Mira7 Mira7 komentáře u knih

Nebezpečné osobnosti Nebezpečné osobnosti Joe Navarro

Podobnou knihu jsem hledal poměrně dlouho. Mohu ji hodnotit jen v superlativech, psaná je opravdu skoro jako detektivka. Kontrolní testy, vysvětlování a uvádění praktických případů pomůže problematiku pochopit.
Přečtením knihy jsem si navíc potvrdil, co jsem už delší dobu tušil. Několik takových povedenců jsem potkal a mám možnost potkávat i nyní a je až neuvěřitelné, kam to někteří dokázali dotáhnout.

25.12.2019 5 z 5

Řez Řez Vicki Pettersson

Po řadě detektivek / thrillerů ze severu jsem si přál přečíst trochu odlišný styl. Knihu jsem si vybral spíše náhodou a bez očekávání , autorku jsem dosud neznal. Nebudu při hodnocení uvažovat, jak moc je takový příběh reálný, protože asi určitě není (díkybohu). Kniha se mi četla dobře a velmi rychle. Byla taková, jakou od americké autorky čekám. Přímočarost od začátku do konce a rychlý spád. Stojí to na kontrastech mezi sympatickou hlavní hrdinkou a naprostým psychopatickým zlem v nejkrystaličtější podobě. Líbily se mi myšlenkové návraty hlavní hrdinky do traumatizujících zážitků z minulosti, které daly příběhu logický rámec. Pokud mi ale osobně v literatuře něco opravdu vadí, tak je to explicitně vyjadřované násilí. Jsem raději, když se naznačí a je na čtenáři, aby pochopil. Proto ubírám jednu hvězdičku.

14.04.2019 4 z 5

Tradiční čínská medicína v denním životě Tradiční čínská medicína v denním životě Radomír Růžička

O téma tradiční čínské medicíny jsem se začal zajímat relativně nedávno, o to více mne všam zaujalo. Při absenci lékařského vzdělání se spousta těchto věcí špatně chápe, což přesně věděl Ježíšek a dal mi pod stromeček pravě tuto knihu psanou pro laiky. :-) Perfektní čtení, až záhadný pohled na lidské tělo a praktické rady na léčbu spousty neduhů a zkvalitnění vnitřního zdraví a života.

27.01.2019 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Trvalo mi - možná skoro polovinu knihy - než jsem se do příběhu začetl. Děj nabírá obrátky postupně. Není to Zmizelá (zase to srovnání), ale pořád je to napínavé čtení. Líbí se mi, že každá autorčina kniha je něčím jiná, není to stále stejný styl psaní.

11.11.2018 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Kniha mne sice nevtáhla do děje tak silně jako Zmizelá, ale na prvotinu? Velmi dobré. Svérázná hlavní hrdinka hledající pevnou půdu pod nohama míří do svého rodiště, kterému je lepší vyhnout se obloukem...

21.08.2018 4 z 5

Úvod do psychologie Úvod do psychologie Zdeněk Helus

Hledal jsem publikaci, která nebude sice "pro pokročilé", ale bude odborná, vysvětlující a současně srozumitelná pro laika nestudujícího obor psychologie. Zvolil jsem tuto knihu a má očekávání splnila beze zbytku. Hutný a přitom čtivý text poskytne základní informace o psychologii jako vědě.

14.07.2018 5 z 5

Tao proti stresu Tao proti stresu Stuart Alve Olson

Velmi užitečná kniha přibližující Taoismus obyvatelům Západu. Napomáhá k uvědomění si podstaty stresu a nabízí jeho odstranění formou praktických technik. Kniha je rozhodně více, než jen „příručka“, čtenář v ní nahlédne do podstaty a filozofického základu Taoismu.
Ke knize se lze vracet opakovaně a vždy v ní najít něco nového.

25.11.2017 5 z 5

Věčný manžel Věčný manžel Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Dostojevskij ve svém co do počtu stran krátkém románu nechává čtenáře nejprve se v příběhu rozkoukat. Nízký počet stran zvyšuje čtivost románu a s rostoucím očekáváním střetu mezi dvěma hlavními postavami, Velčaninovem a Trusockým se zvyšuje i napětí. Ten pak přijde ve chvíli, kdy se již možná ani neočekává.

Trusockij, celoživotně podváděný (a nic netušící) „věčný manžel“ se o všem dozví až po smrti manželky nalezením její korespondence. Vydá se do Petrohradu, aby se tam setkal s bývalými „rodinnými přáteli“.

Dostojevskij podrobně rozebírá pocity a myšlení hlavních postav a ukazuje je v tragických i směšných situacích.

12.11.2017 5 z 5

Falešný prorok Falešný prorok Håkan Östlundh

Nečetl jsem předchozí knihu, odtud může pramenit nižší hodnocení, které knize dávám. Severská krimi / thriller, to je už pojem, byl jsem proto zvědavý - autora jsem neznal. Trvalo mi trochu déle začíst se, s příběhem jsem se úplně "nesžil", přestože kniha je psána dobře. Motivace pomstít se je silná a je páteří příběhu. Konec to pro dost mne napravil, byl napínavý (souboj, loď...).

