mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hana mě čtenářsky nasměřovala jinam, než jsem byla dosud zvyklá. Snad u žádné jiné knihy jsem neměla větší představivost a každá dějová část mi v mých představách běžela na plné obrátky.Po přečtení téhle knížky jsem začala častěji vyhledávat knihy s tématy války a koncentračních táborů.

24.06.2020

Slavík Slavík Kristin Hannah

Přečetla jsem hodně knížek z 2.světové války, ale troufám si říct, že tenhle příběh nemá na žádný jiný...Krásně napsané. Chvílemi jsem napětím ani nedýchala. A pokud má někdo pocit, že se v dnešní covidové době máme špatně, měl by si Slavíka přečíst. Díky tak statečným lidem, o kterých knížka je máme krásné životy, i když o tom někdy pochybujeme. Tyto příběhy bychom měli vyprávět našim dětem, aby se nikdy nezapomnělo, jak krutí byli nacisté a jak stateční Ti, co proti nim bojovali. Snad nejvíc mě zasáhla scéna, kdy Rachel utíká... To pro mě byla nejsilnější a zároveň nejsmutnější část

23.03.2021 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Tak na tuhle knížku jen ta nezapomenu, úplně jiná než které jsem dosud o válce četla, tak autentická a opravdová...hrdost, dojetí, lítost...všechny tyhle emoce jsem při čtení cítila. Neuvěřitelný příběh statečných parašutistů, kteří bojovali za svou vlast. Poslední část v kostele mě tedy úplně rozsekala: "NIKDY SE NEVZDÁME, JSME ČEŠI". Měla jsem husí kůži.

13.08.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Příjemná změna od ostatních detektivních sérií, že hlavní hrdina nemá žádné trauma z minulosti a je to normální člověk, který může mít i někoho rád:o) a vycházet s lidmi.
Super zápletka a konečný výsledek....prostě waaaaau. Nedokázala jsem přestat číst, konec byl opravdu dramatický.
Super čtení a určitě se vrhnu i na další díly, na které se moc těším

07.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Většinou jsem skeptická co se týká pokračování tak úspěšných děl jakým 1. díl bezesporu byl. Druhý díl hezky navazuje a pro ty z nás, kteří jedničku četli před delší dobou, krátkými vzpomínkami připomíná děj předchozí. Autorčina skvělá znalost historie kraje se krásně prolíná se smyšlenými příběhy hlavních hrdinů, ke kterým jsem hned pocítila sympatie a prožívala s nimi jejich radosti i smutky. Na konci každé kapitoly jsem se s hlavními postavami jen těžko loučila, ale zároveň se těšila na osudy dalších. Závěr knihy lehce naznačuje, jak by mohl vypadat a kam by se mohl ubírat život Ženky i Wojtka a i díky tomu se už moc těším na pokračování. Tentokrát jsem si, ale udělala svůj malý rodokmen, abych při čtení 3. dílu nelovila hluboko ve vzpomínkách, jak to vlastně tenkrát bylo:o)

12.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Zajímavé a pro mě dosud neznámé téma o životě havířů, kdy je zasáhl výbuch v dole...tolik obětí a tolik nešťastných rodin, které se musí vyrovnat se ztrátou blízkého. Smutný, ale zároveň krásný příběh. Skvěle napsané!

24.06.2020 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Těžko uvěřit, že se dokáží spřátelit dvě rodiny, při kterých jedna odsune tu druhou z jejich domu, já ale uvěřila. Hezký ale smutný příběh. Ač byli Němci ( i v tomto románu) povýšeni, dokázali si někteří z nich získat mé sympatie. Oko za oko zub za zub nikdy nemůže ze života vymazat násílí, bezpráví a nespravedlnost. Vždy se najde někdo jako Hitler nebo Tomeček, který myslí jen na sebe a vyvolává v lidech ještě větší nenávist.
Těším se na druhý díl.

28.03.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tak jako všechny autorčiny knihy je i Listopad čtivý. Paní Mornštajnová umí psát velmi poutavě, ale i přesto mi tato kniha nesedla. Během první půlky, kdy byla Maja ve vězení a Magda v ozdravovně jsem při čtení cítila jen smutek a depresi. Vůbec mi nesedl vykonstruovaný příběh, jak by bylo kdyby....
Závěr knihy i díky časovým skokům, ve kterých jsem se ztrácela, tak nějak podtrhl můj ne příliš celkový dobrý dojem z celého příběhu.

