minimonisek minimonisek komentáře u knih

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Skvělá hororová kniha, místy jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Líbí se mi i kresby doplňující jednotlivé kapitoly. Rozhodně si ji ještě někdy přečtu.

04.04.2015 5 z 5

Milenci avignonští Milenci avignonští Karolína Becková

Příjemná oddychovka, jen příběh se mi nezdál moc propracovaný. Jiné knihy od této autorky jsou lepší.

31.03.2015 2 z 5

Isola Isola Isabel Abedi

Příjemné a oddychové čtení. Člověk do poslední chvíle nevěděl, jak kniha dopadne. Příběh se mi líbil svou originalitou. Rozhodně se ke knize ještě vrátím v budoucnu.

27.03.2015 4 z 5

Draculův poslední doušek Draculův poslední doušek Miloslav Švandrlík

Další skvěle napsané hororové povídky od pana Švandrlíka. Jeho knihy mám moc ráda, jsou velice čtivé a mají originální zápletku. Rozhodně každému doporučuji.

27.03.2015 5 z 5

Nekros a jiné noční můry Nekros a jiné noční můry Brian Lumley

Skvělá sbírka povídek, všechny mě bavily. Člověk se do nich rychle začetl a nemohl se od nich odtrhnout. Za mě 5 hvězdiček.

15.03.2015 5 z 5

Divoženka a jiné příběhy Divoženka a jiné příběhy Zdenka Pšeničková Slavíková

Kniha byla docela zábavná, trochu jiný pohled na pravěk a české pověsti. Víc mě bavily ale příběhy ke konci knihy, které byly více ze života.

15.03.2015 3 z 5

Nezvaní hosté a jiné strašidelné povídky Nezvaní hosté a jiné strašidelné povídky * antologie

Povídky jsou spíše určeny mladším čtenářům. Nejsou špatné, jako oddechovka jsou ideální.

06.03.2015 3 z 5

Skvělá kniha, první jsem viděla filmy a rozhodla se, že si knihu prostě musím přečíst. Obojí mě hrozně nadchlo. Děkuji panu Tolkienovi, že pro nás vymyslel úžasný příběh hobitů a trpaslíků a nechal nás spolu s nimi prožívat skvělé a nezapomenutelné dobrodružství.

05.03.2015 4 z 5

Pojednání o upírech Pojednání o upírech Jaromír Kozák

Kniha obsahuje velké množství zaznamenaných údajů o zmrtvýchvstáních. O upírech, co klasicky pijí krev se zde nedočtete. Kniha je vcelku zajímavá, ale mnoho příběhů mi splývalo dohromady. Nicméně některé, mi silně uvízly v paměti a působí až hororově.

25.02.2015 2 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Film se mi líbil trochu víc než kniha, ale ta taky nebyla špatná. Líbí se mi hodně námět, obsahující jak pohádkové (nadpřirozené) bytosti tak zamilovaný příběh, který je prodchnutý nebezpečím spojeným se ztrátou života. Od tohoto autora si rozhodně přečtu i další knihy.

22.02.2015 4 z 5

Upíři žijí Upíři žijí Konstantinos

Kniha mě trochu zklamala, autorovo vyprávění na začátku či ke konci kapitol bylo moc zdlouhavé a naopak, co bylo zajímavé, jako třeba vyprávění z dopisů či různé příběhy, tak to bylo zkrácené. Jinak na dobu, kdy autor tuto knihu psal, byla jistě pokroková a nutila člověka k mnohým zamyšlením.

17.02.2015 2 z 5

Neznámý partner Neznámý partner Nora Roberts

Skvělá kniha od Nory Roberts, nechybí v ní láska a nebezpečí. Do konce nebudete tušit, kdo je hlavním strůjcem všech vražd a intrik. Čtu ji už po několikáté a stále se k ní vracím.

14.02.2015 4 z 5

Skotské duchařské historky Skotské duchařské historky James Robertson

Kniha byla celkem zajímavá, obsahuje soubor vyskytujícího se nadpřirozena ve Skotsku. Kapitoly ke konci knihy se mi četly mnohem lépe, jelikož šlo spíše o příběhy než o popisy jako na začátku knihy. Za mě 3 hvězdičky, protože jsem čekala, že kniha bude čtivější.

14.02.2015 3 z 5

Úžasná na pohled Úžasná na pohled Louise Bagshawe (p)

Skvělá kniha, přečetla jsem ji za pár dní a vůbec jsem se nemohla odtrhnout od děje. Líbí se mi autorčino propojení dvou rozdílných životů, které prožívají to, co obyčejní lidé - starosti s láskou a kariérou. Rozhodně každému doporučuji si knihu přečíst.

09.02.2015 5 z 5

Dvojí metr Dvojí metr Janet Dailey

Knížky od Janet Dailey mám hodně ráda, dobře a rychle se čtou. Zápletka obsahuje romantiku a trochu zvratu, ale končí šťastně. Je to taková oddychovka.

01.02.2015 3 z 5

Bezmoc Bezmoc Dean Koontz

Další skvělá kniha od Koontze. Nevím, kam chodí na své nápady, ale čtenáře to prostě baví. Příběh se čte velmi dobře a zápletka, jako ve většině jeho knih, je napínavá. Za mě 4 hvězdičky, trochu mi vadil ten scifi konec, ale jinak super.

31.01.2015 4 z 5

Kniha hrůzy Kniha hrůzy * antologie

Některé hororové příběhy byly horší jiné lepší, záleží zrovna na rozpoložení člověka. Nejvíc mě upoutaly příběhy Zelený bůžek bolesti, Hudba Bengta Karlssona, vraha, Nic složitého a Všechno špatně.

26.01.2015 3 z 5

Spojení krve Spojení krve Nicky Perry (p)

Kniha mě trochu zklamala, čekala jsem něco jiného, ale spousta pasáží mi připomínala Stmívání. Podobná jména, podobný děj - škoda, že autorka nevymyslela něco jiného, něco svého, způsob jejího psaní není špatný, ale podobností je strašně moc s jinými knihami. Škoda.

16.01.2015 2 z 5

Výtah do pekla Výtah do pekla Jiří Pavlovský

Kniha se mi zdála hodně zmatená, mnohdy mi přišlo, že se autor spíše než na děj zaměřuje na výčet nechutností, které ho zrovna napadly - mix béčkových hororů na dvou různých místech, hlavně když je tam spousta krve a násilí.

09.01.2015 odpad!

Kletba egyptské mumie Kletba egyptské mumie Robert Lawrence Stine

Velmi napínavá kniha pro mladší čtenáře, kteří se chtějí bát. Jako malá jsem ji hltala.

31.12.2014 3 z 5