milena8281 milena8281 komentáře u knih

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Knihu jsem četla celkem dlouho, moc mě to nebavilo, pořád jsem u toho usínala. Postavy mě nějak výrazně nechytily za srdce. To se ale změnilo v posledních cca 200 stranách. Pro mě nejzajímavější bylo sledovat dějiny SSSR a Gruzie. Je to z trochu jiného pohledu, než jsem to dosud znala. A nejvíc se mě dotkl osud Eristaviových - Sophio, Andra a Mika. A samozřejmě Kitty. Nelituji, že jsem si knihu přečetla, ale jsem ráda, že už jsem na konci.

28.07.2020 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tak to byla hodně zvláštní kniha. Hodně syrová, drsná, krutá. Jako by nestačilo, že ty holky se musí o sebe starat rok samy, přežít v naprosté pustině, i to by byl podle mě dost obtížný úkol. Ještě jsou tu pytláci a jejich "poslání". Pokaždé, když Tierney odhalila další dílek skládačky, otevřela se mi pusa ještě o něco víc. Tohle není žádná romantická knížka pro dospívající slečny. Proč je to vlastně YA? Je mi mnohem víc a byla jsem chvílemi v naprostém šoku. Jako ano, je to čtivé, a hodně, líbilo se mi to, to v každém případě, a je tu hodně námětů na přemýšlení.
Nechtěla bych žít v takové společnosti. Problém je, že když v ní žijete, tak máte sice oči otevřené, ale všechno stejně nevidíte.

08.07.2020 4 z 5

Dáma Měsíčního svitu Dáma Měsíčního svitu Rainer M. Schröder

Příběh se mi líbil, hezky se četl.
Zajímavé téma - celkem přelomová doba. Po skočení 1.SV se společnost radikálně změnila, doba přála připraveným a podnikavým, bohužel i těm na "špatné" straně. A prohibice byl nepodařený experiment, který ovlivnil život celé tehdejší generace. Totéž platí o následném krachu burzy. Lusknutím prstu mohl člověk pohádkově zbohatnout nebo naopak přijít úplně o všechno. Mallory tím proplula zdánlivě bez pohrom. A spousta lidí by jí nejspíš měla co závidět ... z chudého děvčete, které muselo tvrdě dřít na rodinné farmě, se stala bohatou dámou, žijící v luxusu. Ale to bylo jen pozlátko, tvrdě zaplacené jejími sny a touhami.

25.05.2020 3 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Krásně romantické a čtivé. Taková krásná pohádka. Ale já to mám ráda a už sahám po posledním dílu.

07.05.2020 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Děj nenápadně a pozvolna graduje, takže čím déle čtete, tím víc vás to vtahuje a říkáte si, co se to teda vlastně dělo, a pak, když už jste si skoro jistí, že víte, nebo se brzy dozvíte, co se stalo, se najednou stane něco úplně jiného, než jste čekali. Skvělé.

09.04.2020 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Když jsem hledala v knihovně knihu, která by mě bavila a dobře se mi četla, šla jsem rovnou pro Milénium. Baví mě to a čte se mi to fakt hrozně dobře. Bohužel je to pro mě jednohubka, ale to už je asi můj problém. Každopádně příběh má svižné tempo a zajímavý příběh. Mně se to líbilo.

07.03.2020 5 z 5

Po prvních stránkách jsem si říkala, jestli vůbec dočtu. V půlce knihy už jsem věděla, že ano, a na konci jsem byla smutná, že už je konec.

16.01.2020 4 z 5

Akce Soudný den Akce Soudný den Sidney Sheldon

Po dlouhé době jsem sáhla po Sheldonovi a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Velmi dobře napsaný příběh, akčnější i napínavější je jednoznačně druhá část knihy, přesto se mi to skvěle četlo od začátku až do konce.

10.11.2019 4 z 5

Lord John a důvěrná záležitost Lord John a důvěrná záležitost Diana Gabaldon

Autorka opět dokázala, že umí psát. Její Cizinku miluji a tak jsem samozřejmě chtěla vědět, co vymyslela pro lorda Johna. Tento román možná nebyl tak napínavý jako Cizinka, ale určitě byl stejně dobře propracovaný. Začátek rozhodně sliboval napínavý námět. Greyovo odhalení ohledně snoubence jeho sestřenice je dosti pikantní i ošemetné.
Je evidentní, že Dianu Gabaldon baví psát. A mě baví její romány číst.

