Víkend s přáteli

Víkend s přáteli https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172038/bmid_vikend-s-prateli-2fh-172038.jpg 3 111 30

Je léto, sobotní dopoledne, nádherné slunečné počasí a čtyři dvojice přátel se sejdou k tenisovému turnaji. Seznamte se s hostiteli: selfmademan Patrick a jeho suverénní až impertinentní a krásná manželka Caroline, kteří se chtějí pochlubit svým novým venkovským sídlem. Seznamte se s hosty: Stephen a Annie, sousedé z předchozího bydliště, kteří mají v současné době poněkud hluboko do kapsy, Charles, kterého jeho nová zazobaná manželka Cressida povytáhla na společenském žebříčku o několik příček výš, a Don a Valerie, otec s dcerou, kteří jsou místy až nelítostně soutěživí. A nečekaně do dramatu vstoupí další postava – Charlesova bývalá žena, kterou kvůli Cressidě opustil. První míček, který přeletí nad sítí, zahájí dva dny prosycené lahodným Pimm’s, výbuchy vzteku, flirtováním, záludnostmi a šokujícími odhaleními. Brzy se ukáže, že tento víkend se tenisu týká jen pramálo. Chytrý a zábavný román, po kterém člověk rád sáhne, když leží na sluníčku na lehátku a po ruce má dobře vychlazený vinný střik. Daily Mail Kniha plná tajemství a postav, milých i nemilých, jejichž charakter se velmi překvapivě vyvíjí (nakonec se mi nejvíc zamlouvaly ty, které mi byly na začátku protivné, a naopak). Nechybí tu situace k popukání, čte se to krásně lehce, zvládne se to na jedno či dvě posezení a je to opravdu dobrá zábava. Čtenářka B. Za posledních deset let jsem napsala řadu románů, z nichž nejvíce se patrně proslavily komedie pod jménem Sophie Kinsella. Ale dlouho předtím, než jsem si vymyslela sérii o Báječném nakupování, jsem jako Madeleine Wickhamová (jak se skutečně jmenuji) napsala sedm knih. Často se mě lidé ptají, proč píšu pod dvěma jmény, a je to z toho důvodu, že se knihy Madeleine Wickhamové od knih Sophie Kinselly podstatně liší. I když jsem jako Madeleine Wickhamová nepsala už řadu let, mám tyto knihy velmi ráda a doufám, že tato se vám bude moc líbit!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

The Tennis Party , 2011

denča1000
18.07.2021 3 z 5

Oddechové fajn čtení, pro krásné letní dny.

karin4338
30.04.2021 5 z 5

čo sa týká zápletky a dlho tiahnuceho sa deja, tak to bolo vážne slabé. Keď sa však človek nad tým zamyslí, tak autorka predstavila rôznych ľudí, z rôznych spoločenských vrstiev, kde štastie a peniaze sú iba relatívnymi pojmami. Keď niekto má peniaze, ešte neznamená, že má šťastný život, naproti tomu Annie a Stephen, i keď si žijú skromne, a majú svoje muchy, tak majú naplnený život rodinou a porozumením viac ako Cressida s Charlesom, ktorý síce dlho problémy s peniazmi nemali, ale určité skutečne dôležité hodnotu im chýbajú.
Dobrá knižka k zamysleniu, čo je naozaj dôležité. :)

sonabi
16.02.2021 4 z 5

Pohodová oddychovka

Jájinka
16.11.2020 2 z 5

Jako by to psal někdo jiný než S. Kinsella, nudné, bez vtipu, její knížky mají právě ten vtip a nadhled, toto byla ztráta času.

Mnaui
18.09.2020 1 z 5

Sice zajímavá zápletka, ale místy zdlouhavé. Musela jsem se nutit knihu dočíst..