23.05.2024 3 z 5

Králové šachového světa Králové šachového světa Jiří Podgorný

Kniha je výjimečná v popisu atmosféry utkání o šachový trůn, vztahů a osobností hráčů. Trochu mi připomíná knihy o fotbalových nebo hokejových mistrovstvích. Čtenář díky tomu získá přehled o šachové historii nejen v podobě záznamu partií.

05.05.2024 5 z 5

English Riddles / Anglické hádanky English Riddles / Anglické hádanky Nick Gerrard

Kniha dobrá pro procvičování a prohlubování znalostí angličtiny, včetně vysvětlování významu anglických slovních hříček. Hádanky jsou i zábavné.

04.02.2024 5 z 5

Profesionální síťový marketing nejen pro profesionály Profesionální síťový marketing nejen pro profesionály John Bremner

Dobrá kniha, změna v oblasti technologií zasahujících mj. do oblasti marketingu ji však činí v některých ohledech / používaných technických pomůcek a metod/ zastaralou. Princip však zůstává. Především pomůže pracovat na vnitřním nastavení ve smyslu proaktivity. Nutným předpokladem je však i vhodný typ osobnosti pro tuto činnost.

04.02.2024 2 z 5

A Christmas Carol / Vánoční koleda A Christmas Carol / Vánoční koleda neznámý - neuveden

Pro mne hezký dárek k Vánocům do sbírky zrcadlových anglicko-českých knih. :-)

29.12.2023 5 z 5

Legendární herní ikony: Kompletní průvodce Legendární herní ikony: Kompletní průvodce Katy Stokes

S péči zpracovaná historie ikonických herních postav. Psáno hezky a podrobně, v podstatě vzdělávací publikace. Určitě přínos pro všechny příznivce videoher.

22.12.2023 5 z 5

Muzea Horního Slezska na české i polské straně           Muzea Górnego Śląska na czeskiej i polskiej stronie Muzea Horního Slezska na české i polské straně Muzea Górnego Śląska na czeskiej i polskiej stronie neznámý - neuveden

Odborně, přehledně a graficky hezky zpracovaná kniha. Zajímavé faktografické čtení pro (nejen) rodáky a příznivce Slezska. Ve své podstatě kniha hranice Horního Slezska přesahuje, protože uvádí muzea v rámci celého Moravskoslezského kraje. Ty nejhezčí sbírky jsou patrně na polské straně. Knihu lze vnímat i jako inspiraci na poznávací výlety. :-)

26.03.2023 5 z 5

English Fairy Tales / Anglické pohádky English Fairy Tales / Anglické pohádky Nick Gerrard

Kniha psaná vytříbenou angličtinou, pěkné čtení. Navíc zajímavé porovnání ve smyslu pojetí žánru pohádek ve srovnání s pohádkami českými / slovanskými, bratři Grimmů nebo H. CH. Andersena. Anglické jsou asi kapitola sama pro sebe.

23.03.2023 5 z 5

Na slovíčko s mumií Na slovíčko s mumií Edgar Allan Poe

Některé povídky jsem jít četl dříve, některé pro mne byly naopak nové. Strašidelné povídky střídají humorné. Obojí E. A. Poe zvládal mistrně. Raději mám jeho horory. Jámu a kyvadlo nebo Zánik domů Usherů jsem četl za život již mnohokrát...a pořád je mnohokrát číst mohu..

16.02.2023 5 z 5

English jokes - anglické vtipy English jokes - anglické vtipy Nick Gerrard

Anglický humor je skutečně skvělý. Některé vtipy jsou slovními hříčkami (s vysvětlivkami) a určitě pomohou rozšířit znalosti angličtiny. Čtenář se učí a směje. ;-)

15.01.2023 5 z 5

Nad propastí Nad propastí Wilbur Smith

První kniha, kterou jsem od Wilbura Smithe přečetl. Vím, ze jich napsal spousty, ale nějak jsem kolem nich jen procházel... Vždy jsem zvědavý, jaký čtenářský zážitek mi kniha od pro nového autora přinese. Asi jsem čekal, že kniha bude více zaměřena na Afriku, ale jinak skvělé čtení na každé stránce. Děj knihy je propracovaný a obsáhlý. Život postav je rozprostřen mezi a do období dvou světových válek s množstvím historických reálií a samotným silným příběhem.

05.12.2022 5 z 5

Aschenputtel und andere Märchen der Brüder Grimm/ Popelka a jiné pohádky bratří Grimmů Aschenputtel und andere Märchen der Brüder Grimm/ Popelka a jiné pohádky bratří Grimmů Jacob Ludwig Carl Grimm

Vhodná kniha pro němčináře, které baví číst v němčině pohádky. :-)

28.10.2022 5 z 5