mikimachr mikimachr komentáře u knih

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Ivan Vyskočil je známý svým hraním si se slovy. Malý Alenáš je proto plný slovních hříček, přesmyků, zkomolených jmen. Snová krajina, ve které si Vyskočil splnil svůj sen.

19.01.2013 3 z 5

Uprostřed nocí zpěv Uprostřed nocí zpěv Jiří Kratochvil

Výborná, výborná kniha z prostředí Brna. Možná právě zasazení do moravské metropole se mi tolik líbilo. Jinak je Kratochvílova kniha vtipná, poutavá, její čtení rychle odsýpá. Propojení dvou příběhů a jejich spojení v jeden je zajímavé.

Lední medvídku, vezmi mě s sebou Lední medvídku, vezmi mě s sebou Hans de Beer

Asi nejlepší díl. Ideální knížka pro děti.

19.01.2013 4 z 5

Lední medvídku, kam pluješ? Lední medvídku, kam pluješ? Hans de Beer

Tohle snad četl každý jako malý. Klasika. :)

19.01.2013 4 z 5

Padoucnice 1 Padoucnice 1 David B. (p)

Výborný komiks. Neokoukaný, jak grafický styl, tak pojetí příběhu. To platí i o dalších dílech.

19.01.2013 5 z 5

Ten dělá to a ten zas tohle Ten dělá to a ten zas tohle Richard Scarry

Dobrá knížka pro děti.

24.01.2013

Je večer, vypusťte čerta! Je večer, vypusťte čerta! Martin Kubát

Originální, hravá a plná nápadů.

Agogh Agogh Oldřich Mikulášek

Na Mikuáškovy verše nějak nemohu přijít. Pro mě naprosto nezajímavá básnická sbírka.

19.01.2013 1 z 5

Fotbalová horečka Fotbalová horečka Nick Hornby

Povinnost pro každého, kdo má v srdci místo pro kanón, nebo třeba rovnou kanón místo srdce.

Až do konce světa Až do konce světa Garth Ennis

Asi nejlepší díl Preacherovské série. Custer je frajer!

Pod Severkou I Pod Severkou I Väinö Linna

Jedna z horších knih povinné četby. V podstatě se v ní, kromě mapování života ve finské vesnici, nic moc neděje. Je poměrně obsáhlá a těžko čitelná.

19.01.2013 2 z 5

Fotbalové techniky a dovednosti: Fotbalová škola Bobbyho Charltona Fotbalové techniky a dovednosti: Fotbalová škola Bobbyho Charltona Bobby Charlton

Co si budeme povídat, ta knížka je úplně na nic. Jako malý stejně asi nebudete pročítat příručky pro začínající fotbalisty, trenéři naopak sáhnou asi po něčem osvědčenějším. Promiň Bobby. :)

PS: Toho autora berte s rezervou, Sir Bobby to asi fakt sám nenapsal. :)

18.01.2013 1 z 5

Boží duha Boží duha Jaroslav Durych

3 způsoby čtení - milostný příběh dvou lidí, sonda do česko-německých vztahů, křesťanská alegorie. Bohužel ani jeden ze způsobů není příliš lákavý. :) Za mě: 1*.

18.01.2013 1 z 5

Obrazy Obrazy Jaroslav Durych

Oproti Boží duze, která je vyloženě "přecpaná" křesťanskými motivy jsou Obrazy poněkud civilnější. Některé z povídek jsou lehko čitelné, zábavné. Většina z nich má nejspíše kritizovat tehdejší poměry a celkově konzumní společnost. Některé alegorické prvky jsou snadno rozeznatelné (Pece - jako alegorie na koncentrační tábory/plynové komory), jiné až třeba na druhé přečtení. Nejlepší povídky - Sen Albrechta Dürera, Dítě. Za mě: 3*.

18.01.2013 3 z 5