Mišák240 Mišák240 komentáře u knih

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Neuvěřitelně čtivá a opravdu napínavá kniha až do konce. Betty a její dcerce jsem držela všechny palce. Byla jsem doslova v šoku z íránské kultury a jejich života. Jsem zvědavá i na filmové zpracování.

23.03.2023 5 z 5

Stačí chvilka, která dokáže obrátit život vzhůru nohama tolika lidem. Hlavní hrdinka Linda se dokázala poprat s tolika nástrahami a její hrdinství mě opravdu dojalo.

12.01.2023 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Příběh vypráví tři ženy, kniha byla čtivá a i filmové zpracování se mi líbilo.

29.09.2022 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak to byl opravdu silný a hlavně smutný příběh. Holčičky mi bylo moc líto a vlastně i její matky za to, co si vytrpěly. Kniha byla opravdu čtivá, škoda toho tak trochu otevřeného konce a co se stalo s dalšími postavami z knihy???

11.05.2023 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak to byla jízda. Napínavý příběh, místy trochu brutálnější, ale líbil se mi. Hunter s Garciou jsou sympaťáci. Určitě si přečtu další díl.

03.04.2023 4 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Ačkoli je kniha tenká, tak příběh je velmi obsáhlý. Nakonec nešlo si neoblíbit hlavní hrdiny, samozřejmě Axel byl top a držela jsem mu palce od začátku. Zajímavý byl i vypravěč knihy...

15.06.2022 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Do knihy jsem se ze začátku nemohla vůbec začíst, ale od poloviny už se kniha četla dobře. Osudy tří žen, které se dřív či později propojí a nakonec ten (za mě) dost dobrý epilog.

05.05.2022 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Bylo to moc hezké a odpočinkové čtení ze života. Příběh Marie se mi moc líbil.

17.02.2021 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Opět další napínavý příběh, tentokrát trochu navazující na díl druhý a jako vždy spokojenost. Na konci knihy se mi líbí autorčino vysvětlení, proč si zvolila zrovna toto téma.

21.08.2020 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a panu Marešovi moc fandím. Oblíbila jsem si i Případy prvního oddělení a Devadesátky byly super.

27.11.2023 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Opět další opravdu brutální příběh a pachatel byl pro mě velkým překvapením.

03.07.2023 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Po přečtení předchozích dvou dílů jsem byla zvědavá na další pokračování. Hezký, oddychový příběh a nejvíc se mi samozřejmě líbila praštěná, životem zkoušená a vždy poctivá Luisa.

25.06.2021 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Příběh, ač zpočátku mi připadal hodně zamotaný, rozlišit minulost-přítomnost, tak se mi moc líbil. Pro ty, kdo mají autorku rádi, mohu jen doporučit.

23.12.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kniha byla velice čtivá, nešlo jí přestat číst, zajímavé téma. Moc se mi líbily i pasáže, kde se hlavní hrdinka vrací do své minulosti. Příběh končí doopravdy až na úplně poslední stránce.

26.07.2020 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Jako vždy perfektní příběh, který vypráví o tom, jak vznikl tým Kim Stoneové.

18.01.2024 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Kam na to ten autor chodí? Další čtivá detektivka a opět s brutálními prvky, ufff... Dvojka Hunter a Garcia jsou sympaťáci.

28.04.2023 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi líbila, taková oddychová detektivka, kde nechybí napětí, ale žádné velké "drasťárny" a sympatické postavy. Těším se na druhý díl.

17.10.2022 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Moc hezký, ale smutný příběh z konce 2. sv. války psaný dle skutečných událostí. Hezky vyprávěný příběh lidí z Lověšič, bohužel se smutným koncem.

08.11.2021 4 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Nebylo to vůbec lehké čtení, některé násilné scény jsem musela přeskočit, ale jinak příběh byl skvělý, bohužel zde byly popsány hrůzy, které se ve skutečnosti staly. Klobouk dolů před panem Karikou.

07.09.2021 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Za mě plný počet. Úžasný příběh o bratrech hrdinech, který nejde než jen číst a číst. V knize je skvěle popsaná nelehká (šílená) doba, její důsledky pro ty, co nešli s "davem", a neskutečné hrdinství obou bratrů, kteří se nikdy nevzdávají a bojují za slib, který dali otci.

28.12.2020 5 z 5