Miru Miru komentáře u knih

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Moje první setkání s panem Deaverem a detektivkou jako takovou, které si mne naprosto podmanilo. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Patří mezi díla, která vám nedají spát. Mistrně vykreslená atmosféra příběhu a neustálé napětí vás vtáhne do děje od samého počátku a drží vás na pozoru až do konce. Filmové zpracování nebylo špatné, ale na míle daleko za knižní předlohou, která je v tomto případě nedostižná.

30.05.2011 5 z 5

Odvaha: Diář 2016 Odvaha: Diář 2016 Paulo Coelho

Každoroční klasika. Musím se ale přiznat, že rok od roku vnímám a čtu Coelhovy citace méně a méně...

20.09.2017 3 z 5

Patty Diphusa, Venuše záchodků Patty Diphusa, Venuše záchodků Pedro Almodóvar

No co, je to nářez :-)

20.09.2017 3 z 5

Víkend s přáteli Víkend s přáteli Sophie Kinsella (p)

Taková cynická vztahovka. To mám ráda.

10.08.2017 4 z 5

Stalo se mi všechno Stalo se mi všechno Eva Urbaníková

Bolestivý, čtivý román....ale...co ty chyby, překlepy v záměnách jmen? Hlavní "hrdinky" mi svými sedánky připomínaly Sex ve městě a celá knížka na mě působila, jak kdybych četla Báru Nesvadbovou. Takže asi tak.

03.08.2017 3 z 5

Broskve pro otce Francise Broskve pro otce Francise Joanne Harris

Hodně mě překvapil výběr tématu. Pro mě až mrazivě aktuální.

01.08.2017 4 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

No...co k tomu říct? Snad jen to, že napnutá jsem byla, ale přesto mě to ve finále na kolena nesrazilo.

10.07.2017 3 z 5

Anděl Anděl Jáchym Topol

Za mě hodně zvláštní kniha. Když jsem ji začala číst, pomyslela jsem si, že to nedam. Až tak mě autorův specifický jazyk vyděsil. Žádný oddychový čtení. Musela jsem svoji koncentraci vyšroubovat v podstatě na maximum. Ale dala jsem to. A nelituju toho.

11.07.2016 4 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Bavila mě lehce hororová nálada jednotlivých příběhů. V tomhle směru sbírka určitě nezklamala. Přesto se nemůžu ubránit malé výtce, že u několika povídek dostala postupně vystavěná napjatá atmosféra na frak lehce unáhleným a možná trochu fádním zakončením.

03.06.2016 4 z 5

Jedenáct Jedenáct Mark Watson

Já tu britskou tvorbu prostě žeru ☺ Nemohla jsem se ubránit pocitu, že ten vypravěčský styl odněkud znám. Konkrétně pasáže, které odkrývaly budoucnost jednotlivých postav. Až se mi vybavil hlas Richarda Krajča coby vypravěče ve filmu Nuda v Brně. Za mě spokojenost, kniha splnila má očekávání.

25.04.2016 4 z 5

Láska nebeská z Notting Hill Láska nebeská z Notting Hill Ali McNamara

Tak tohle bylo na můj vkus přece jen příliš. Nejde ani tak o chvílemi až groteskní naivitu celého příběhu, ale styl, jakým byl vyprávěn, postrádal jakoukoli originalitu, jednotlivé postavy a jejich osudy naprosto předvídatelné, bez přirozeného a opodstatněného vývoje (především pak postava Seana). A neustálá přirovnávání a filmové odkazy mi jednoduše lezly na nervy. Na druhou stranu - četla jsem horší díla, tenhle kousek byl přes vše výše zmiňované příjemně čtivý, za mě tedy tři hvězdičky.

07.02.2016 3 z 5

Alchymie: Diář 2015 Alchymie: Diář 2015 Paulo Coelho

Každoroční klasika, která vždy splní svůj účel. Musím se ale přiznat, že rok od roku si méně a méně všímám uvedených citátů...

05.01.2016 3 z 5

Báječné nakupování před svatbou Báječné nakupování před svatbou Sophie Kinsella (p)

Tak tenhle díl mi zabral zatím nejvíc času. Ale přikládám to spíš probíhajícímu stěhovaní než nudě z četby. Je pravda, že autorka v podstatě používá stále stejný model vyprávění, taže určitá překvapení už nepůsobí tak překvapivě pro někoho, kdo už má něco o Becky B. načteno. Ale to mě v mojí shopaholické krasojízdě nezastaví :-))

09.04.2015 3 z 5

Pánbůh vám požehnej, doktore Kevorkiane Pánbůh vám požehnej, doktore Kevorkiane Kurt Vonnegut Jr.

Naprosto brilantní závěr rozhovoru s Adolfem Hitlerem! Tleskám!

28.10.2014 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Nu, tak tady už to bylo lehce melodramatické, takový trochu pubertální patos, ale co, když už jsem v tom, tak hurá na trojku :-)

28.03.2014 3 z 5

Proměny: Diář 2013 Proměny: Diář 2013 Paulo Coelho

Coelhův diář se už pro mne stal každoroční klasikou. Svůj standard si nadále drží, a já každý rok vítám byť jen malé vylepšení (letos například více volných stran na poznámky).

30.12.2013 3 z 5

Krysařovy střevíce Krysařovy střevíce Joanne Harris

Možná lepší než Čokoláda, možná také ne.... Každopádně důstojné a působivé pokračování nezapomenutelného příběhu. Miluju náladu téhle knížky! :-)

02.05.2013 5 z 5

Pusinka Pusinka Karel Žilák

Ve srovnání s jinými tituly obdobného tématu celkem slabé. Ale na druhou stranu absolutně čtivé. Prostě průměr - nijak zvlášť nenadchne, ale na druhou stranu ani neurazí.

01.02.2013 3 z 5

Vím, o čem mlčím - Heroin, toxíci a konec jako sladké nic Vím, o čem mlčím - Heroin, toxíci a konec jako sladké nic Veronika Pánková

Ostře realistická sonda do života drogově závislých. Vyprávění náctileté dívky o jejím nekončícím boji s drogou, o věčném hledání lásky a porozumění mezi "normálními" lidmi. Celý příběh je podán přirozenou formou a naprosto bez obalu. Co v něm možná postrádám, je podrobnější vylíčení cesty (především pak jejího úplného začátku), která hlavní "hrdinku" zavedla až do drogové smrtící pasti.

30.01.2013 4 z 5

Philadelphia Philadelphia Christopher Davis

Skvělý příběh a skvělé filmové zpracování s vynikajícími hereckými výkony. Samotná kniha je psaná dle filmového scénáře a možná právě proto síly dojmu z filmu bohužel nedosahuje.

18.01.2013 3 z 5