Lední medvídku, vezmi mě s sebou

Lední medvídku, vezmi mě s sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37148/bmid_ledni-medvidku-vezmi-me-s-sebou-w5v-37148.png 5 49 10

Lední medvídek série

Vypráví a sám ilustruje autor. Lední medvídek Lars vlezl do pasti! Ale společně s ostatními zvířátky se mu podařilo utéci. Jak Lars potkal hnědou medvědí holčičku, jak to bylo s jejich návratem domů k severnimu pólu, když ji vzal s sebou, protože již dlouhou dobu hledal kamaráda, a jak se šťastně po strastiplném cestování ve zdraví a v pořádku vrátili k Larsovým rodičům - o tom všem vypráví zajímavý a napínavý příběh o ledním medvídkovi Larsovi.... celý text

Pro děti a mládež Pro nejmenší
Vydáno: , Kentaur

Kleiner Eisbär, nimm mich mit! , 1990

malámišička
24.10.2023 5 z 5

Po seznámení s medvídkem a pandami jsem musela sehnat co nejdříve další díly. A dnes už umím nazpaměť. Syn ve 3 letech poznal, že když jsou desky červené, budou medvídci dva.
A četla jsem denně, všechny 4 díly, co máme.

Luciluc
13.05.2023 5 z 5

Knížka čtená dceři. Tento díl se mi líbil nejvíce. Hodně jsem si oblíbila medvědí holčičku Leu. Škoda, že mrož neměl jméno. Opět krásné ilustrace (obzvlášť ta, kde jsou všechna zvířátka z beden a ta úplně poslední).

zdenaR
27.01.2022 5 z 5

Jedna z prvních a nejoblíbenějších knih mého mladšího syna, kterou dostal ve školce (již před 25 lety). Stala se stejně oblíbenou i pro vnuky.

Hakate
26.09.2021 5 z 5

Krásné ilustrace, doporučuji pro malé děti, jako malá jsem příběhy milovala. Ráda se i ním vracím i teď.

Litocha
22.02.2020 3 z 5

Knížka je půvabná, dobrodružná a syna zaujala. Multikulturní poučení je do textu zakomponováno citlivě, ale podobně jako kamibe mi v dětských knihách čím dál více vadí faktické nesmysly a nepřesnosti. Co si chudák Lea počne mezi vším tím sněhem?
P.S. Dodnes vzpomínám, jak jsem ve škole zuby nehty obhajovala tezi, že rosomák je pták.

hrdlickova_61
16.04.2019 5 z 5

Všechny díly o medvídkovi mám z Levných knih a hned při jejich výběru jsem se divila, jak to, že se nerozebraly hned za "draho". V naší rodině měly a mají cenu zlata : o)

simona5r
20.11.2018 5 z 5

Dcera (21 měsíců) si knihu zamilovala a čteme ji nyní několikrát denně. Krásné ilustrace, které zaujmou a tak akorát textu, který má navíc nějaké poselství.

TaLu
18.07.2018 4 z 5

První kniha o medvídkovi se mi líbila nejvíce, ale krátké texty spolu s kouzelnými ilustracemi jsou velmi hezké. I příběh je zajímavý, když se medvídek chytí do pasti a pomáhá osvobodit podobně uvězněná zvířátka. Nakonec se dočká vytouženého kamaráda. Překvapilo mě, že jsou další díly, vnučka bude mít určitě radost.

kamibe
31.10.2014 3 z 5

Mám tyhle knížky ráda, ale potýkám se s tím, jak se dětem předkládají věci jinak, než jsou ve skutečnosti. Později se musí seznámit s tím, že lední medvídek před mrožem v reálu uteče, aby si zachránil kožich. Nicméně etickému poselství knihy přiznávám jeho důležitost.

mikimachr
19.01.2013 4 z 5

Asi nejlepší díl. Ideální knížka pro děti.

lední medvědi

Hans de Beer
nizozemská, 1957
1991  92%Lední medvídku, kam pluješ?
1991  91%Lední medvídku, vezmi mě s sebou
1991  90%Lední medvídku, vrať se brzy!
2019  91%Lední medvídku, znáš cestu?
2022  93%Lední medvídek a pandy

Kniha Lední medvídku, vezmi mě s sebou je v