Miladad Miladad komentáře u knih

Vlny času Vlny času Tanya Stewner

Jako vždy super, jen mám teď pocit, že než série skonči, budu tak o 10 let starší...

04.02.2024 5 z 5

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

Dost podobné první knížce (osm hor), ale vlastně mě ta horská poetika dost baví. O hledání smyslu života a životní rovnováhy, kterou mně osobně hory taky dávají.

28.01.2024 4 z 5

Když má štěstí kliku Když má štěstí kliku Aurélie Valognes

Knížku jsem dostala od kamarádky s komentářem že je to takové oddychové čtení. Rozhodně mi to tak ovšem nepřišlo. Je tam tolik momentů nad kterými člověk musí přemýšlet že nevím který z nich je ten nejdůležitější. Asi matka která opustí své dítě a snaha pochopit její chování, vztah k sourozencům i vztah prarodičům to jsou věci které formují náš život. Takže určitě doporučuji k přečtení a i když se jedná o jinou dobu podnětů k přemýšlení tu najde každý dost. Je zajímavé si na závěr přečíst pohnutky, které vedly autorku...

14.01.2024 4 z 5

Sila rozumu v bláznivej dobe - Manuál kritického myslenia Sila rozumu v bláznivej dobe - Manuál kritického myslenia Ján Markoš

Škoda, že takovéhle knížky nečtou lidé co věří dezinformacím .... Část věcí jsem věděla, ale byly tam i pro mě nové informace

04.05.2023 5 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Čtivá knížka a zajímavý nápad se školou kde nejsou žádní učitelé. Rozdělení moci ve světe i ve škole se nápadně podobá našemu světu... Jsem zvědavá jak to bude pokračovat.

11.02.2023 5 z 5

Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Adam Drda

Post bellum dělá záslužnou práci, mimo jiné i v oblasti vzdělávání. Komiksové zpracování je velmi atraktivní i pro mladší generaci a přitom jsou pojednána náročná ale důležitá témata z naší nedávné minulosti. tleskám.

04.01.2023 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Moc se mi líbilo jak je příběh vystavěný i celkově styl autorčina vyprávění. Zajímavé a pro mě neznámé prostředí. A velmi silný závěr.

11.09.2022 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

tak napínavý, že vůbec nejde odložit. tahle série se opravdu povedla! těším se na Winter

07.08.2022 5 z 5

Deník haiku 2 Deník haiku 2 Miloň Čepelka

Stříhávali mi
černé vlasy. Teď šedé.
Oj, to to jede!

Haiku je krásný minimalistický formát. A Čepelka umí.

23.01.2022 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Trochu moc přeslazené na můj vkus, ikdyž co může člověk čekat u knížky s takovým názvem. Jako letní oddychovka OK

07.01.2022 3 z 5

Růže sama Růže sama Muriel Barbery

Pomalá knížka, která proplouvá japonským prostředím. Japonsko neznám a tak pro mě byla v tomto ohledu dost zajímavá. nicméně příběh je takový nijaký a hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická. Konec očekávaný, ale o to asi autorce nešlo. Důležitá je tady atmosféra a tu se podařilo vystihnout pěkně.

03.12.2021 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

V podstatě stejné schéma jako předešlé knihy hunger games. Hladové hry v trochu jiných kulisách, kdy ještě začínaly. A konec se dal očekávat, když víme jak se Snow chová v budoucnosti. Ráda jsem se do toho světa vrátila a knížku jsem přečetla bez přestávky, myslím že příznivci Hunger games z ní budou mít radost. Jako by se člověk vrátil mezi staré známé, na místa, která zná a dlouho tam už nebyl...

02.02.2021 4 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Parádní zakončení trilogie. Rozhodně nezklamalo. Autor dokázal přidat ještě další rozměr. Bavilo mě to moc.

08.12.2020 5 z 5

Ostrov, kde rostou housle Ostrov, kde rostou housle Josef Brukner

Sice stará, ale krásná knížka.

26.09.2020 5 z 5

Vytěženej kraj Vytěženej kraj Veronika Bendová

Nic moc objevného, ale tím že některá místa z knížky znám dostala pro mě své kouzlo.

28.06.2020 4 z 5

Náčelník Náčelník Aleš Palán

Pan Nevrlý je obdivuhodný člověk a jeho vyprávění je opravdu poutavé. Je mi blízký jeho vztah k přírodě a moc se mi líbí, jak jí umí popisovat.

21.04.2024 5 z 5

Anatomie rodu Anatomie rodu Simon Mawer

Zajímavá forma psaní - pátrat v rodinné historii. Chvílemi mě to moc nebavilo, ale ve finále jsem se začetla a knížku doporučuji. Hlavně kvůli možnosti vidět jak se lidský život s postupem generací díky bohatnutí společnosti proměňuje.

09.04.2024 4 z 5

Svět bez konce Svět bez konce Christophe Blain

Skvělé ilustrace,trochu moc infornací v některých částech, podle mě přílišná adorace jádra, ikdyž nepopírám že má v řešení klimatické změny své místo. Přemýšlím kdo je cílovka, já pracuji v oboru ekologické výchvy, ale nedokážu posoudit, jesli by knížka bavila teenagery. Každopádně chválihodný počin zase jiným způsobem mluvit o důležitých problémech...

11.02.2024 4 z 5

Klima je příležitost: Opravdová řešení pro naši budoucnost na Zemi Klima je příležitost: Opravdová řešení pro naši budoucnost na Zemi Petr Daniš

Skvělá knížka plná faktů, co dodává člověku naději.

26.12.2023 5 z 5

Řeka, která teče pozpátku Řeka, která teče pozpátku Jean-Claude Mourlevat

Nádherný příběh s krásným koncem. Má v sobě hodně věcí k zamyšlení nejen pro děti. Krásná poetika, fantaskní světy... Přečetla jsem na jeden zátah.

29.10.2023 5 z 5