Miru Miru komentáře u knih

Natascha Kampusch Natascha Kampusch Allan Hall

Příběh, který zasáhl a oslovil celý svět. Příběh mladé dívky, ze kterého doslova mrazí. A zároveň také příběh, který stál u zrodu odhalení obdobných případů po celém světě. Kniha je souhrnem informací, dojmů a domněnek všech přímých a v podstatě i nepřímých účastníků. Nic víc, nic míň.

22.02.2012 3 z 5

Barbánek Barbánek Jiří Havel

Kromě Čtyřlístku snad jediný komiks, který jsem kdy četla. A tak jako Čtyřlístek hned několikrát :-)

21.02.2012 4 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Henry Gidel

Souhlasím s předchozími uvedenými komentáři - nejedná se o žádný literární opus a kniha se nečte zrovna nejlépe. Alespoň mně ne. Kolikrát jsem její dočtení už chtěla i vzdát a uložit ji "k ledu", nicméně nakonec jsem se k té poslední stránce přece jen dobojovala. :-)

14.02.2012 3 z 5

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni Václav Čtvrtek (p)

"Každá voda nakonec steče dolů a Stázina se dostane Kubovi za ženu..."
Tak tohle je moje srdeční záležitost z dětství. Tomu i odpovídá mé hodnocení, které je naprosto subjektivní. Žádnou knížku jsem nemilovala tak, jako tu o Kubovi a Stázině.

01.02.2012

Imaginární přítelkyně Imaginární přítelkyně John Irving

Nezbývá mi než souhlasit s popisem knihy - "překvapivě stručný". U Irvinga je to přece jen více než nezvyklé. Životopisnou literaturu nevyhledávám. Spíš s ní mám obecně tak trochu problém, nedokáže mne tolik strhnout, jako klasické romány. A bohužel ani mému oblíbenci se to nepodařilo. Možná na druhý pokus...

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Jojo, to už je hodně dávno...Honzík, dědeček, duhová kulička....prostě nostalgie.

Ferdův slabikář Ferdův slabikář Ondřej Sekora

Jako malá holka jsem v ní neustále listovala. Některé říkanky se mi nesmazatelně vryly do paměti. Jako čtení pro nejmenší naprosto ideální.

01.02.2012 4 z 5

Úplná prázdnota Úplná prázdnota Iveta Vochalová

Knihu jsem četla takřka bezprostředně po Mementu Radka Johna. A protože se jedná o totožnou tématiku, nebylo možné se ubránit srovnání. A výsledek? Úplná prázdnota na mne v důsledku nepůsobila tolik intenzivně. Spíš úplně prázdně.

01.02.2012 3 z 5

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Sophie Kinsella (p)

...aneb jak obyčejná holka ke štěstí přišla - princ na bílém koni, vysněná práce, která rázem vyřeší všechny problémy jako mávnutím kouzelného proutku...prostě pohádka. Ale na druhou stranu, vlastně proč ne? Ono i těch pohádek je asi občas zapotřebí. Nečekejte žádný intelektuální nášup, duchaplná moudra a ponaučení, která vám změní život a posunou vás někam dál. Nic takového. Prostě si jen užívejte úžasně čtivou knížku, lehkost, s jakou je napsána, vypněte a relaxujte. :-)

30.01.2012 5 z 5

Vagina monology Vagina monology Eve Ensler

Tak já nevim. Nějak mě to zrovna nechytlo, čekala jsem asi trochu víc. Nicméně dávám tři hvězdičky - za odvahu.

28.01.2012 3 z 5

Jesus Christ Superstory Jesus Christ Superstory Jaroslav Panenka

Výborný průvodce "Ježíšem", kterého ocení především skalní fanoušci. Kniha, ve které naleznete snad opravdu vše o tomto fenomenálním díle.

28.01.2012 4 z 5

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Zde netřeba sáhodlouhých litanií - ÚŽASNÁ!!!

14.11.2011 5 z 5

Syn cirkusu Syn cirkusu John Irving

Další příklad toho, že ať už Irving zasadí děj svých příběhů do sebezvláštnějšího prostředí, přesto se pro mne stane vždy naprosto strhujícím. Pochybuji o sobě samé, že snad ještě někdy budu schopna tohoto autora vnímat zcela objektivně. Stal se mou srdeční záležitostí!

14.11.2011 5 z 5

Rosemary a její syn Rosemary a její syn Ira Levin

První díl - výborný, druhý díl - zbytečný? Napsán opět poutavě, ale v určitých pasážích jsem měla pocit, že to autor už vážně přehnal. Kdo četl, pavděpodobně tuší, které mám na mysli. No a samotný závěr? K tomu nemám moc co říct. Nejsem si zrovna jistá, jestli jsem jej správně pochopila...

14.11.2011 3 z 5

Stará dobrá Bridget....Pokračování úspěšné knihy o útrapách této Londýňanky mi přišlo v určitých situacích snad až příliš přitažené za vlasy, možná i trochu křečovité, přesto jsem se příjemně odreagovala a musím říct, že mi Bridge bude svým způsobem chybět. :-)

24.10.2011 4 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Asi definitivně rezignuji na romantické knížky. Patrně to opravdu není nic pro mě. Potřebuji větší dávku cynismu, sebeironie a vtipu. A té se mi bohužel opět nedostalo. Knížka to není špatná a jsem přesvědčená, že si najde spousty oddaných fanynek, přesto - jak již bylo zmíněno v jednom z komentářů - na můj vkus příliš patetické a ufňukané.

05.10.2011 3 z 5

Život nanečisto Život nanečisto Barbara Nesvadbová

Opět typická Nesvadbová, která ničím nepřekvapí. Přesto se mi dobře čte. Jen se nemohu ubránit pocitu, že sama autorka se začíná ve svých literárních počinech lehce ztrácet. Vezmeme-li v úvahu, že jednotlivé knihy na sebe nepřímo navazují, jak je potom možné, že v "Životě nanečisto" nalezneme hned čtyři kapitoly vypůjčené z předchozího "Bestiáře"? Časové a faktické nesrovnalosti už raději vůbec nekomentuji.

08.07.2011 2 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Ve většině případů u mne na misce pomyslných vah vítězí kniha nad filmem. Tentokrát je to však, k mému vlastnímu překvapení, naopak. Film - geniální. Kniha - průměrná? Pro mne velice těžko čitelná vzhledem k použitému "negramotnému" stylu.

28.06.2011 3 z 5

Deník jedné mrchy Deník jedné mrchy Suzanne Hawley

Kniha, která se mi do rukou dostala naprostou náhodou a já ji přečetla prakticky přes noc. Jednoduše jsem se nemohla odtrhnout. Nejde o to, že by se snad jednalo o tak mimořádný literární opus. Naopak. Přesto nebo možná právě proto se čte až s neuvěřitelnou lehkostí. Jedná se v podstatě o pohádku pro dospělé. O drsnější verzi Bridget Jonesové, jak už napovídá samotná obálka knihy. I přes mdle vykreslenou charakteristiku postav, jasně předvídatelný děj a s ním spojených několik nedotažeností, jsem se upřímně pobavila. A díky bohu za vyústění děje v samotném závěru, které předešlo prakticky očekávanému kýči, který se po celou dobu příběhu vlezle podbízel.

05.06.2011 3 z 5

Miluju tě k zbláznění Miluju tě k zbláznění Jáchym Topol

"A duše na talíři rozprostřená je jak lágr....sebe si nesu svůj otrok, sebenegr..." aneb každej si hledá svý, kam sebe vrazit. Jedna z nejlepších knih poezie, která se mi kdy dostala do rukou.

31.05.2011 5 z 5