Miriam Miriam komentáře u knih

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Mám ráda příběhy, kde se prolíná minulost s přítomností a tento autor to umí opravdu skvěle. Prostředí malého města kde má každý svá tajemství, jejich vztahy nejsou tak čiré, jak obyvatelé dávají najevo a Anna vše pomalu odkrývá, ikdyž jí většina lidí podkopává nohy.
Rozuzlení mě zase (jako u léta) dostalo, zkrátka perfektní práce.

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Nedivím se, že Baker měl při psaní téhle série všude po domě nalepovací lístečky, aby se v tom všem on sám vyznal. Byla to neskutečná jízda. Závěrečný díl série jsem jenom valila oči a nechápala, co a jak se vlastně stalo. A vlastně jsem fandila dost padouchům.
Ten konec, to bylo něco. Za mě skvělé zakončení série.

Zátiší Zátiší Louise Penny

Vytříbený sloh, kniha se moc dobře četla, byla to literární delikatesa. Inspektor Gamache je mi hodně sympatický, má charisma a skvělou strategii. Je to pomalu, opravdu pomalu plynoucí detektivní příběh (bez prolévání potoků krve a popisy mučení), který jsem si užila a obsahuje několik zajímavých myšlenek, které jsem si zaznamenala.

20.03.2023 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Druhý díl jsem zhltla stejně jako ten první. Detektivní zápletka mě bavila a zároveň jsem napjatě sledovala další životní peripetie hlavní vyšetrovatelky Jude. Děj není zbytečně zdlouhavý nebo překombinovaný. Moc povedená série.

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Podle anotace jsem si myslela, že to bude úplně o něčem jiném, ale zklamaná rozhodně nejsem. Přečteno za jeden den. Velice napínavé, zamotané. Kapitoly Hannah z pohledu dítětě byly na knize asi nejvíce psycho, když si člověk uvědomí, v čem celý život žila a nezná nic jiného, pro ni takový standard život a pro ostatní peklo.

Tma Tma Jozef Karika

Já čtu Kariku moc ráda a jeho knihy mě baví. Proto jsem se divila, že má Tma takové slabé hodnocení. Po dočtení to opět nechápu, ale pro někoho Karika zkrátka holt není. Tma nemá žádný dlouhý úvod, bez představení minulosti, ale po pár stránkách jste v mrazivém prostředí slovenských hor. A pak klasika, už to jelo závratnou smrští dějem až na samotný konec, který byl tentokrát dost polopaticky vysvětlen.

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Žádnou podobnou knížku jsem nikdy nečetla, ale nad má očekávání mě moc bavila, i když se většina děje odehrává právě ve formě telefonních rozhovorů. Nechybělo napětí, děj postupně gradoval až do úplného finále a já se rozhodně nenudila.

19.03.2023 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Tak tohle se opravdu povedlo. Celou dobu jsem byla napnutá jak struna, jak to vlastně celé bylo a musela jsem číst dál a dál, abych to rozlouskla. Stejně jsem na to nepřišla, ale musela jsem si počkat na ty poslední stránky. Každopádně teorie byly, a že jich bylo hned několik. Označení krimidarma tady opravdu sedí. Žádné prolévání krve ani sáhodlouhé popisy mučení.

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Horská chata, která je odříznuta od civilizace jak počasím, tak technikou, bývalí přátelé a jedno velké tajemství. Nápad fajn, ale neproběhlo u mě takové to wau, díky kterému bych chtěla neodložit knihu. Jen jsem pak už byla zvědavá, jak to celé dopadne. Střídání dějové linky bylo bodem k dobru. Za mě dobrý thriller, proč ne, ale úplně nejásám 3,5*

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Pořídila jsem si všechny dosud vydané díly této série na doporučení. Co se týká obsahu, tak zneužívání dětí v klášteře církevními hodnostáři, o tom se nečte dobře. Téma jako takové již mnohokrát rozebíráno i v jiných detektivkách, proč ne, to by nevadilo, ale kvalitou to byl pro mě spíše ten průměr. Respektive ničím kniha nevybočovala, ničím extra nepřekvapila, co se týká vraha, tak to také nebylo žádným velkým překvapením.
Asi bych za to všechno dala 3,5*.

