Mischellin Mischellin komentáře u knih

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Sarah J. Maas mě snad jednou zabije...
Opět úžasná knížka, napínavý a komplikovaný děj, autorčin nezaměnitelný styl psaní, charisma všech postav, dokonale emoční scény - a ten konec??? Jedno velké WTF a WOW najednou :D
Ale musím přiznat, že i přes velký obdiv, který k autorce chovám, mi trochu začíná vadit směr, kterým se děj ubírá. Občas se v tom celém komplikovaném světě ztrácím a najednou se tam objeví postavy, které tam zřejmě dříve byly zmíněny a já nemám páru, co jsou zač. Někdy je mi docela líto, že se nám nájemná vražedkyně, tajemné sklepy a mocný a krutý, ale přesto lidský král změnily v krvelačné vílí válečníky a královnu Terrasenu, kterou doslova nic nedokáže porazit. Ale přesto to miluju.
Jinak co se týče těch postav, s průběhem tohohle dílu jsem poměrně zásadně změnila svoje názory na většinu hlavního osazenstva. Především - všem se vážně omlouvám, ale Jeřáb je pro mě od teď ta nejnudnější a nejvíc klišé postava. Vždyť doslova jediný, kvůli čemu žije, je Aelin, která ani pomoc nepotřebuje.
Dorian - dřív jsem ho nesnášela, teď ho totálně miluju a vím, že se k sobě s Manon dokonale hodí. Nejvášnivější sexy badass duo v celé sérii!
Již výše zmíněná Manon - nejspíš to nejlepší na celé knize. Pokaždé, když tam dlouho nebyla, jsem si z deprese kousala nehty, což normálně nedělám :D
Aelin - upřímně? Už mě fakt začíná nudit, jak je mocná, všechno jí vždycky vyjde a prostě... už to není Celaena, ani ta stará Aelin. Neskonale jsem si užila tu kapitolu, kdy jsme měli možnost se znovu "setkat" s Celaenou, jestli víte, co tím myslím.
Elide, ta mě... překvapila. Vážně. Vždycky mi připadala nedůležitá a divná, teď mám její kapitoly radši než Aelininy. A s Lorcanem tvoří dokonalou dvojku - na tom konci mi ho bylo vážně líto.
Lysandra a Aedion - ZBOOOŽŇUUJUUU ty dva. Vážně, dokonalá dvojka. Aedionovo chování mi v minulém díle trochu vadilo, ale teď si to hezky vyžehlil. A ta část, kdy se Lysandra pere s mořskýma wyverníma potvorama je jedna z mých nejoblíbenějších částí v knize...
No a nakonec pro mě nejsrdceryvnější část: ŽÁDNÝ CHAOL?! Nemůžu se dočkat jeho speciální knihy, protože až na Manon je to má nejoblíbenější postava...
Každopádně - doporučuju přečíst, povinnost pro všechny fanoušky Sarah J. Maas, a dopředu prosím autorku o více Celaeny v příštím díle... :D

19.10.2017 5 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Když jsem tu knihu viděla, řekla jsem si: "Jo! Ještě jsem nečetla něco tak velkýho a vždycky jsem chtěla, miluju romány, tak se do toho pustíme!"
Po pár prvních kapitolách jsem měla silné nutkání knihu odložit a jít si číst Čtyřlístek, ale pak to dostalo spád a nečekaně mě děj strhnul. Pravda, není to znovna akční scifi nebo tak, ale tahle kniha má něco, co spousta jiných ne - vlastní kouzlo. nějakou magickou nit, která si vás pokaždé, když knihu chcete odložit, těsně obmotá a ladně přitáhne zpět. A takový je i styl psaní - ladný a elegantní, ale zároveň přímý. Za mě rozhodně pět hvězd a poznámka : NIKDY nenosit do MHD, vlaku nebo autobusu. Nejenom, že lidi blbě koukají, ale pohodlné a bezpečné na čtení (vzhledem k rozměrům knížky) to zrovna není...

