mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

AUDIO:Tato knížka ve mně vyvolala víc smutku než radosti. Čímž nechci říct, že by se mi nelíbila. Naopak
Jen mi bylo líto....vlastně všech. Jejich kolikrát zbytečná nedorozumění, hádky a trápení je provázely celou knížku. Každý v sobě nesl svou bolest a pravdu, ale pochopení se mu nedostalo. To přišlo v okamžiku, kdy bylo už skoro pozdě.
Interpretace Jana Ciny mi přišla nejlepší ze všech, ale dámy mu zdárně šlapaly na paty. Díky jejich přednesům jsem se vžila do babiččiny chaloupky a chvíli žila s nimi o:)

14.09.2023 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Začátek knížky měl pomalejší rozjezd, ale zhruba od půlky se děj rozběhl a čas s knížkou rychle ubíhal.
Prolínání minulosti a současnosti bylo přehledné a ani v postavách jsem se neztrácela. Příběh s troškou nadpřirozena byl sice těžko uvěřitelný, ale držel Vás v napětí a nakonec se knížka četla skvěle.

23.08.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Tak to byla pořádná bichle. Do půlky jsem se spíš trápila a čtení pro mě bylo zdlouhavé. Zhruba v půlce byl odhalen pachatel a já si říkala, ježiš o čem to dál bude, se Kepler vrátil ve vší parádě. Ač je Jurek už po smrti, opět se příběh stočí k němu. Napínavé, čtivé, super.
Jen těch oběti na můj vkus už moc. Nějaký větší happyend by si tato série zasloužila.

27.07.2023 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Moje první setkání s autorem. Poslechla jsem si audioverzi namluvenou Pavlem Rímským, který má velmi příjemný hlas.
Napínavý děj, který Vás strhne a donutí poslouchat/číst dál a dál. Asi úplně nevadilo, že jsem předchozí díly přeskočila, narážky na minulost byly v průběhu vysvětleny. Za mě super čtení a určitě půjdu do dalšího dílu. Ten "otevřený" konec, který naznačuje další směr mi nedá spát:o)

10.08.2022 4 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

SKVĚLÉ!
Mlýn je přesně ta knížka, která Vás nutí číst a číst. Krátké a svižné kapitoly a vy si pokaždé říkáte ještě poslední, ještě poslední a ani nemrknete a z té jedné poslední je deset:o)
Smutný příběh dvou bratrů, kteří svým slibem podepsaly svůj těžký osud. Vyprávění o mlýnu a bratrech občas přeskočilo na osud někoho jiného, což bylo milé a osvěžující.
I Kdyby byl příběh inspirován třeba jen desetinou ze skutečného života bratrů, klaním se před jejich statečností a postoji vůči režimu.
DOPORUČUJI

08.01.2021 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Typická "hartlovská" oddechovka. Knížka je rozdělená do 4 částí - příběhy tří dávných spolužaček, které se prolínají a v poslední části se setkají na společném třídním srazu.
Jednoduchý slovník, žádné wau, ale přesto milé hezké čtení, které doporučuji

19.02.2024 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Na brutalitu jsem si v této sérii už zvykla. Opět napínavý příběh, série si stále drží svou laťku vysoko. Zatím mě nezklamala ani jednou.

11.12.2023 5 z 5

Jako fanoušek filmů HP se mi samozřejmě nejvíce líbila a nejvíce mě zajímala část života Toma z jeho natáčení této série.
Byl to nejspíš trošku namyšlený malý prevít:o), ale dospěl do rozumného muže s dobrými zásadami a s těžkou životní zkouškou.
Zajímavé čtivé.
Audioverze namluvená Radkem Škvorem skvělá

21.11.2023 4 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

AUDIO: To se tak krásně poslouchalo. Milý příběh o nelehkém životě Emilky, hezky doprovodil hlas Michaely Ryklové. Některé slovní obraty a spojení bych vypustila, ale celkový dojem na tak milou oddychovou knížku mi nezkazil. Už dlouho se mi nic tolik nelíbilo. I když přiznávám, že první část knížky Emilčina dětství a dospívání se mi líbila víc.

