MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Polib mě Polib mě Stella Tack

Jsou knihy, které ačkoliv mají přes 400 stránek, máte je přečtené během pár hodin. Příběh odsýpal rychle, postavy mi byly sympatické, Ryan upřímně možná trochu více (jen teď nevím, zda proto, že je to kluk).

21.11.2022 5 z 5

Pomýlené srdce Pomýlené srdce Samantha Young

Po dlouhé době knížka, u které jsem probrečela půlku stránek. Není to úplně jednoduchá knížka s jednoduchou zápletkou. Od autorky jednoznačně nejlepší knížka ze série!

05.07.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Za mě bylo prvních 250 stránek úplně o ničem, kdybych začala číst až od prostředku knihy, tak bych o nic nepřišla. Ale ten konec mě tak dostal, že autorce odpustím i ten zdlouhavý rozjezd.

20.06.2022 5 z 5

Návrat Návrat Nicholas Sparks

Kdyby bylo prvních 100 stránek zestručněno do 50, nebo úplně vynecháno myslím, že by se nic zásadního nestalo. Začátek se opravdu vleče a stále čekáte, kdy se děj rozjede. Když ale vyčkáte, dostanete to, co dělá Sparkse Sparksem. Krásný a jedinečný příběh, který vás chytne za srdce.

20.04.2022 4 z 5

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Druhý díl Prašiny přináší nové dobrodružství, tajemství a objevy. Těším se na vyvrcholení třetího dílu.

12.04.2022 5 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Opět skvěle napsáno. I v tomto díle byly věci, které byly za mou hranicí vkusu, ale četlo se to jedním dechem. Uvidíme, co nám přinese další díl, už teď se těším.

28.03.2022 5 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Fajn čtení na jedno odpoledne :-) Styl autorky mi sedl, několikrát jsem měla úsměv na tváři. Nic převratného to není, děj taková klasická tuckovka, ale romantickou duši, jako jsem já, to vždycky potěší. Hlavní je, že u těchto typů knih nemusíte přemýšlet a jen hltáte děj, i když přesně víte, jakým směrem se to bude dál vyvíjet.

19.03.2022 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Není to tak napínavé čtení jako u thrillerů Shari Lapeny, ale určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora.

26.02.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Po Foukneš do pěny, kterou jsem dočítala opravdu jen s velkým sebezapřením, je tohle zase příjemný návrat k paní Třeštíkové tak, jak jsem ji znala z knih Osm, Bábovky nebo Veselí. Nemám ráda knihy, kde je velké množství postav, navíc, když v této knize má každá postava své tajemství... Když jsem si vše rozkreslila na papír, kdo s kým a co asi skrývá, hrozně mě to bavilo. Po dočtení jsem si přečetla svoje domněnky a v některých jsem tajemství odhadla, v jiných jsem byla úplně vedle... Ačkoliv tím, že má kniha otevřený konec a nedozvíme se úplně vše, můžeme se aspoň domnívat, jak dopadla linka s Dušanem, co za "nemoc" má vlastně Dušan a kdo je ve skutečnosti Mikuláš? Co se stalo s Viky a mnoho dalších nevyřčených otázek. Dvě dějové linky jsou skvělé, knihu jsem přečetla za dva dny, protože kdybych ji četla ve více dnech, bála bych se, že bych mezitím zapomněla, co se stalo v současnosti a uniklo by mi tak spoustu informací, které souvisí s minulostí. Pro ty, kdo se taky ztrácí v postavách, udělejte si na papír poznámky, po přečtení můžete sledovat tok vašich myšlenek...

15.02.2022 5 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Neuvěřitelně smutný příběh jedné rodiny, a především o jedné neuvěřitelně silné ženě... Knihu jsem si musela dávkovat po částech... Na jedno souvislé čtení to bylo příliš silné. Příště si vyberu na takhle silné téma jinou dobu než předvánoční čas. Po dlouhém odloučení otce a dcery jsem si ještě o to víc vážila chvil se svými nejbližšími.

26.12.2021 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Obdivuji každého, kdo dokáže předat své hrůzostrašné zážitky s holocaustu ostatním generacím. Chápu, že to není nic jednoduchého, ale každá další zpověď, kniha, příběh napomáhá k tomu, abychom si uvědomili, že tohle už bychom nikdy neměli dopustit... Děkuji, můj nový příteli. Děkuji, že jsi to nevzdal!

17.11.2021 5 z 5

O klíči O klíči Pavel Čech

Kniha mě i jako dospělého velmi bavila. Podněcuje čtenáře k rozvoji fantazie. Přidanou hodnotou knihy jsou krásné ilustrace.