21.04.2021 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Mám pocit, že před každým napsáním knihy musí autorka strávit hodiny nad studováním historie, poznávání kraje a příběhů a to vše se z mého pohledu kladně promítne do jejích knih. Žítkovské bohyně jsou toho důkazem. Jen doporučuji si při začátku čtení této knihy dělat svůj malý rodokmen. Postav a jejich vzájemného propletení je tam skutečně mnoho a nějaký taháček pomůže při čtení. Nerada se v knížce vracím, když si říkám, kdo to vlastně byl a co tam dělal. Skvělá knížka

24.06.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Ufff, tak to budu vstřebávat dlouho. Cácora neměla jedinou spřízněnou duši a já si při čtení představovala, jak bych ji objala a řekla, že bude zase dobře. Ale nebylo...celým životem se jenom těžko protloukala a nesla si těžké břímě minulosti. Svým posledním činem chtěla ochránit, ale opět ublížila jen sama sobě.
Možná kdyby knížka měla aspoň šťastnější konec, zanechala by ve mně naději, takhle cítím jen smutek.
A ten název a pojetí lesa....tleskám

26.04.2023 5 z 5

Že paní Lednická umí psát dokázala už u Šikmého kostela, ale Životice...to je úplně jiný "kafe". Z literatury faktu udělat čtivý, srozumitelný a dechberoucí příběh a tím probudit tuhle zapomenutou opomíjenou událost...to umí jen málokdo.

24.10.2022 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Kniha je trošku brutálnější takže nedoporučuji slabším povahám. Ale jinak skvělý thriller, napínavý od začátku do konce. Krátké rychle navazující kapitoly, při kterých jsem se ani na minutku nenudila. Zajímavý příběh

02.07.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Detektivky paní Klevisové se mi líbí. Jsou napínavé a lehce uvěřitelné na rozdíl od autorů jiných národností.
Tady byl trošku pomalejší rozjezd, ale jak se do děje dostal Bergman, pěkně se to rozjelo.

09.08.2023 4 z 5

Už seriál Případy 1.oddělení jsem si oblíbila a tak jsem si knížku pana Mareše a Moravce nemohla nechat ujít. Několik příběhů ze seriálu se objevilo a spousta dalších přibylo (což by bylo fajn udělat další řadu seriálu :o). Život elitního detektiva na oddělení vražd opravdu není nuda, někdy mi nějaký příběh i vyloudil úsměv na tváři. Skvělá knížka, doporučuji

29.06.2023 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

To je prostě klasika. Krásné, milé, vtipné čtení. Moc se nám s dcerami líbila

13.10.2020 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opět nemůžu nic vytknout. Napínavé, čtivé, žádná kašička okolo...tři brutální vraždy v rozmezí pár dnů. Knížka jede od první stránky.

20.03.2023 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Sérii jsem začala číst na přeskáčku (což nevadí, protože když je zmínka o minulosti, vždy je nějak dovysvětleno) a teď bych ráda začala postupně navazovat. Čím víc dílů mám za sebou, tím víc jsem přesvědčená o kvalitě série. Skvělé, napínavé a v podání audioverze panem Rímským snad ještě lepší. Super, těším se na další

04.04.2023 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tohle už je prostě taková sázka na jistotu. Skvělá série plná napětí a zvratů. Takhle má detektivka vypadat.
Hodně mi připomíná sérii od Angely Marsons

Doporučuji

30.09.2022 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Skládám obdiv k autorově fantasii. Buď je naprosto geniální a nebo skrytý maniak:o)
Jako tohle vymyslet a zkombinovat už chce fištróna. I tento díl má laťku hodně vysoko, nechybí napětí, akce a nakonec samozřejmě nečekané rozuzlení. Možná v tomto případě by méně bylo více. Kniha přece nemusí být skvělá jen tím, že na závěr musíte šokovat. Trošku mě vadilo, že směr k pachateli, kterým se děj původně ubíral, byl potom ukončen jen pár větičkami a vlastně se rozplynul.
Poslouchala jsem audioknihu a přiznám se, že mi Jakub Saic úplně nesedí. Obzvlášť mi vadí jeho parodování hlasů postav zejména žen

21.10.2021 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

3. díl mi konečně dal, co jsem od této série očekávala. Napětí, super zápletku a touhu přečíst si další díl.

Josie v tomto díle odhalí tajemství, které se přímo týká jejího života. V některých kapitolách se vracíme do vzpomínek na její dětství, které nám odhaluje jaká (a vlastně i kdo) byla její matka.

07.06.2023 5 z 5