20.03.2023 3 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Autobiografický román, který asi nikoho nenechá úplně chladným. Jsem ráda, že tahle kniha vyšla a autorka šla s pravdou na povrch. Po celý svůj život se s tím snaží vyrovnat. Pro mě zase jen ujištění, že prostředí v jakém vyrůstáme nás ovlivní po celý náš život.

20.03.2023 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Skvělé zakončení série, ale zároveň doufám, že by mohl být další díl. Nerada jsem se loučila s Judy a Uriahem. Série se mi moc líbila.

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Myslím, že mám další oblíbenou sérii. Námět a prostředí Amišů mě moc baví a vyšetřovatelka Kate mi přímo sedla. Dokonce je i nějaké to techtle.

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

A tohle bylo co? Pokud měla být kniha parodií na Karikovu Trhlinu, tak se povedlo dokonale. Námět a téma dobré, jednoduše napsáno, netřeba nad dějem nijak hloubat ani přemýšlet. Naprosto bez mrazivé atmosféry. Opravdu má k thrilleru hodně daleko.

28.04.2023 2 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Tak tohle byla špičková kniha, nejlepší z celé série. Opravdu to bylo dovedeno k dokonalosti. Hlavní postava, události, kapitoly minulosti, vztahy a konec wau! Žádné potoky krve ani popisy nechutností, zato kvalitní čtenářský zážitek.

River Wild River Wild Samantha Towle

Přečetla jsem za pár hodin. Velice čtivý příběh, nejen erotika, sympatické hlavní postavy. Mohlo to být sice více propracovanější, delší, ten potenciál tam byl, ale já jsem taky spokojená. Asi si každý domyslí jak skončí, ale cesta k závěru se mi moc líbila.

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Dobrá napínavá literatura je v první řadě vždy střetnutí se se životem. A v tom má autor pravdu. Vždycky nedočkavě sleduji, kdy už vyjde jeho nová knížka. Tentokrát ovšem, mně jako ženě, nebylo takové střetnutí vůbec příjemné. Téma domácího i sexuálního násilí na ženách, o tom nebylo dvakrát příjemné číst. Každopádně nápad, zápletka, pak takový ten moment, kdy nevíte která bije a nakonec pompézní finále.
Pak mi všechno vždycky do sebe skvěle zapadne, ale pěkně nás vodí za ručičku.

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

Nepředpokládala jsem, že by tahle kniha odpověděla na otázky a byla to zaručená pravda. Tu se bohužel asi jen tak nedozvíme, i když je spousta teorií. Rusko a jejich tutlání pravdy, tak to je a v dalších letech to asi nebude ani jinak. Dvě dějové linky, které byly velice čtivě napsány a doplněny mnoha fotografiemi, které přidávaly na autentičnosti. Po přečtení vyvstanou další a další nezodpovězené otázky a další teorie, i když v Rusku je možné asi všechno.

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Se svou klaustrofobií bych tam nevlezla ani za nic. První polovina knihy taková naťukávací, ale nenudila jsem se, spíše jsem čekala, kdy to konečně příjde. Druhá polovina byla velice svižná, čtivá a napínavá. Batesovi se povedlo nastínit atmosféru podzemí skvěle.

20.03.2023 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Četla jsem v rámci čtenářského klubu a už si od něj žádnou knihu nepřečtu, to vím jistě. Děj byl pro mě nijaký a hlavně ho asi po pár dnech zapomenu.Ratata a bum bum a záporák byl zabit a šmitec. Žádný čtenářský zážitek nebo že by by mi ta knížka něco dala. Maximálně zásobu vulgarit, to je asi tak všechno. Přečtení bylo pro mě naprosté utrpení a ke čtení jsem se musela vyloženě nutit. Napětí jsem z toho necítila, jenom nekonečnou nudu. Jednu hvězdičku dávám za nápad ohledně města a jeho fungování.

20.03.2023 1 z 5