19.10.2017 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Síla...
Nápad opravdu skvělý, mohla z toho být podobná pecka jako Hunger Games, ale... bohužel ne. Kniha je velmi zpopularizovaná, což mi neskutečně vadí u něčeho, co mě vůbec nezaujalo. Styl autorčina vyprávění je plytký, nudný, jedna z dobrých stránek knihy je čtivost.
Nenáročné čtení a rozhodně nejlepší kniha z celé série, přičemž ostatní dva díly jsou už opravdové propadáky.

27.01.2017 2 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Štvalo mě, že jsem dřív viděla film než knihu, takže jsem je spolu srovnávala, aniž bych si to uvědomovala. Tak trochu jsem čekala něco podobného jako Divergenci (totální propadák), ale kniha mě opravdu příjemně překvapila... Nedokázala jsem se od ní odtrhnout.
Skvělé je, že v knize můžete dokonale popsat pocity hlavní postavy, což byla snad nejlepší stránka Arény smrti.
Knihu jsem prožívala stejně jako Katniss a tak to má být.
Úžasné!!!

27.01.2017 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

BOMBA!!!
Uchvacující, temné, akční (až na několik úseků, kdy se toho moc nedělo, ale v podání Sarah J. Maas a jejího fascinujícího stylu psaní se i takové části stávají zajímavými), poutavé, čtivé, propracované do nejmenšího detailu. Podle mě nejlepší kniha ze série... ZATÍM! Každý nový díl Skleněného trůnu se staví na o hodně vyšší příčku než předešlý a jestli to takhle bude pokračovat i dále... Pátý díl bude opravdu legendární.
Kdo tuhle knihu nečetl, nežije!
PS: Ta chvíle domnělé Chaolovy smrti mě málem pohřbila!

27.01.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Jedním slovem BOŽÍ!!!

25.11.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Skvělá kniha, i když podle mě příliš zpopularizovaná a přechválená. Nebudu lhát, prostě jsem se topila v oceánu technických blábolů i v příběhu samotném. Jsou ale chvíle, kdy se objevuje opravdový spisovatelský talent a hlavně celá myšlenka, poslání knihy, což je pro mě osobně to úplně nejdůležitější.
Jinak forma knihy je velmi příjemnou změnou a hlavně úžasně originálním nápadem. A ještě něco - miluju SPIROVY úvahy o životě a celý jeho systém :D

21.08.2017 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Spíš odpočinkové, ale pořád skvělý doplněk k celé sérii. Milostná linka mezi Aelin (Celaenou, to je jedno) nebyla úplně taková, jakou jsem očekávala, ale možná je to i dobře.
Povinné pro každého fanouška série i Sarah J. Maas :D

21.08.2017 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Už od začátku opravdu zajímavé čtení. I když by spousta lidí řekla, že většina první poloviny knihy byla nudná, já přesto hltala každičkou stránku (a to nemyslím jen obrazně, v některých úsecích mě vážně popadala chuť knihu pozřít a učinit jí tak navždy mojí součástí :D). Velmi promyšlený a hezky vykonstruovaný svět a propracovaný charakter hlavní postavy. Je pravda, že jsem se občas musela vracet a přečítat si některé části znova, protože se tam náhle objevila už známá postava a já neměla tušení, kdo to je - ale to ani trochu neubírá na kvalitě knihy, spíš to vypovídá o mé vlastní roztržitosti.
Vélina i celou jeho "partu" jsem si velmi oblíbila. Myslím, že jeden z mnoha důvodů, proč jsem se do nich mohla tak vcítit, je, že jsem "nahlížela" jejich růstu a dospívání, což u spousty knih není vůbec běžné.
Za mě rozhodně pět hvězd a velký kulturní zážitek

21.08.2017 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Velmi originální nápad, nejsem si jistá, jestli jsem v nějaké knize někdy viděla podobné prostředí. Skvěle vypracovaná psychologie postav, emočně vypjaté scény, úchvatné popisy soubojů, napětí, Masky...
Trochu mě naštvalo, že kniha byla tak čtivá, že jsem jí přečetla za necelé dva dny a pak jsem toho litovala, ale to je spíš můj problém než té knihy.
Rozhodně skvělý začátek série!!!