10.11.2021 5 z 5

Okno s dívkou a ptáčkem Okno s dívkou a ptáčkem Dagmar Digma Čechová

Kniha se mi četla velmi dobře, vyhovovaly mi krátké kapitoly, ale stejně každá končila tak napínavě, že mě to donutilo přečíst celou knihu za jeden den. Reného jsem velmi litovala, a jsem ráda, že on sám na konci pochopil, že si má více vážit sám sebe. Postavě Liz jsem ze začátku vůbec nerozuměla, ale když jsem se v půlce knihy dozvěděla její příběh, pochopila jsem ji. Navíc kniha skvěle zachycuje přírodu skotského Wicku. Tahle kniha mě ještě víc navnadila na Skotsko, které už dlouho toužím navštívit, tak snad se tam jednou podívám.

24.10.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Nejlepší knížka od Shari to není, stále vede Jeden z nás, ale i tento příběh nebyl špatný. Nechybělo napětí a opět jsem podezřívala každého, kdo byl v knize zmíněn. To mě na těchto knihách baví, ve svých myšlenkách si tvořím různé příběhy jak to asi mohlo být, takže to není jen tak nějaká oddechovka, ale donutí mě přemýšlet. Vraha jsem odhadovala od půlky knihy a v té době už jsem se začínala nudit a chtěla jsem, ať už je konec a já se dozvím pravdu... Pravdu jsem se dozvěděla, ale i tak mě ten konec neuspokojil, protože se objeví další vrah a můžeme se opět jen domnívat, kdo za tím asi stojí, to mě na knize zklamalo nejvíc.

13.10.2021 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Tenhle díl jsem si šetřila už dost dlouho, protože jsem věděla, že s tímhle dílem přijde konec celé série, a já se s ní loučit za žádnou cenu nechtěla. Ale nakonec jsem si dnes ráno řekla -Je čas. A o 8 hodin později tu držím přečtenou knížku a je mi hrozně smutno. Nehodlám tu porovnávat každý díl, který byl nebo nebyl lepší, protože v každém díle byly všechny postavy sympatické a nehodlám porovnávat. Slzy mi tekly proudem téměř při každé 5. kapitole. Bylo to krásné i smutné zároveň a je mi opravdu líto, že už se nedozvím, jak pokračuje vztah Scotta a Ezry, co Cam a Otis, zda si taky najdou spřízněnou duši. Ale všechno končí, aby mohlo přijít něco dalšího, a už teď se těším na další knihy od Mony. Jednoduše nejde nemilovat její styl psaní, výběr postav a krásných okamžiků, které vás donutí si pobrečet...

08.10.2021 5 z 5

Řecký sen Řecký sen Samantha Tonge

Letní oddechovka, kterou jsem zvolila po příjezdu ze Zakynthosu, abych načerpala řeckou atmosféru, která mi moc chybí. Knížka to splnila nad očekávání, navíc s hezkou romantickou zápletkou. No a co, že je jasné, jak to skončí už při jejich prvním setkání na pláži...

11.08.2021 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Moje první setkání s autorkou a musím uznat, že to bylo příjemné překvapení. Na knize můžu ocenit hlavně humor, který v knize rozhodně nechybí, a měla jsem stále úsměv na tváři. Upřímně však mohu říct, že konec mě trochu zklamal... Tak jak měla kniha rozvitý děj, tak konec mi přišel takový useknutý, nedokončený... Proto o hvězdičku míň.

29.06.2021 4 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Skvělá oddychovka z prostředí antikvariátu. Obě hlavní postavy byly sympatické, a vůbec mi nevadilo, že se jedná o tradiční zápletku badboy a slušňačka. Bylo by fajn, kdyby kniha pokračovala druhým dílem, kde by bylo věnováno více pozornosti Damienovi :-)

23.06.2021 5 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Další kniha o Osvětimi, která mi však přinesla další informace, o kterých jsem se zatím nikde jinde nedočetla. Kniha je napsána velmi dobře, i když občas jsem se v textu ztratila a musela číst znovu, ale to si myslím, že není vina autora. Jsem ráda, že si někdo vybral nové téma a poukázal na další z hrůz, které museli lidé, zvláště pak ženy, zažívat, aby si zachránily svůj vlastní život.

16.06.2021 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Krásná a zároveň smutná knížka o přátelství dvou chlapců, kteří stojí na opačném konci plotu. Navíc s hodně smutným koncem, ačkoliv za mě to asi skončilo, tak jak jsem očekávala... Nějakým zvráceným způsobem to snad ani jinak skončit nemohlo...

22.05.2021 5 z 5