25.07.2019 4 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Velmi pěkně napsaný příběh, přesně takový, jaké čtu nejraději. Prima oddychovka s romantickou zápletkou.

26.04.2019 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Prima počteníčko. Asi bych i já potřebovala něco podobného, podívat se na některé věci očima o pár let mladšíma, s nadšením a nadějí, takový restart, připomenout si, jaké byly moje cíle a sny dřív, než mě život dokopal na jinou kolej. Přiznám se, že chvílemi jsem měla slzy v očích, jen nevím, jestli byly pro Alici nebo pro mě. Jednoznačně mi ta kniha přistála v ruce ve chvíli, kdy měla.
Liane Moriarty píše velmi příjemným stylem. Je to druhá kniha, co jsem od ní četla, a vážně se mi čtou dobře.

05.04.2019 5 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Krásná korespondence. Nic takového už dnes nefrčí. Nemůžete nastrkat své vzpomínky za obložení, aby se pak na vás vyvalily jako velká voda. Jako námět na román je to velmi originální. Mně se to moc líbilo. Ach, asi jsem taky romantická duše :)

26.11.2018 4 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

V porovnání s jednotlivými díly série Cizinka byla tato kniha spíš jen jednohubka. Určitě by se toho dalo do tohoto příběhu napsat víc. A pohled na seznámení s Claire z pohledu Jamieho by byl nejspíš taky fajn. Tak možná příště.

18.09.2018 3 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Příjemné čtení. Příběh milenců z nesmírně těžké doby se zajímavě propojil s hrdiny ze současnosti. Možná bychom měli zase začít psát dopisy, aby v budoucnosti měli spisovatelé o čem psát

15.08.2018 3 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Velmi emotivně napsaný příběh. Za téměř každou kapitolou jsem si říkala "Ježíši Kriste" ... Četla jsem samozřejmě o tom, jak se dřív chovali k chovancům podobných ústavů, přesto to čtení byla silná káva. Přečetla jsem jedním dechem, nedalo se odtrhnout.

05.06.2018 5 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Kniha se mi líbila, námět byl jednoznačně velmi zajímavý. Závěr trochu překvapivý - Lydiina úloha a hlavně její chování mě docela překvapily. Závěr by si možná zasloužil trochu víc propracovat. Ale mají masoví vrazi motiv ke svému konání? Musí mít nějaký? Je pravda že pokud jeho obětí obvykle byly studentky, pak do toho Tessie zdánlivě nezapadá, ale podle mě se jí stala proto, že byla svědkyní Maryina únosu. Tak jsem to alespoň pochopila já.
Kniha určitě stojí za přečtení. Čte se dobře a já ji přečetla jedním dechem.

05.12.2017 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Neuvěřitelně dobře napsaný příběh, velmi napínavý, poutavý. Líbí se mi autorčin styl. Přečetla jsem jedním dechem.

09.11.2017 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Tenhle díl mě bavil asi nejvíc ze všech 3. Neuvěřitelně mě pobavila pasáž, kde Marie líčí otcovu vyjížďku na koni. Doslova jsem brečela smíchy. Některá přirovnání jsou fakt velmi nápaditá.

23.08.2017 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

úžasná kniha. Četla se velmi dobře, děj má spád a je velmi napínavý. Hrdinovi jsem fandila až do konce. Příběh o lidském odhodlání a vytrvalosti, hledání vlastní cesty a statečnosti. Film jsem neviděla, ale určitě se na něj podívám.

26.03.2017 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Přečetla jsem na jeden zátah. Po Aristokratce jsem čekala podobný humor, ale nedočkala jsem se, kniha není humorná ani trochu, místy bych řekla až truchlivá. Nejsem zklamaná, to ne, z komentářů jsem věděla, že bude jiná. Je HODNĚ jiná.

28.01.2017 3 z 5