Mišák240 Mišák240 komentáře u knih

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Kniha se mi moc líbila. I když je příběh z velmi kruté a těžké doby, lidé si nevěří, nenávidí se, každý si stojí za svými ideály a pravdou, najdou se i ti, kdo se snaží hledat společnou cestu. Jsem zvědavá na pokračování příběhu a doufám, že Tomeček bude spravedlivě potrestán.

13.04.2023 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Sice mi už dávno není náct, ale příběh se mi moc líbil a ty dopisy... ty byly nejlepší.

20.09.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Co dodat, další příběh, už 10. díl! a je stále co číst. Kniha má spád, je čtivá, napínavá, Kim a její tým prostě nikdy nezklamou.

14.06.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Příběhy Kim a jejího týmu mě prostě baví, knihu nejde odložit dřív než po jejím přečtení. V tomto díle kromě vyšetřování se mi moc líbila sezení Kim u Teda, který nás nechal nahlédnout dál do Kimina soukromí.

26.05.2021 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Dojemná kniha, která se nelehce četla. Šokující v tom, že tohle všechno se ve skutečnosti dělo a že největší bestií zde byla žena. Rill a jejím sourozencům jsem držela palce od začátku do konce.

21.03.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

I když se mi moc nelíbí příběhy "co by, kdyby"... Kniha o drsné době, drsném životě, byla čtivá, zajímavá, ale místy až depresivní. Ale stojí za přečtení.

02.05.2021 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Jako vždy pěkný, napínavý příběh od začátku do konce. Stále nepřístupná, ale sympatická hlavní hrdinka Kim nás nechá zase o kousek víc nahlédnout do svého soukromí. Těším se na další díl.

12.08.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět svižný, čtivý, ale i dost brutální příběh, ale jak už to tak bývá, na Huntera a Garciu jsou všichni krátcí.

21.04.2023 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Za mě opravdu povedené, originální, ač místy drsné tři příběhy ze života žen, každý úplně z jiného soudku. Ve druhém příběhu musím zmínit opravdu velmi povedenou emailovou komunikaci.

05.12.2022 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

U tohoto dílu mně trvalo trochu déle se začíst, ale nakonec opět hezké napínavé čtení, i když předchozí díly se mi líbily víc. Na začátku mi i trvalo si zvyknout na druhý tým vyšetřovatelů. Kniha prozradí více ze soukromí Staycey.

12.09.2020 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Moje první kniha od autorky a je jedním slovem skvělá. Čtivá hned od začátku. Vůbec jsem neměla ponětí o tom, jak probíhal pád komunistického režimu v Rumunsku. Líbí se mi knihy podle skutečných událostí. Doporučuji.

13.03.2024 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Opět silný příběh od paní Dvořákové, který čtenáře nutí k zamyšlení, jak z pohledu "viníka", tak z pohledu "oběti".

06.09.2023 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Kniha se mi líbila, tak trochu detektivka, tak trochu rozmotávání rodinných a přátelských pout. Ráda si přečtu od autorky další knihu.

19.05.2023 4 z 5

Smutná, ale velmi čtivá kniha ze života v Životicích. Autorka opět nezklamala. Knihu bych určitě zařadila do povinné četby.

12.12.2022 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Příběh byl velice čtivý, ale těžký. Ze začátku jsem Julii držela palce, aby se jí splnil sen stát se matkou, ale postupem času nedokážu pochopit její chování vůči adoptované dceři. Mrzí mě otevřený konec, chtěla bych vědět, jak to nakonec dopadlo s Agneskou.

17.11.2022 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Mrazivý příběh o tom, co se dělo v 17. století s lidmi nařčenými z čarodějnictví. Ač řekli pravdu nebo lhali, byli po brutálním mučení přinuceni se přiznat i k činům, které nespáchali a nakonec byli upáleni.

10.10.2022 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha se dobře čte, je to takový oddychový psychothriller, žádné "drasťárny" a konec samozřejmě překvapivý.

27.07.2022 4 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Už 11. díl a stále je co číst. Opět jiné téma, zajímavé, nejde přestat číst. Kim a její tým mě pořád baví. Za mě jeden z nejlepších dílů.

25.03.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Mám ráda knihy a humor P.H. Tato kniha byla místy úsměvná, místy smutnější, zkrátka taková oddechovka ze života se zajímavým příběhem.

01.03.2022 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha se četla velmi dobře. Není to moje první přečtená kniha s tímto tématem, hlavní hrdinka zde popisuje, co všechno zažila v koncentračních táborech, ale novinkou pro mě bylo číst vyprávění o holokaustu i z druhé strany, z pohledu Josefa, člena SS. Vložený příběh o upírech bych přeskočila nebo alespoň zkrátila, jinak knihu rozhodně doporučuji.

13.07.2020 5 z 5