Ála1968
14.09.2020 3 z 5

Čekala jsem,že to bude horší,ale mě se to celkem líbilo.Taková oddychovka na odpoledne.

martinkaLLL
21.08.2019 2 z 5

Je těžký tuto knihu hodnotit, až na potřetí jsem ji dočetla. Vůbec se mi to nelíbilo, i když to bylo od mé oblíbené spisovatelky. Proto je to těžké hodnotit.

If_Heureux
31.10.2018 3 z 5

Letní oddechové čtení. :)

Nixa
29.08.2018 3 z 5

Klidné oddechové čtení třeba k vodě nebo na dovolenou. Kniha se mi celkem líbila, četla se dobře, ale žádný zázrak to nebyl. Přesto nejsem zklamaná a autorku budu číst dál :-)

Aurorita
22.08.2018 3 z 5

Ani nevím, co k této knize napsat. Prostě dobrá oddechovka, u které nemusíte moc přemýšlet. Nenadchne, neurazí.

katallinka
17.08.2018 4 z 5

Tak tohle se mi moc líbilo. Kniha bez hlubšího děje, ale pěkně vyobrazeny vztahy mezi přáteli.

Miru
10.08.2017 4 z 5

Taková cynická vztahovka. To mám ráda.

kitty1113
26.01.2017 odpad!

Nejhorší knížka, kterou jsem kdy četla! Děj o ničem, žádná zápletka a bez špetky humoru. Už jsem to chtěla několikrát vzdát, ale nakonec s vypětím všech sil dočetla. Ztráta času.

akšuram37
04.10.2016 2 z 5

Knížka nic moc, ale přečetla jsem jí. A co mě ještě štvalo byl formát knížky a text až úplně do kraje!

Audreyh
22.06.2016

Ale jo, bylo to takové oddechové čtení. Ze začátku jsem se musela pořád vracet na rozpis jmen, kdo je kdo a kdo patří komu, ale ve finále jsem se i pobavila. Doporučuji tuhle knihu jako nedělní relax na zahradě v houpacím křesle :-)

Doominika
25.05.2016 2 z 5

Na Sophii Kinsellu docela nuda. Nekolikrat jsem se ztratila ve jménech hlavních postav. Konec docela dobrý, ale podruhé určitě číst nebudu.

kilometr
27.04.2016 1 z 5

Už třetí strana mě varovala a já jich dal ještě dalších 57.Kdybych si já vůl raději uvařil.Nedočteno...10%.

Jenny3
07.04.2016 3 z 5

Oproti Lásce na zavolanou je tato kniha hodně slabá. Aneb jak víkendové tenisové utkání roztáhnou do více jak 200 stran. Ale ten konec se mi líbil - pěkné zúčtování. Proto dávám 3* a doufám, že další knížky od autorky budou lepší.

petra4080
25.02.2016 2 z 5

Z knihy mám docela smíšené pocity, četla se dobře, ale byla tak nějak o ničem :-( Mám již doma další knihy této autorky, tak doufám, že budou lepší než tato. Snad to ani nečtěte.

tisha8409
12.07.2015

Přečteno za ale dvě hodiny. Mnoho postav, prokládáno tunou tenisových akcí a výrazů, které nezaujatého nezaujme a spíš obtěžuje. Neustálé chyby ve hře, samé promiňte a snaž se! nebo do blba zírající nijaká ta Cinderela či jak se jmenovala ( asi pro autora není lichotkou když zapomenete jméno jeho hrdinky do pár hodin, že?) a intrikující tlusťoch střídající se s přípravou dětí na hru...mi nepřišlo čtenářsky atraktivní a už vůbec ne letně uvolněné.
Byl to popis reálných vývojů situací a možností, jaké člověk může mít "přátele", ale finanční potíže a nevěru s někým, koho muž pár hodin předtím pomlouval, bych do přátelského setkání netahala.
Spíš jsem od názvu čekala oddechové dovádění s přáteli, kde je každý zcela jiný, kde jinak blbnou ženy jinak muži, užijí si to i bez nevěr nebo přetřásání peněz...
No jak mi prostě nesedla sekce Shopaholika, tak ani toto.