MirekUL MirekUL komentáře u knih

Stop průměrnosti : jak uspět ve světě, který oceňuje jednotvárnost Stop průměrnosti : jak uspět ve světě, který oceňuje jednotvárnost Todd Rose

Knihu určitě doporučuji, jelikož se zabývá běžně používanou věcí, a to průměrem. To co je používáno každodenně a běžně je většinou přijímáno bez hlubšího zamyšlení, přičemž právě tato kniha toto porušila a donutí čtenáře zamyslet se, zdali je používání průměru vždy vhodné a navíc prospěšné. Autor představuje v knize tři principy, a to členitosti, kontextu a individuality, se kterými pokud se čtenář seznámí, tak dle mého názoru bude v budoucnu průměrné hodnoty a jejich relevanci už vnímat s větší rezervou.

29.12.2019 5 z 5

Velice zajímavá a přínosní kniha, která se dá přečíst velmi rychle. Užité výrazové prostředky jsou sice místy ostřejší, někomu to asi může být nepříjemné, ale mně osobně to nevadí. Kniha jednoznačně patří do kategorie osobní rozvoj, avšak spíše bych ji doporučil čtenářům, kteří už nějakou knihu s touto problematikou přečetli, jelikož myslím, že na „začátečníky“ může být až moc přímočará. Za nejzásadnější myšlenku z knihy považuji to, že i když se člověku dějí věci, za které nemůže (které sám nezpůsobil), tak je přesto zodpovědný za jejich řešení - dle mého se nám to líbit nemusí a vlastně ani nemůže, ale principiálně to už tak v životě funguje.

23.12.2019 5 z 5

Nepostradatelní Nepostradatelní Seth Godin

Některé kapitoly jsou nadbytečné (možná až zbytečné), ale na druhou stranu v knize je série velice dobrých myšlenek k tomu, čím jsou nepostradatelní lidé charakterističtí a jak vypadá jejich přístup k práci a dalším (možná i všedním) záležitostem.

20.12.2019 5 z 5

Zóna úspěchu Zóna úspěchu Gay Hendricks

Velice zajímavá a přínosná kniha, koncept horní meze je v knize velmi dobře rozpracován a vyargumentován, a tak je na místě se nad těmito principy v běžném životě zamyslet. Velmi zajímavá mi přišla kapitola 6, ve které se autor zabývá vnímáním času z hlediska Newtona a Einsteina.

14.09.2019 5 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Zajímavá a přínosná kniha, ve které jsou srozumitelnou formou popsány jednotlivé principy vyjednávání, přičemž tyto poznatky se zcela jistě v běžném životě jakémukoliv čtenáři neztratí.

22.07.2019 5 z 5

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Tomáš Kosačík

Velice přínosné kniha, která je psaná velmi čtivým, srozumitelným a mnohdy až nevybíravým způsobem, což pro uvědomění si základních principů, které autor v knize řeší, vůbec není na škodu. Jediné co bych knize vytknul je to, že autor neodkazuje vůbec na jiné autory, jelikož určitě ne všechny myšlenky v knize jsou od základu jeho původní.

20.03.2019 5 z 5

Odvaha nebýt oblíbený Odvaha nebýt oblíbený Koga Fumitake

Velice srozumitelná kniha, kterou považuji za jednu z nejlepších, které jsem doposud k problematice osobního rozvoje četl. Pro mnoho čtenářů může být kniha špatně pochopitelná nebo zcela nepochopitelná, avšak s tím počítá i jeden z autorů, který v doslovu uvádí, že kniha obsahuje „soubor názorů, které leží v protikladu k běžné společenské normě.“ Ovšem, i když nedojde k identifikaci čtenáře s jednotlivými názory a pohledy autorů v knize, tak kniha minimálně rozšíří obzory a nevede čtenáře k tomu, že určité věci v životě se dají dělat i jinak.

10.03.2019 5 z 5

Tak dobří, že vás nepřehlédnou Tak dobří, že vás nepřehlédnou Cal Newport

Perfektní a dle mé názoru i velice realistická kniha. Základní poselství této knihy je založeno na myšlence, že pokud chce člověk něčeho po pracovní stránce dosáhnout, tak musí tvrdě a poctivě pracovat. Existují však pravidla a principy, které při správném pochopení a aplikaci dosáhnutí úrovně „být tak dobrý, že vás nepřehlédnou“ usnadní.

03.03.2019 5 z 5

Radikální otevřenost Radikální otevřenost Kim Scott

Velice přínosná kniha, která je sice primárně určena pro manažery, ovšem plno zajímavých postřehů a rad zde najdou i další čtenáři a jiné profese, které pracují ve větší míře s lidmi (např. učitelé).

24.01.2019 5 z 5

Kurvítka v hlavě - Proč i chytří lidé jednají hloupě Kurvítka v hlavě - Proč i chytří lidé jednají hloupě Ivo Toman

Knihy Iva Tomana mám velmi rád, přečetl jsem většinu jeho knih. Knihu Kurvítka v hlavě považuji za jednu z nejlepších. Lidem se zájmem o osobní rozvoj určitě pomůže si uvědomit (případně zopakovat) mnoho věcí, které umožní využít svůj potenciál efektivněji.

20.10.2018 5 z 5

13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají 13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají Amy Morin

Jedna z nejkomplexnějších knih o osobním rozvoji, které jsem dosud četl. Pro zájemce o problematiku osobního rozvoje, ale i pro lidi, kteří se chtějí reálně posunout „někam dál“ je tato kniha ta správná volba.

28.09.2018 5 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Kniha poskytuje zajímavé a pro druhé velmi cenné postřehy vzdělaného, moudrého a životně zkušeného člověka, a to jak na současnou společnost, tak i na životy jednotlivců. Kniha je napsaná srozumitelně pro běžného čtenáře. Velmi oceňuji, že autorka zachovala v rámci textu typické vyjadřování dr. Honzáka, čímž text působí autenticky.

07.09.2018 5 z 5

Sapiens: Od zvířete k božskému jedinci Sapiens: Od zvířete k božskému jedinci Yuval Noah Harari

Výborná kniha. Autor souvislosti okolo vývoje lidstva dává do velmi širokého kontextu a zároveň v rámci toho vysvětluje i věci, která mnohdy bereme automaticky, ale ony tak automatické nejsou (nebyly) nebo jejich původní význam mohl být dříve zcela jiný.

05.09.2018 5 z 5

O bludných kruzích a bludných kamenech O bludných kruzích a bludných kamenech Max Kašparů (p)

Stručná, jasná a výstižná kniha, která obsahuje zajímavé postřehy, které se čtenáři v životě určitě neztratí.

11.03.2015 5 z 5

David a Goliáš David a Goliáš Malcolm Gladwell

Malcolm Gladwell opět nezklamal. Znovu napsal poutavou knihu, která obsahuje plno zajímavých a zpravidla i překvapivých věcí, jejichž znalost člověku rozšíří obzory.

Sebeovládání Sebeovládání Karel Nešpor

Velice přínosná publikace, která vysvětluje základní pojmy k tématu a pomáhá pochopit iracionální jednání lidí.

23 zabijáků prokrastinace 23 zabijáků prokrastinace S. J. Scott

Kniha je stručná a jasná, a tak přečtení by nemělo být nějak moc obtížné ani pro věčné prokrastinátory. Obsahuje plno zajímavých rad, které pokud si člověk osvojí, tak si život v mnoha směrech ulehčí.