08.09.2023 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

"Tahle nemoc mi vzala už tolik, teď si ukradnu něco já...." a to něco je 1 krok

Krásný a zároveň smutný příběh o nenaplněné lásce, kdy se dva mladí lidé do sebe zamilují, ale nesmí se k sobě přiblížit natož pak dotknout.

Zvítězil rozum a touha žít dál nad láskou, která nemohla být naplněna...

26.06.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Tak to bylo hodně silné téma.
Po odchodu z církve se vrací Jaroslav do domu, ve kterém vyrůstal. Vše na něj padá a ve chvíli, kdy vypadá, že by se mu mohlo začít dařit, mu dojde, v čem je vlastně jiný a co staví zeď mezi něj a zbytek světa. I zahrada, která mu byla do té doby útočištěm a dělala radost ho nevytáhne z jeho smutku, osamocení a života, který mu nepřináší ani sebemenší radost.
Celou dobu mi ho bylo líto, ale zároveň jsem si říkala, že kdyby v mém okolí někdo takový bydlel, mé předsudky by byly stejné jako všech ostatních...

26.06.2023 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Teď mě trošku mrzí, že jsem nejela sérii popořadě, ale přeskakovala díly. Tenhle díl mě přesvědčil o kvalitě této série a budu muset dohnat díly, které jsem přeskočila.
Skvělé, čtivé, napínavé

24.03.2023 4 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Nadšení ze čtení, které jsem měla při čtení předchozích dílů se rozhodně nekonalo.

Odhalení na můj vkus nastalo celkem brzy, žádné napětí se nedostavilo a celkově slabší děj to jen podtrhnul.

01.07.2022 2 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Napsat to jiný autor asi by se mi to tak nelíbilo. Ale Colleen odpustím všechny ty sladkosti, dobré konce, nekonečné porozumění Gragama a celkovou nasládlost.
Ona prostě umí napsat příběh, který se svým tématem dotkne každého srdce...mého určitě.

29.11.2021 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Opět zajímavé a kontroverzní téma. Příběh jako takový se mi líbil, ale ten přešťastný konec byl už trochu přehnaný.
Každopádně jsem tak nějak v šoku z rasismu a jeho vnímání v Americe a pokud je na tom jen troška pravdy, je to dost smutné.
Rozhodně se mi líbí autorčin styl psaní, obzvlášť závěrečné řeči u soudu, jen ten konec v mém hodnocení umazal hvězdičku

27.09.2021 3 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Tři životy, tři příběhy každý osud jiný a přesto se jejich životy spojí a vznikne krásný i když smutný příběh. To bylo tak hezké čtení, že je mi až líto, že mám dočteno. Vždycky při čtení knihy z válečné doby si uvědomuji, jak hezky si žijeme. DOPORUČUJI

24.01.2021 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Za mě určitě lepší než první díl. Konec trošku zmatený, ale tím spíš se těším na třetí díl, kdy se vše rozlousken (doufám:o). Super napínavé čtení

09.10.2020 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Na to, jak je Nesbo "profláknutý" jsem asi čekala víc. Netopýr pro mě byl zklamání. Většinu knížky jsem se nudila a hlavní pachatel se na můj vkus dal uhodnout celkem brzy. Závěr knihy nabral větší a zajímavější spád, proto dám tomuto autorovi ještě šanci a přečtu si nějakou jinou z této série.

24.06.2020 2 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Oba díly jsem přečetla ani ne za týden. Mám ráda knížky ze života a tahle přesně taková je. Paní Körnerová prostě umí psát a zaujmout od první stránky

24.06.2020 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kdysi jsem viděla film, ale už si ho vůbec nepamatovala. Po přečtení ho určitě shlédnu znova. Knížka byla super, poslouchala jsem audio verzi a Martin Stránský opět skvělý. I závěrečná část o Millenniu byla skvělá.
Mohu jen doporučit

19.03.2024 5 z 5