniha je plná zvratů a napětí a celkem promyšlených zápletek. Knihu jsem zhltla jako malinu a doufám, že autor ještě dopise další díl.

25.01.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Na první knihu této série jsem se těšila. Kate Marshallová je mi velmi sympatická (rozhodně víc než Erika Fosterová z druhé série). Kniha má celkem zajímavý námět, moc hezky se čte, postupně se příběh pěkně rozjíždí a až na některé nelogičnosti, které tam byly se mi kniha fakt líbila. Už se těším na další knihu ze série a doufám, že Kate bude pokračovat i s Tristanem.

05.02.2022 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

S touto knihou jsem zavzpomínala na své dětství. Pořád je tak hezká, jak si ji pamatuji.

15.01.2022 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Knihu jsem četla už před mnoha lety a pak jsem několikrát viděla i film. Teď jsem se ke knize vrátila díky čtenářské výzvě a jsem moc ráda. Přestože film je natočený skvěle, tak v knize je ještě spoustu detailů, které ve filmu nejsou. Rozhodně jsem se u knížky nenudila a pořád mě tento příběh bavil stejně, jako poprvé. Teď jsem si určitě víc všímala právě rozdílů mezi knihou a filmem.

01.01.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Toto byla moje první přečtená knížka od této autorky. Nečetla se úplně špatně, ale první zhruba polovina mě nebavila. Začetla jsem se až v druhé části a pak už to bylo snadné čtení. Celkově se mi líbil průřez generacemi jedné rodiny. Knihu bych tedy hodnotila celkem kladně.

06.01.2023 3 z 5