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Musím se přiznat, že jsem ji četla dřív, než Hvězdy. Kniha na mě působila... zajímavě. Strašně se mi líbí styl Johna Greena, a přestože tenhle typ knih není úplně moje kafe, jeho zápletky, postavy a hlášky jsem si poslední dobou vážně oblíbila. I přesto, že by spousta lidí řekla, že v téhle knize se v podstatě nic neděje, nebo že je zápletka celá klišovitá, je v ní obsažena pro mě naprosto nejdůležitější věc, co se týče knih - myšlenka. A o tom to celé je, vlastně všechny Greenovy knihy. A v tom je to kouzlo. Jen ne každý ho vidí...

25.11.2017 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Zajímavá kniha. Příšerná a přitom krásná. Jsem zvyklá číst hodně drsné věci, takže nějaké brutality mě spíš na tom příběhu uchvátí, ale tohle bylo jěště k tomu emočně a psychicky náročné...
Hned jsem si zamilovala všechny (teda skoro všechny) hlavní postavy a byly pro mě skvělými vypravěči celého drsně pravdivého příběhu. Hltala jsem stránky celé noci jako závislák na heroinu, a na konec knížky jsem skoro neviděla přes závoj slz a halucinací způsobených probdělou nocí...
Rozhodně doporučuju :3

19.10.2017

Posvátné lži Minnow Blyové Posvátné lži Minnow Blyové Stephanie Oakes

Upřímně? Kniha poměrně zklamala.
Čekala jsem něco opravdu temného a drsného, to jsem si ale neuvědomila, že je to YA. Nápad je celkem originální a celá zápletka skvěle vymyšlená, ale z toho stylu psaní je jasně poznat, že i když je to poměrně krvavé a tváří se to jako podmět k pěknému filmu (jen můj názor), prostě to na mě působí jako Harry Potter - styl psaní typická YA. A to mi děsně vadilo.
Jinak co se týče samotného příběhu, dost mi vadila hlavní hrdinka a její charakter - nevím, prostě mi neseděla. Koho jsem si ale vážně oblíbila, byla Angel, typický badass a génius v jednom, kterého všichni prostě musí milovat.

21.08.2017 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Sarah J. Maas. Přemýšlím, jestli ona sama není nějaká literární víla s obrovskou úchvatně šokující mocí...

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Pohádkové, morbidní, napínavé, strašidelné, fantasy. Až na někdy přeslazenou romantiku není co dodat. :)

29.06.2016 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Stejně dobré jako první díl!!!! Miluju severské kriminálky a tohle byl doslova masakr. Skvěle promyšlená a originální kniha, geniální myšlenka a až znepokojivě reálné prostředí. Mráz a napětí na vás doslova dýchá ze stránek.
Navíc naprosto miluju obě hlavní postavy - Miu a Holgera - a hlavně jejich vztah. Mia to s tím svým "je tu něco, ale já nevím co, tak se vožeru a se svou supermocí na to přijdu" vždycky zabije. Miluju jí i její charakter a občas si přeju být jako ona... Bez těch sebevražedných sklonů, samozřejmě

25.11.2017 5 z 5

Oheň Oheň Julianna Baggott

Velmi čtivá, fascinující a drsný svět a velmi originální nápad a velmi hluboká myšlenka celé knihy. Mně osobně otevřený konec vůbec nevadí, protože otevírá dveře naší vlastní představivosti a člověk o té knížce bude přemýšlet ještě dlouho potom, co ji dočte, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby to autorka alespoň trochu prodloužila a rozvedla... Jinak za mě naprosto úžasná kniha i série a místy i opravdu dojemné scény opravdu nejdou zapomenout.
Jinak než 5 hvězd ani nemohu.
PS: Lyda v mých očích vystoupala poměrně závratně vysoko, naopak Patridge mě opravdu zklamal

Game Game Anders de la Motte

Hrubá a syrová, ale zároveň neskutečně zajímavá a poutavá kniha. Přečetla jsem jí jedním dechem a vřele doporučuji všem, kteří mají rádi napětí a nevadí jim pár hrubých slov. :)

29.06.2016 3 z 5